„Santaka“ / Finansų rinkų apsauga nuo kibernetinių atakų – utopija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-10-11 11:33

Dalinkitės:  


Finansų rinkų apsauga nuo kibernetinių atakų – utopija


Su finansais dirbančios įmonės šiandien deda daug pastangų, kad visas vartotojams reikalingas paslaugas sutelktų į vieną vietą. Rinkos specialistai neabejoja, jog ši tendencija nesikeis ir greitai visus savo finansus valdysime išmaniuoju telefonu. Ir nors tai gerokai palengvins gyvenimą žmonėms, ekspertai perspėja, kad ne visos naujovės prigis, o nuo kibernetinių atakų visiškai apsaugotos sistemos taip pat veikiau yra utopija.

Kibernetinės atakos – beveik neišvengiamos

Technologinė pažanga kartu reiškia ir tai, kad atsiranda papildoma terpė pasipelnyti sukčiams. Nuo kibernetinių atakų nėra apsaugotos net didžiausios ir pelningiausios, milžiniškas sumas saugumui skiriančios įmonės, todėl galiausiai viskas priklauso nuo garantijų klientui.

50 mln. vartotojų per ateinančius trejus metus planuojančio vienyti startuolio „Revolut“ Baltijos regiono plėtros vadovas Andrius Bičeika aiškina, jog finansų technologijoms sparčiai tobulėjant atakos išliks tokios pat neišvengiamos, kaip ir šiandien.

„Visame pasaulyje nėra tokios sistemos, kuri garantuotų visišką saugumą. Įsilaužiama ir į Pentagono, ir į „Google“ sistemas – o tai net IT ekspertams atrodo beveik neįmanoma. Patys „Google“ pripažįsta, jog reikia būti pasiruošus, kad bent kartą per metus bus bandoma įsilaužti į jų kompiuterius“, – aiškina A. Bičeika.



Todėl kartu su visišku finansų perkėlimu į kibernetinę erdvę neišvengiamai apsiimama didesnė rizika.

„Su vartotojų pinigais dirbančios įmonės žino, kad klaidos kaina gali būti milžiniška – bet koks duomenų ar informacijos praradimas greičiausiai reikštų ir įmonės pabaigą. Todėl saugumui skiriamas labai didelis dėmesys, naudojamos naujausios technologijos. „Revolut“ esame apsidraudę ir kibernetinių atakų atveju, t.y. tuo atveju, jei ataka įvyktų žmogui pervedant pinigus į mūsų sistemą“, – teigia „Revolut“ atstovas.

Saugumas ar inovacijos?

Patogumo, efektyvumo ir taupumo principais remiasi ir vis labiau populiarėjančios kripto valiutos. Tačiau kol kas specialistai jų rinką laiko pernelyg spekuliatyvia, kad ši galėtų pakeisti tradicinius kaupimo būdus, tad perėjimas prie visiškai virtualaus, decentralizuoto piniginio vieneto kol kas neatrodo labai realus.

„Kripto valiutų vertė yra nulemta masių psichologijos. Tą įrodo stipri koreliacija tarp pasaulyje pasirodančių straipsnių apie bitkoinus ir bitkoinų kainos – augant vienam, auga ir kitas. Nors negalima pasakyti, ar tai peraugs į stabilią valiutą, mes matome, jog jaunajai kartai patinka tokie investavimo būdai. Jie, kitaip nei senoji karta, nemėgsta analizuoti įmonių akcijų, valiutų kursų ar geopolitikos, ir nori viską turėti čia ir dabar, bei įsivaizduoja su kripto valiuta radę būdą gauti „objektyvių“ pinigų investicijoms“, – įsitikinęs A. Bičeika.



Ekonomistas Žygimantas Mauricas pasakoja, kad nuo jokios įstatyminės bazės nepriklausančių valiutų kaina greičiausiai visada išgyvens didžiulius vertės svyravimus. Ir būtent todėl sunku tikėtis, jog ji taps pasauliniu reiškiniu.

„Virtualių valiutų sistemos variklis nėra naujas, tai – ta pati dalijimosi ekonomika, tik sumoderninta ir pritaikyta naujoms technologijoms. Esu už finansinių technologijų pažangą, tačiau yra daug istorinių pavyzdžių, kurie rodo, jog po staigios manijos vėliau viskas gali taip pat staigiai nuvertėti“, – bitkoinų ir kitų virtualių valiutų populiarumo ateitį vertina ekonomistas.

Anot jo, istorijoje netrūksta pavyzdžių, kai panašiomis idėjomis grįsti bandymai vėliau atsisuko prieš pačius žmones.

„Pavyzdžiui, XIX a. Amerikoje nebuvo centrinio banko, ten kiekviena valstija ar net miestas galėjo išleisti savo valiutą. Tačiau vėliau atėjo krizė, kilo panika ir centrinis bankas tapo labai norimas – jis veikė kaip kontrolės mechanizmas. Galima sakyti, jog čia susidūrė jėgos, kurių kova yra nuolatinė: viena nori aiškumo ir saugumo, o kita – inovacijų“, – teigia Ž. Mauricas.

Plačiau šias temas ekspertai pristatys Ūkio ministerijos ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamame Vilniaus inovacijų forume „Innovation Drift“ spalio 12-13 dienomis. Inovacijų savaitės metu vykstantis renginys finansuojamas Europos sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis. Vienas didžiausių Baltijos jūros regione vykstančių renginių ateities tema šiemet atveš daugiau kaip penkiasdešimt mokslininkų, verslininkų ir futurologų, pristatysiančių naujausias inovacijas bei jų keliamus iššūkius.







Publikuota: 2017-10-11 11:33:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai