„Santaka“ / Kelių eismo taisyklių pakeitimai vairuotojų negąsdina

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-30 17:18

Dalinkitės:  


Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio patruliai (nuotr. S.Kriščiukaitis) šiemet jau trečius metus iš eilės dviratininkams dalija atšvaitus, kurių turi daugiau nei 200 komplektų. Šiai akcijai atšvaitus skyrė rajono verslininkai – V.Mauros įmonė „Neda“, G.Rutkauskienės IĮ „Girema“, R.Kurausko įmonė „Diulbertas“, UAB „Stop“.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Kelių eismo taisyklių pakeitimai vairuotojų negąsdina

Eglė KVIESULAITIENĖ



Rūpestingesni vairuotojai jau suskubo studijuoti šį mėnesį paskelbtą Vyriausybės nutarimą dėl Kelių eismo taisyklių pakeitimų. Tačiau daugelis tik girdėjo apie jau ketvirtąkart besikeičiančias 2002 metais patvirtintų taisyklių kai kurias nuostatas. Pakomentuoti, ką svarbiausia iš naujųjų pakeitimų reikėtų įsiminti vairuotojams, paprašėme Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio specialisto Roberto Pėčelio.



Mopedų vairuotojams

Penki naujų pakeitimų punktai įsigalios tik nuo Naujųjų metų, tačiau daugelis galioja nuo spalio 12 d., kai buvo paskelbti „Valstybės žiniose“. Atsirado naujų sąvokų, pasikeitė kai kurie reikalavimai, jų traktavimas, terminai. Vienas jų – ankstesnėse taisyklėse buvęs „policijos pareigūnas“ dabar pakeistas „tikrinančiu pareigūnu“. Tai reiškia, jog vairuotojai privalo kelyje vykdyti ne tik policijos pareigūnų, bet ir kitų valstybės institucijų uniformuotų pareigūnų – muitinės, Aplinkos apsaugos, Valstybės kelių transporto inspekcijos, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos kuriems pagal kompetenciją įstatymu suteikta teisė stabdyti transporto priemones, reikalavimus.

Nauju pakeitimu, kuris įsigalios nuo sausio 1 d., mopedų vairuotojai iš dalies yra prilyginami motorinių transporto priemonių vairuotojams, nes privalo ne tik pateikti Lietuvos Respublikos teritorijoje galiojantį vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registravimo ir valstybinės techninės apžiūros dokumentus, įstatymų nustatytą draudimo dokumentą, krovinio vežimo dokumentus, bet ir kitus Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, įstatymuose, šiose taisyklėse ir kituose teisės aktuose nurodytus dokumentus.



Liemenės ar atšvaito

Nuo 2007 metų sausio 1 dienos įsigalios taisyklių reikalavimas, kad tamsiuoju paros metu kelyje, išskyrus stovėti skirtas vietas, priverstinai sustojęs vairuotojas (išskyrus bėginių transporto priemonių ir mopedų), išlipdamas privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prisisegęs prie drabužių atšvaitą. Be to, nuo kitų metų sausio 1-osios motorinėje transporto priemonėje (išskyrus motociklą be šoninės priekabos) turės būti avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas ir pirmosios pagalbos rinkinys, ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais arba atšvaitas.

Svarbus pakeitimų akcentas tas, kad nebeliko nurodymo, kokiu metų laiku ir kokių transporto priemonių vairuotojai turi važiuoti su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis šviesiuoju paros metu. Dabar šviesiuoju paros metu tai privaloma ištisus metus visiems motorinių transporto priemonių bei mopedų vairuotojams.



Prieš perėjas – atsargiau

Naujieji pakeitimai numato, kad artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“. Tai reikštų, kad nuo šiol vairuotojams sulėtinti greitį teks anksčiau, nes senosios taisyklės reikalavo tai daryti ne prieš ženklą, o prieš pačią perėją.

Naujas reikalavimas ir tas, kad vairuotojai, artėdami prie pėsčiųjų perėjos ir matydami ta pačia kryptimi važiavusią transporto priemonę sulėtinusią greitį ar sustojusią, privalo taip pat sulėtinti greitį ar sustoti. Pradėti važiuoti jie gali tik tuomet, kai įsitikins, kad pėsčiųjų perėjoje nėra žmonių, kuriems automobilis galėtų sukelti pavojų.



Žvyrkeliu važiuos lėčiau

Pakeisti kai kurie punktai, reglamentuojantys, kokiu greičiu leidžiama važiuoti ne gyvenvietėse. Važiavimo lengvaisiais automobiliais automagistralėmis leidžiamas greitis išliko tas pats: nuo balandžio 1-osios iki lapkričio 1-osios leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/h greičiu, o nuo lapkričio 1-osios iki balandžio 1-osios – ne didesniu kaip 110 km/h greičiu.

Lengvaisiais automobiliais greitkeliuose nuo balandžio 1-osios iki lapkričio 1-osios leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/h greičiu, o nuo lapkričio 1-osios iki balandžio 1-osios – ne didesniu kaip 100 km/h greičiu (atsiradusi nauja „greitkelio“ sąvoka aiškinama kaip kelias su skiriamąja juosta). Tačiau dabar yra nurodytas važiavimo greitis keliuose su asfalto ar betono danga – juose leidžiama riedėti ne didesniu kaip 90 km/h greičiu. Žvyrkeliais ir kitokios dangos keliais leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 70 km/h greičiu (anksčiau buvo nustatyta 90 km/h riba).



Tik tiek, kiek yra vietų

Asfalto ir betono dangos keliais autobusai dabar riedės ne didesniu kaip 90 km/h, o kitais keliais – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu (buvo – 80 km/h).

Besimokantiems bei jauniems, dvejų metų stažo dar neturintiems vairuotojams, automagistralėse ir greitkeliuose važiavimo greitis padidintas iki 90 km/h. Jei transporto priemonės techninis važiavimo greitis mažesnis nei 60 km/h, jai išvis draudžiama važiuoti automagistrale ar greitkeliu.

Naujosiose taisyklėse nurodoma, jog transporto priemone gali važiuoti tik tiek asmesnų, kiek numatyta techninėje charakteristikoje. Ankstesnės taisyklės leido papildomai vežti vaikų, jaunesnių nei 12 metų.

Pakeisti ir mokymo vairuoti reikalavimai. Senosiose taisyklėse mokyti vairuoti galėjo tik specialios mokymo įstaigos. Nuo sausio 1 d. vairuotojai patys galės mokyti šeimos narius vairuoti. Tačiau numatyta tam tikrų papildomų reikalavimų.



Vaikams – kėdutės

Sukurta visa sistema, leidžianti jaunesnius kaip 12 metų ir žemesnius kaip 150 cm vaikus vežti ant priekinės lengvojo automobilio, autobuso sėdynės ar sunkvežimio kabinoje. Dabar tai galima daryti tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse. Išskirtos penkios grupės: 0 grupė (vaikams, kurie sveria mažiau kaip 10 kg), 0+ grupė (vaikams, kurie sveria mažiau kaip 13 kg), I grupė (vaikams, kurie sveria nuo 9 iki 18 kg), II grupė (vaikams, kurie sveria nuo 15 iki 25 kg) ir III grupė (vaikams, kurie sveria nuo 22 iki 36 kg). Be to, tokios sėdynės atlošas negali būti atsuktas į priekinį transporto priemonės stiklą, jeigu priekinė sėdynė apsaugota saugos pagalve. Ši nuostata netaikoma, jeigu priekinės saugos pagalvės veikimo mechanizmas išjungtas.

Pakeista ar atsirado naujų informacinių kelio ženklų. Nebeliko ženklo „Kelių policija“. Atsirado nauji ženklai: „Geležinkelio stotis“, „Autobusų stotis“, „Transporto priemonių keltas“, „Automatinė greičio kontrolė“ ir t.t.





Publikuota: 2006-10-30 17:18:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai