„Santaka“ / Mokyklų sporto salių durys turėtų būti atviros visiems

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, pasveriančias iki 200 k. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2020-04-08 15:06:20

Perka 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (siūlyti tik I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-04-08 15:08:58

Parduoda labai geros būklės javų kombainą LAVERDA 3400 (3,6 m pjaunamoji, variklio galingumas 115 AJ, 6 cilindrų, IVECO smulkintuvas). Tel. 8 601 18 005.
Galioja iki: 2020-04-12 09:10:44Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-24 08:58

Dalinkitės:  


Pasiskirstę į dvi komandas veteranai rungtyniauja tarpusavyje.

Autorės nuotr.


Mokyklų sporto salių durys turėtų būti atviros visiems

Dangyra APANAVIČIENĖSportuoja ne dėl pergalių

Dvejose varžybose patyrę pralaimėjimą Vilkaviškio „Veteranų“ komandos krepšininkai į Lietuvos veteranų čempionatą nevyks. „Ką gi, vyrai, atsistatydinu“, – po nesėkmingo pasirodymo juokavo šios komandos vadovas Juozas Totoraitis.

„Veteranais“ pasivadinę vilkaviškiečiai – tai grupelė entuziastų, kurie dalį savo laisvalaikio skiria krepšiniui. Išsinuomoję sporto salę Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, jie triskart per savaitę susirenka pažaisti krepšinį.

„Nesiekiam mes jokių sporto aukštumų, treniruojamės savo malonumui. O kai papuola su kuo nors pasivaržyti, neatsisakome“, – kalbėjo J.Totoraitis. Praėjusią ir užpraeitą savaitę vilkaviškiečiai žaidė su Marijampolės veteranais. Pirmosios varžybos vyko Marijampolėje, ir nors vilkaviškiečiai visąlaik pirmavo, paskutiniosiomis minutėmis žaidimą pralaimėjo 5 taškais. Atsakomosios varžybos vyko Kybartuose. Čia sėkmė nuo pat pradžių labiau lydėjo marijampoliečius. Vilkaviškiečiams tekdavo vytis varžovus ir balansuoti ant pralaimėjimo ribos. Nors vienu metu rezultatą ir buvo išlyginę, mūsų veteranai varžybas pralaimėjo 6 taškais.

„Neturėjome tikslo laimėti, netaikėme jokių taktikų“, – tvirtino J.Totoraitis, sakydamas, kad rezultatas, ko gero, būtų buvęs kitoks, jeigu būtų žaidę tik stipriausi komandos nariai. Tačiau komandoje buvo 10 žaidėjų, ir pasikeisdami po lygiai žaidė abu penketukai.Aikštelėje – visi lygūs

Po sunkios darbo dienos į sporto salę vyrai susirenka atsipalaiduoti, trumpam pamiršti darbo ir namų rūpesčius, pabendrauti. Vienas sakė treniruojasi dėl formos palaikymo, kitas – dėl sveikatos, trečias – dėl to, kad kažką veiktų, paįvairintų gyvenimą. „Kas žvejoja, medžioja, kas pašto ženklus renka, o mes – sportuojame“, – kalbėjo salėje sutikti vyrai, dauguma su sportu nesiskiriantys nuo mokyklos laikų.

Sportui neturi reikšmės nei amžius, nei pareigos. Paskui kamuolį čia laksto keletas rajono Savivaldybės administracijos specialistų, tarp jų – ir pats direktorius Sigitas Kasparaitis, verslininkai, policijos pareigūnai bei kitų įvairių įstaigų darbuotojai ir vadovai. Tikras veteranas dabar tarp jų – Savivaldybės administracijos Civilinės saugos specialistas Juozas Totoraitis, sportuojantis per keturias dešimtis metų. Ne taip seniai salę dėl pašlijusios sveikatos paliko Romanas Ascila, girininkas, krepšinį žaidęs apie 50 metų. Šį mielą pomėgį dėl tos pačios priežasties – sveikatos – į lengvesnį sportą teko pakeisti Juozui Mikuliui, kuris dėl sporto pamišęs irgi apie pusšimtį metų. O vienas buvęs vilkaviškietis jau kuris laikas į treniruotes važinėja net iš Marijampolės.

Vyrai į treniruotes renkasi antradienio, ketvirtadienio ir sekmadienio vakarais. Per mėnesį kiekvienas į mokyklos kasą sumoka po 10 litų. Už šiuos pinigus jie turi teisę naudotis ir dušu, tualetu.

Tomis pačiomis dienomis tik kitoje salės pusėje treniruojasi dar viena vilkaviškiečių grupė. Tai jaunesni sportininkai, kurie ruošiasi įvairioms varžyboms.

Greta suaugusiųjų krepšininkų kamuolį gainioja ir jų vaikai – būsima vilkaviškiečių krepšininkų karta.Mokyklos vengia papildomų rūpesčių

„Sporto salių durys, o vasarą aikštynai turėtų būti atviri visose rajono mokyklose. Aš tik už tai, kad kuo daugiau žmonių sportuotų. Salės, stadionai nėra mokyklų vadovų nuosavybė, ir šis turtas turi tarnauti visiems, kas tik nori sportuoti. Mokyklos netgi turėtų kviesti vietos jaunimą, vaikus į sales, kad jie būtų užimti, nesiblaškytų po gatves, kavines ir įtartinos reputacijos vietas“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius S.Kasparaitis.

Tačiau kol kas kaimo, o kai kur ir miesto mokyklos neskuba įsileisti jaunimo į sporto sales. Jos nėra vietos gyventojų, ypač jaunimo, traukos centrai. Mokyklos vengia papildomų rūpesčių. Nesistengia tvarkyti ir lauko aikštynų, kurie nepatrauklūs net patiems mokiniams, ką jau bekalbėti apie kitus sporto entuziastus. Kaip sakė Savivaldybės administracijos Sporto tarnybos vedėjas Rolandas Lipinas, daugelis mokyklų aikštynų apleisti, neprižiūrimi ir visai neatitinka savo paskirties. Ką veikti krepšinio aikštelėje, kurioje keletą metų nesugebama užbrėžti tritaškių linijos arba stūkso tik krepšinio stovas – lanko su tinkleliu seniai nėra?.. Ne ką geriau atrodo ir kiti lauko įrengimai – nušiurę, sugriuvę, aplaužyti.

Beveik aišku, ką į tokius priekaištus atsakytų už sporto aikštynus atsakingi asmenys, mokyklų direktoriai. „Kam tvarkyti, vis tiek jaunimas viską sulaužys, nuniokos, tik pinigus veltui išmesime...“ – tokiu argumentu apsišarvavęs kiekvienas, kuris gyvena tik šia diena ir nelinkęs nė piršto pajudinti dėl to, kas neįeina į pareigas, beje, atliekamas, kaip matyti, be didelės meilės.

Tačiau visais laikais jauni ką nors laužė, laužo ir laužys, bet argi dėl to turi sustoti gyvenimas? „Šešerius vartus atsarginėje futbolo aikštėje prie Vilkaviškio miesto stadiono ne taip seniai pastatėme. Jau teko remontuoti. Bet aš dėl to visai nepykstu. Svarbu, kad vaikai ateina, sportuoja, išsikrauna. O kur jiems dingti?“ – kalbėjo R.Lipinas. Jo nuomone, ir seniūnijoms turėtų labiau rūpėti vaikų, jaunimo užimtumas. Pasitelkę vietos verslininkus, meistrus, bendromis pastangomis susibūrimo vietose galėtų pagaminti ir pastatyti įvairių įrenginių iš medžio, metalo ar kitų medžiagų.Rūpi ir Savivaldybei

Paklaustas, kurią mokyklą galėtų pagirti už gražiai prižiūrimą sporto salę, lauko aikštynus, R.Lipinas ilgai nemąstydamas sakė drąsiai galįs tarti pagyrimo žodį Pilviškių vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojui Arūnui Vaitiekaičiui, kuris ne tik savo darbą atlieka su ugnele, bet ir myli aplinką, kurioje dirba, bei nuolat ja rūpinasi.

Kai kurios mokyklos pernai dalį sutaupytų pinigų paskyrė būtent sporto salių įrangai. Minėta Pilviškių bei Pajevonio vidurinės mokyklos įsigijo po švieslentę bei po dvi plastikines lentas su lankais, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija – švieslentę, Vištyčio Petro Kriaučiūno ir Gražiškių vidurinės mokyklos – po 2 plastikines lentas.

Pastaraisiais metais nenusisuka nuo sporto reikalų ir rajono Savivaldybė. Kaip sakė meras Algirdas Bagušinskas, Savivaldybės iniciatyva jau prieš porą metų įvairiuose rajono kampeliuose buvo pradėtos atnaujinti arba įrengtos naujos krepšinio aikštelės. Mat norėta kuo daugiau jaunimo vasarą užimti ir pritraukti į sporto aikšteles. Iki 2005 metų įvairiose rajono jaunimo susibūrimo vietose buvo pastatyti 29 krepšinio stovai, įrengtos 38 naujos lentos, šiais metais – 26 lentos su lankais ir 23 stovai. Mero teigimu, kai kur aikštelės išasfaltuojamos, įrengiami futbolo vartai, medžių pavėsyje statomi suoliukai. Šią iniciatyvą palaiko bei remia ir Seimo narys Algirdas Butkevičius.Vyks apžiūra-konkursas

Rajono Savivaldybė, norėdama suaktyvinti ir mokyklų iniciatyvą rūpestingiau tvarkyti, prižiūrėti sporto sales bei lauko aikštynus, nusprendė surengti apžiūrą-konkursą. Šią iniciatyvą remia ir „Santakos“ redakcija.

Komisija pirmąkart mokyklas aplankys dabar, rudenį, kad galėtų užfiksuoti esamą situaciją. Antrą kartą po mokyklas pasižvalgys pavasarį ir įvertins, kaip pasikeitusi sporto aikštynų ir salių būklė, kas padaryta per daugiau nei pusę metų.

Gražiausiai sutvarkytų salių ir aikštynų šeimininkai arba padariusieji didžiausią pažangą bus paskatinti ir apdovanoti. Pirmųjų trijų vietų laimėtojams numatytos Sporto tarnybos piniginės premijos (I vieta – 1000 Lt, II vieta – 500 Lt ir dvi III vietos – po 250 Lt).

Taigi pats laikas imtis darbo.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Medikai ruošiasi koronaviruso bangai ir dirba kitu režimu
* Ūkininkas negaili investicijų į pašarų kokybę
* Koronaviruso gniaužtuose atsidūrę verslininkai ieško išeičių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip dirbate per karantiną?
Nuotoliniu būdu.
Ir iš namų, ir darbovietėje.
Darbo vietoje.
Turiu nedarbingumo lapelį, atostogauju.
Mane atleido.
Esu bedarbis (-ė), pensininkas (-ė).Kalbos patarimai

Ar prekės būna padidintos paklausos?
Kai kurie daiktai, pvz., medicininės kaukės, dezinfekantai šiu metu yra paklausios prekės, o ne padidintos paklausos. Neveikiamasis būtojo laiko dalyvis nevartotinas savaiminei (t. y. be pašalinio poveikio, specialaus įsikišimo atsiradusiai) ypatybei reikšti.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas