„Santaka“ / Kariniuose mokymuose dalyvavęs vilkaviškietis apie gaisrą, prijaukintą lapę ir įgytą patirtį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-10-27 16:45

Dalinkitės:  


Prieš žygį Ramūnas Jasulaitis ir kiti kariai stengėsi kuo labiau užsimaskuoti.

Kariniuose mokymuose dalyvavęs vilkaviškietis apie gaisrą, prijaukintą lapę ir įgytą patirtį

Andrius GRYGELAITIS

Vilkaviškietis Ramūnas Jasulaitis dalyvavo tris savaites trukusiuose parengtojo rezervo karių mokymuose. Nors prieš kursus vyriškis buvo nusiteikęs gana skeptiškai, tačiau po jų pasijuto daug tvirčiau. Jei reikėtų eiti ginti tėvynės, R. Jasulaitis per daug nedvejotų.Kaustė nerimas

Pažintį su Lietuvos kariuomene „Santakos“ redakcijos vadybininkas Ramūnas Jasulaitis pradėjo dar 2001 m. Tuomet jis tapo kariu savanoriu ir juo išbuvo iki 2005 m. Per šį ketverių metų laikotarpį vyriškis išmoko naudotis įvairiais ginklais, turėjo galimybę dalyvauti šaudymo ir kitokio pobūdžio pratybose, išklausė daugybę teorinių paskaitų.

Prabėgus daugiau nei dešimtmečiui, R. Jasulaitis buvo pakviestas atlikti privalomus trijų savaičių trukmės parengtojo rezervo karių mokymus. Į juos rinkosi tie, kurie jau turi tam tikrų karinių žinių, t. y. buvę kariai savanoriai bei kariai, atlikę privalomąją tarnybą. Pagrindinis šių mokymų tikslas – atnaujinti seniau įgytas žinias.

„Prisipažinsiu, prieš šiuos mokymus šiek tiek nerimavau. Svarsčiau, kam to reikia, koks viso to tikslas. Dabar galiu tvirtai pasakyti, kad per tas tris savaites įgijau neįkainojamos patirties bei žinių. Manau, jog tokie mokymai yra labai reikalingi“, – tvirtino R. Jasulaitis.Pajuto skirtumus

Mokymuose dalyvavo beveik šimtas vyrų iš visos Lietuvos. Visi jie buvo išskirstyti į tris būrius. Iš pradžių rezervistai nuvyko į Rukloje esantį karių mokymo centrą, kuriame gavo visą mokymams reikalingą amuniciją. Čia buvo patikrinti ir vyrų su savimi atsivežti daiktai. Iš tų, kurie turėjo alkoholinių gėrimų, šie buvo konfiskuoti.

Perėję patikrą Rukloje, visi kariai buvo nuvežti į Kazlų Rūdos poligoną, kuriame ir praleido tris savaites.

„Mūsų būryje buvo 32 nariai. Visi gyvenome palapinėse po 5–6 žmones. Mūsų būrys vienintelis turėjo savo skanduotę. Pirmą savaitę vyko teorinės paskaitos, antrą – šaudymo pratybos, o trečią – įvairūs žygiai. Jau netrukus gavome ginklus, o iš viso per šiuos mokymus kiekvienas iššaudėme mažiausiai po 3 tūkst. šovinių. Dabartiniai kariuomenės ginklai itin modernūs. Jie visiškai skiriasi nuo tų, su kuriais susipažinau dar būdamas kariu savanoriu. Šiuolaikiniai ginklai yra lengvesni, taiklesni“, – skirtumus vardijo Ramūnas.

Dalyvaudamas parengtojo rezervo karių mokymuose R. Jasulaitis mokėsi paruošti pasalas, atsitraukti iš jų, kasti apkasus, įrengti patrulio bazę, turėjo galimybę šaudydamas išbandyti savo taiklumą iš mažiausiai penkiolikos skirtingų pozicijų, susipažino su NATO fonetine abėcėle.

„Paėmęs ginklą jau mokėčiau, kaip jį užtaisyti, saugiai ardyti ar valyti. Galėčiau orientuotis pasalose, žinočiau, kaip nuginkluoti negyvą žmogų. Pavyzdžiui, niekada iki tol nebūčiau net susimąstęs, kad po lavonu gali būti padėta granata, todėl labai svarbu tinkamai jį apžiūrėti“, – įgyta patirtimi dalijosi vilkaviškietis.Sukėlė gaisrą

Nors mokymų dienotvarkė buvo gana intensyvi, nes įvairūs užsiėmimai vykdavo iki vėlyvo vakaro, laiko atsipūsti tikrai užteko. Kariams buvo surengta ekskursija po Kazlų Rūdos apylinkes, jie stebėjo demonstruojamą karinę techniką, o tikintiems netgi sudaryta galimybė aplankyti bažnyčią. Be to, ir pratybos vyko ne visiems vienu metu. Pavyzdžiui, kol vieni šaudė, kiti juos stebėjo arba ilsėjosi. Būtent šaudymo pratybose ir atsitiko bene nemaloniausias incidentas.

„Vyko naktinės šaudymo pratybos. Reikėjo pataikyti į kylančius sunkiai įžiūrimus taikinius. Buvo sugalvota į viršų leisti signalinę raketą, kuri krisdama žemyn turėjo viską gerai apšviesti. Tą naktį pūtė gana stiprus vėjas, buvo sausa. Viena iš signalinių raketų miške sukėlė gaisrą. Teko jį skubiai gesinti. Laimei, šalia stovėjo priešgaisrinis šarvuotis su pilna vandens cisterna, tad didelės žalos pavyko išvengti“, – prisiminė R. Jasulaitis.

Jis tvirtino, jog mokymuose teko patirti ir daugiau netikėtumų. Vienas iš jų – susitikimas... su lape. Dar prieš atvykdami į Kazlų Rūdą rezervistai buvo perspėti, jog poligone gyvena lapė, kurią prijaukino anksčiau čia tarnavę kariai iš užsienio. Mokymų dalyviams buvo liepta nepalikti atvirų savo palapinių, nes lapė mėgsta pašniukštinėti po svetimus daiktus. Deja, ne visi paklausė šio patarimo ir į kai kurias palapines gyvūnas vis dėlto įsmuko ir jas apšvarino.Sunkiausia – be šeimos

Viena iš įdomiausių patirčių, įgytų mokymuose, R. Jasulaičiui buvo ryšininko darbas. Kol vieni kariai imitavo puolimą, o kiti gynybą, mūsų kolega kartu su vadu jiems siuntė įvairaus turinio pranešimus.

Paskutinę mokymų dieną buvo surengti savotiški egzaminai. Kariai profesionalai užėmė rezervistų palapines ir šiems teko jas atsikovoti. Baigę mokymus, visi kariai gavo tai patvirtinančius pažymėjimus, buvo pagerbti. R. Jasulaičiui, kaip ir kitiems mokymų dalyviams, suteiktas jaunesniojo eilinio laipsnis.

„Sunkiausia šias savaites buvo praleisti be šeimos. Tiesa, bendrauti telefonu nebuvo uždrausta, todėl su namiškiais ryšį nuolat palaikydavome. Nemažai klausimų kilo ir dėl atlyginimo mokėjimo. Tačiau darbovietė į mokymus mane išleido be problemų, o kariuomenė sumokėjo paskutinių trijų mėnesių atlyginimo vidurkį“, – pasakojo vilkaviškietis.Ilgai nedvejotų

Parengtojo rezervo karių mokymų dalyviai turėjo galimybę iš šalies stebėti ir profesionalių kariškių gyvenimą. Šalimais vyko kitos pratybos, kuriose dalyvavo kariškiai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Ukrainos bei kai kurių kitų šalių.

„Mokymuose supratau vieną dalyką: jei kas atsitiktų, turėtume patys stovėti pirmose eilėse, kol mus ginti atvyktų NATO kariai. Tėvynę ginti tikrai eičiau per daug nedvejodamas. Tiesa, vienas iš lektorių aiškino, kad lietuviai pagal turimą amuniciją ir kitus išteklius vargiai būtų pajėgūs atsilaikyti bent 48 val. prieš numanomus priešus“, – pasakojo pašnekovas.

Dėl šios priežasties jis pritaria Vyriausybės siekiams didinti finansavimą krašto apsaugai. Anot Ramūno, tai daryti yra būtina. „Gal tuomet galėtume įsigyti modernesnę šaudymo ir žvalgybos įrangą, kuri padėtų kuo anksčiau pastebėti beprasidedančio konflikto užuomazgas“, – svarstė Ramūnas.

Teoriškai parengtojo rezervo karių mokymai tiems patiems asmenims turėtų būti rengiami kas penkerius metus. Į juos nekviečiami tik vyresni nei 55 metų amžiaus žmonės. Jei ateityje R. Jasulaitis vėl būtų pakviestas atnaujinti karines žinias, į mokymus jau vyktų nejausdamas jokios baimės ar nerimo. Nebijoti atlikti karinę tarnybą jis ragina ir kitus Lietuvos piliečius.


Projektą „Valstybė buvo, yra ir bus“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Galerija: Kariniai mokymai

Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas