„Santaka“ / Pedagogė moko vaikus ir mokosi iš jų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-10-04 15:39

Dalinkitės:  


Daugiau nei du dešimtmečius Paežeriuose dirbusi Lina Skaisgirienė šiemet ryžosi permainoms – nuo šio rugsėjo ji jau ugdo Vilkaviškio pradinės mokyklos antrokus.

Autoriaus nuotr.


Pedagogė moko vaikus ir mokosi iš jų

Andrius GRYGELAITIS

„Visada savo darbe ieškokite prasmės, nenuliūskite, jei kas nepavyksta, tikėkite vaikais“, – to visiems rajono pedagogams, šiandien minintiems savo profesinę šventę, linki viena iš aktyviausių rajono mokytojų, Vilkaviškio pradinėje mokykloje dirbanti Lina Skaisgirienė.Ryžosi permainoms

Kartais sunku suvokti, kaip L. Skaisgirienė sugeba visur suspėti: ji ugdo vaikus mokykloje, po pamokų organizuoja dramos būrelio užsiėmimus, savanoriauja Vilkaviškio dekanato šeimos centre, šoka linijinius šokius. Negana to, ši pedagogė šešerius metus vadovavo rajono pradinių klasių mokytojų metodikos būreliui, yra viena iš aktyviausių jo narių.

Tapti mokytoja L. Skaisgirienė nusprendė dar besimokydama dvyliktoje Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos klasėje. 1991 m. pabaigusi šią įstaigą, įstojo į Šiaulių pedagoginį universitetą ir ten įgijo pradinio ugdymo mokytojo bakalauro diplomą. Vėliau ji dar tapo ir socialinių mokslų magistre.

Pedagogės kelią specialistė prieš 22 metus pradėjo Paežerių pagrindinėje mokykloje, kurioje dirbo iki praeitų mokslo metų pabaigos. Nors ir buvo gaila palikti senąją darbovietę, tačiau mokytoja galiausiai ryžosi permainoms ir nuo šio rugsėjo ji jau moko Vilkaviškio pradinės mokyklos antrokus.

„Paežeriuose vaikų ėmė sparčiai mažėti. Paskutiniais metais jungtinėje klasėje mokėsi vos devyni vaikučiai. Galima palyginti: Vilkaviškyje ugdau 26 antrokus. Čia darbo krūvis – nepalyginamai didesnis, bet man tai patinka“, – šypsojosi L. Skaisgirienė.Mokosi iš vaikų

Vilkaviškyje gyvenanti pedagogė visada lengvai rasdavo kalbą su savo ugdytiniais. Ji myli vaikus, o ir šie jai atsilygina tuo pačiu. Mokytoja prisipažino ne tik ugdanti jaunąją kartą, bet ir pati iš jos besimokanti.

„Iš mažųjų galima išmokti nuoširdumo, vaikiškumo, kurio mums, suaugusiesiems, neretai pritrūksta. Vaikai nesistengia apgauti, todėl bendraujant su jais būtina užtikrinti emocinį jų saugumą. Ugdymo procese svarbu ne tik suteikti mokiniui žinių, tačiau nepamiršti ir supratimo, atjautos, išklausymo, apkabinimo. Kartais užtenka paprasčiausio akių kontakto. Kalbant apie vertybes, visada vadovaujuosi trimis sąvokomis: tikėjimas, viltis ir meilė“, – kalbėjo pašnekovė.

L. Skaisgirienė prisipažino niekada neturėjusi minčių visko mesti ir keisti profesiją. Priešingai, kasdien į darbą mokytoja eina su degančiomis akimis ir džiaugiasi, jei vaikai po pamokų namo išeina besišypsantys ir laimingi.

„Dar dirbdama Paežeriuose visada stengiausi savo ugdytinius vežti į įvairius konkursus, varžybas. Norėjau parodyti, kad kaimo vaikai gali turėti tokias pat sąlygas kaip ir miesto, būti ne prastesni už juos. Neretai organizuodavau tolimesnes ekskursijas. Puikiai žinau, jog ne visi tėvai gali patys tai padaryti, tad vaikui su klase apsilankyti delfinariume ar Trakų pilyje gali būti vienintelė tokia galimybė“, – pasakojo L. Skaisgirienė.

Mokytoja labiausiai džiaugiasi, kai perėję į vyresnes klases ar net tapę studentais buvę mokiniai ją aplanko, paskambina ar parašo žinutę. Būtent tada pedagogė pajunta, kad jos darbas yra prasmingas.Svarbu – kūrybiškumas

Norint tapti geru mokytoju būtina ne vien turėti atitinkamą kompetenciją, bet ir nestokoti kūrybiškumo. To reikia tiek bendraujant su vaikais, tiek su jų tėvais.

„Šiais laikais mokiniams reikia vaizdo ir garso priemonių. Tik taip jie įsisavina žinias. Tai – informacinių technologijų vaikai. Nors informacija jiems yra labiau pasiekiama nei prieš dvidešimt metų, tačiau viskas priklauso nuo pačių mokinių norų. Čia mokytojo vaidmuo – ypač svarbus. Vienas netinkamas žodis vaikui gali palikti nuoskaudą visam gyvenimui, tačiau tinkamai motyvuotas žmogus gali pasiekti labai daug. Svarbu tikėti vaikais“, – pabrėžė pašnekovė.

Kalbėdama apie informacinių technologijų įtaką dabartiniam jaunimui, pedagogė pripažino, kad jos ne tik padeda įsiminti informaciją, tačiau neretai ir padaro meškos paslaugą. Vaikams vis sunkiau sekasi rašyti be klaidų, suregzti elementariausius sakinius. Neretai mokiniai rašto darbuose vartoja tuos pačius trumpinius, kuriuos naudoja ir rašydami telefonines žinutes.

Kūrybiškumo L. Skaisgirienei prireikia ir po pamokų per dramos būrelio repeticijas. Šia veikla mokytoja užsiima tiek pat metų, kiek ir dirba pedagoginį darbą. Su savo mokinukais per metus ji paruošia kelis spektaklius, neretai pati jiems parašo scenarijus. Pedagogės parengti pradinukų vaidinimai būna skirti Mokytojų dienai, Kalėdoms, tradicinei teatro mėgėjų šventei „Kaukė“ bei kitiems renginiams.Vaidmuo sumenko

L. Skaisgirienė visą gyvenimą stengėsi ne tik mokyti kitus, bet ir pati mokytis, tobulėti. Prieš penkerius metus ji tapo mokytoja metodininke.

Iš didžiausią įtaką jai padariusių pedagogų pašnekovė įvardijo savo pradinių klasių mokytoją Gražiną Teresę Šeronienę bei buvusią auklėtoją Daliją Chmieliauskienę.

Tiesa, anot specialistės, šiais laikais mokytojo statusas yra sumenkęs. Seniau mokytojas buvo labiau gerbiamas, jo pastangos labiau vertintos.

„Nepaisant visko, esu optimistė. Seku naujienas, tačiau stengiuosi nežiūrėti žinių, nes ten dažnai rodo tik negatyvius dalykus. Jie išbalansuoja žmones ir neigiamos emocijos persiduoda vis platesniam ratui“, – mintimis pasidalijo vilkaviškietė.Veda paskaitas suaugusiesiems

L. Skaisgirienė ugdo ne tik mažuosius mūsų rajono gyventojus. Moteris jau bemaž dešimtmetį savanoriauja Vilkaviškio dekanato šeimos centre, kur jos paskaitų klausosi sužadėtinių poros.

„Šis darbas man labai patinka. Taip aš tarsi įprasminu save. Džiaugiuosi bendraudama su jaunais ir brandžiais žmonėmis, galėdama jiems suteikti ne vien teorinių žinių, bet ir perteikti asmeninę patirtį. Smagu, jog vis daugiau jaunų žmonių pasiryžta kurti gražias šeimas. Būtent geroje šeimoje ir daromi geri darbai Lietuvai“, – šypsojosi mokytoja.

Jau kitų metų pradžioje ji kartu su kitais Šeimos centro savanoriais ir partneriais iš rajono Švietimo pagalbos tarnybos bei Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro pradės įgyvendinti projektą, kurio tikslas – suteikti kompleksinę pagalbą šeimoms. Rajono šeimos bus kviečiamos žiūrėti filmų, klausytis paskaitų, turės galimybę konsultuotis su psichologais.

L. Skaisgirienė su suaugusiais žmonėmis dirba ir mokykloje. Vasarą specialistė pateko tarp 24 atranką laimėjusių šalies pedagogų, kurie buvo pakviesti prisijungti prie STEP programos, skirtos pozityviam tėvystės ugdymui.

„Ši programa skirta auginti laimingus ir sėkmės siekiančius vaikus. Kiekvienas mažo žmogaus poelgis yra tikslingas. Jei vaikas maištauja, siekia dėmesio ar valdžios, jis turi pagrindą tą daryti. Mokymų tikslas nėra pakeisti atžalos elgesį. Jais siekiama pakeisti tėvų mąstymą, norima, kad šie sudarytų tinkamas sąlygas vaiko sėkmei“, – pasakojo pašnekovė.Iš naujo atranda vienas kitą

L. Skaisgirienė kartą per savaitę Vilkaviškio kultūros centre lanko ir choreografės Sonatos Jankienės vedamus linijinius šokius. Laisvalaikiu moteris mėgsta skaityti knygas, ypač tas, kurios suteikia peno apmąstymams.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad dėl įvairios veiklos šeimai laiko beveik nelieka, pati vilkaviškietė tikina, jog visada stengiasi prarastą laiką kaip nors kompensuoti. Su vyru Rolandu jie mėgsta vakarais žiūrėti filmus, keliauti, ilsėtis savo sodyboje prie ežero.

„Mūsų vaikai – jau dideli. Sūnus Paulius nuo šių metų studijuoja Škotijoje, o dukra Eimantė – jau dešimtokė. Dabar yra tas momentas, kai su vyru galime skirti daugiau laiko vienas kitam. Tai būtina. Mes tarsi iš naujo atrandame vienas kitą“, – tvirtino pašnekovė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas