Čempionų medaliais pasipuošė patyrę „Veteranų“ ekipos futbolininkai.

Rolando LIPINO nuotr.

Pirmenybėse – intriga iki paskutinio turo

Andrius GRYGELAITIS

Baigėsi Vilkaviškio futbolo 7x7 lauko pirmenybės. Jų nugalėtoja tapo „Veteranų“ ekipa.

Šiais metais pirmenybėse varžėsi septynios komandos: šešios iš mūsų rajono bei svečiai iš Kazlų Rūdos. Varžybose netrūko nei įtemptų kovų, nei netikėtų rezultatų.

Čempionais tapę „Veteranų“ futbolininkai prieš užsikabindami aukso medalius turėjo gerokai pavargti. Po pirmojo varžybų rato ši komanda rikiavosi vos penktoje turnyro lentelės vietoje. Vis dėlto antrajame pirmenybių etape patyrę futbolininkai „įjungė aukštesnę pavarą“ ir ėmė skinti vieną pergalę po kitos. Čempionų titulą šiai komandai garantavo paskutinėse rungtynėse užtikrintai įveikta „Rinktinės“ ekipa.

Dar atkaklesnė dvikova vyko dėl kitų medalių komplektų. Pasibaigus varžyboms, paaiškėjo, jog net trys ekipos surinko vienodą taškų skaičių. Pagal nuostatus, aukštesnę vietą lėmė tarpusavio dvikovų rezultatai. Čia geriausiai sekėsi komandai „Sveikata-2“ – ji ir iškovojo sidabro medalius. Po pirmo turo pirmavusi „SM-Širvinta“ galiausiai liko trečioje vietoje, o labiausiai nepasisekė „SM-2000“ ekipai, kuri turėjo tenkintis ketvirtąja pozicija. Šiai komandai nepadėjo net paskutiniame ture iškovota triuškinanti pergalė 13:0 prieš vienu laipteliu aukščiau finišavusius varžovus. Deja, trijų komandų tarpusavio dvikovose ši pergalė buvo tik pirmoji, kurią šventė jaunieji „SM–2000“ žaidėjai. Įdomu ir tai, kad šių futbolininkų įmuštų bei praleistų įvarčių santykis buvo geriausias visose pirmenybėse.

Ne itin sėkmingai varžybos susiklostė ir „Kazlų Rūdos“ sportininkams. Po pirmojo rato rikiavęsi trečioje turnyro lentelės vietoje, galiausiai šie žaidėjai finišavo tik penkti. Šešti liko „Rinktinės“ atstovai, septinti – „Gižai“.

Pasibaigus pirmenybėms, nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis bei medaliais, o kiekvienai varžybose dalyvavusiai ekipai įteikti kamuoliai. Asmeniniais prizais paskatinti ir geriausi turnyro žaidėjai. Rezultatyviausiu pirmenybių futbolininku tapo 27 kartus pasižymėjęs Gintaras Čibirka („Veteranai“). Antrąją vietą užėmė 17 kartų kamuolį į vartus pasiuntęs Deividas Karpavičius („Sveikata-2“), o trečiąją – 16 įvarčių pelnęs Raimundas Raguckas („Rinktinė“).

Geriausiu pirmenybių vartininku išrinktas Lukas Šalnauskas („SM-2000“), jauniausiu žaidėju tapo Justas Česlauskas („SM-Širvinta“), o perspektyviausiu sportininku pripažintas Gytis Kivyta („Sveikata“).

„Pirmenybės praėjo puikiai. Pavyko išvengti didesnių incidentų bei traumų. Nuotaiką visiems žaidėjams galbūt sugadino tik tai, kad į apdovanojimų ceremoniją neatvyko nė vienas iš Savivaldybės vadovų, nors buvo žadėję tą padaryti. Daug futbolininkų išvažiuoja į didesnius miestus ar į užsienį, bet likusiems valdžios atstovų parodytas dėmesys yra labai svarbus. Tikiuosi, jog ateityje toks valdininkų požiūris pasikeis“, – vylėsi vyriausiasis varžybų teisėjas Šarūnas Litvinas.