„Santaka“ / Grupės narius vienija meilė muzikai / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Šiuo metu grupėje „Sound storm“ groja dešimt Pilviškių „Santakos“ gimnazijos oksleivių.Kolektyvo vadovė – mokytoja Aušra Urmanavičienė.

Autoriaus nuotr.


Grupės narius vienija meilė muzikai

Andrius GRYGELAITIS


Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokinių muzikos grupė „Sound storm“ (liet. „Garso audra“) dabartinį pavadinimą sugalvojo tik prieš keletą savaičių. Pats kolektyvas jau skaičiuoja septintus metus.



Didžioji dalis – savamoksliai

Šiuo metu grupėje groja 10 muzikantų. Linas Glazeris, Radvilas Kontrimavičius, Modestas Žukas, Akvilė Gričenaitė bei Lukas Česonis skambina gitaromis, Benas Kučinskas ir Vilius Kvederavičius muša būgnus, Justas Gudonis groja elektriniais vargonais, o vokalo partijas atlieka Rugilė Ribačionkaitė bei Alanas Steponavičius. Didžioji dalis kolektyvo narių – savamoksliai, nelankę muzikos mokyklos. O ir tie, kurie ją lankė arba vis dar lanko, grupėje groja kitais instrumentais, nei mokėsi mokykloje.

Nepaisant visko, noras groti nugali visas kliūtis. Vaikai mokosi patys, klausdami mokytojos patarimų arba tiesiog žiūrėdami „YouTube“ kanalo parodomąsias pamokėles.

Savamokslė šioje srityje yra ir kolektyvo vadovė, muzikos mokytoja Aušra Urmanavičienė. Burdama grupę ji nesitikėjo, kad atsiras tiek groti ir dainuoti norinčių, muzikuoti gebančių ir mėgstančių mokinių.




Susidėvėję instrumentai

„Sound storm“ įkurta dar 2010 m. ir tuomet ji vadinosi „Blizzard“ (liet. „Pūga“). Šiandien iš buvusio kolektyvo nėra likę nė vieno nario. Dabartinį grupės pagrindą sudaro devintos klasės mokiniai. Jie į repeticijas renkasi du kartus per savaitę, o koncertuoja kone visuose mokyklos renginiuose. Tiesa, pasirodymai už gimnazijos ribų – kol kas gana reti. Pastarąjį kartą grupė savo koncertą surengė prieš rugsėjo 1-ąją į Vilkaviškio kultūros centrą susirinkusiems rajono pedagogams. Kolektyvo vadovė A. Urmanavičienė vylėsi, kad viskas greitu metu pasikeis ir „Sound storm“ taps dar geriau žinoma visame rajone.

„Viena iš pagrindinių priežasčių, kuri mums kol kas trukdo koncertuoti didesnėse scenose, – instrumentų trūkumas. Dabartinius iš projektinių lėšų įsigijome 2010 m. ir nuo to laiko jie labai susidėvėjo, ypač mušamieji. Tikimės, jog rasime būdą, kaip atnaujinti turimus muzikos instrumentus“, – vylėsi A. Urmanavičienė.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kuri mums kol kas trukdo koncertuoti didesnėse scenose, – instrumentų trūkumas. Dabartinius iš projektinių lėšų įsigijome 2010 m. ir nuo to laiko jie labai susidėvėjo, ypač mušamieji.


Jaučiasi puikiai

Kolektyvo repertuare – įvairūs kūriniai. Nors atlikėjai mieliau renkasi angliškas dainas, tačiau vadovė skatina nepamiršti ir lietuviškų kūrinių. Publikai jos labiau patinka.

Anksčiau keletas pilviškiečių ir patys kūrė dainas. Buvusi kolektyvo atlikėja Paulina Urbanavičiūtė rašė tekstus, o Tomas Milkeraitis – muziką. Viena jų sukurta daina netgi tapo Vilniuje vykusio dainuojamosios poezijos konkurso nugalėtoja.

Seniausiai iš dabartinių narių grupėje dainuoja devintokas Alanas. Jis tai daro nuo penktos klasės. Metais vėliau prie kolektyvo prisijungė jo bendraamžis Modestas. Iš pradžių vaikinas taip pat dainuodavo, tačiau nuo pernai į rankas paėmė gitarą.

„Mokytoja paskolino savo gitarą ir per vasarą išmokau ja groti. Lukas – mūsų bosistas, jis jau dvyliktokas, tad greitai jam reikės pamainos. Iš pradžių nenorėjau groti bosine gitara, tačiau greitai supratau, jog tai – mano instrumentas. Smagu dovanoti žmonėms muziką“, – šypsojosi Modestas.

Akordeonu ir klasikine gitara mokantis groti grupės būgnininkas Vilius taip pat iš pradžių nenorėjo mokytis mušti būgnų, bet dabar savęs kitoje pozicijoje neįsivaizduoja.


„Muzika mano gyvenime svarbią vietą užima pastaruosius 6–7 metus, tačiau šioje grupėje groju tik ketverius. Deja, šie metai jau paskutiniai. Esu abiturientė, tad dabar turiu labiau koncentruotis į mokslus, o ne į savo pomėgius“, – kalbėjo dar viena grupės narė Akvilė.

Tik nuo šių metų į „Sound storm“ gretas įsiliejusi Rugilė turi bene didžiausią muzikinę patirtį iš visų grupės narių. Dainuoti pradėjusi dar darželyje, vėliau meilės muzikai nepamiršo ir mokydamasi Antanavo pagrindinėje mokykloje. Keletą metų mergina dainavimo paslapčių mokėsi Marijampolėje pas žinomą prodiuserę Laimą Lapkauskaitę.

„Džiaugiuosi, kad dabar save realizuoti galiu šiame kolektyve. Čia jaučiuosi puikiai“, – prisipažino Rugilė.

Panaši ir Justo istorija. Pernai iš Kazlų Rūdos į Pilviškius atsikraustęs vaikinas taip pat muzikuoja nuo mažens. Šiuo pomėgiu jį „užkrėtė“ sesė, kuri groja pianinu. Nors pats Justas labiau norėjo išmokti pūsti saksofoną, galiausiai ryžosi pasirinkti klavišinį muzikos instrumentą. Be to, vaikinas išbandė ir dainavimą: praėjusiais metais Justas buvo vienas iš grupės solistų. Vis dėlto groti jam patinka labiau nei dainuoti.

Nors nė vienas iš kolektyvo narių kol kas neplanuoja susieti savo gyvenimo su muzika, tačiau visi gimnazistai tiki, kad čia įgyta patirtis jiems pravers ateityje.



Publikuota: 2017-10-26 09:14:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai