„Santaka“ / Muziejų kelias baigėsi Basanavičynėje / Valstybė buvo, yra ir bus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Valstybė buvo, yra ir bus

Dalinkitės:  


Su Jono Basanavičiaus gimtine svečius supažindina jos direktorė Rūta Vasiliauskienė (dešinėje).

Autorės nuotr.


Muziejų kelias baigėsi Basanavičynėje

Renata VITKAUSKIENĖ


Jono Basanavičiaus gimtinėje trečiadienį buvo surengta Lietuvos muziejų kelio „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ baigiamoji konferencija. Renginio dalyviai muziejininkai aptarė šių metų rezultatus, diskutavo, kaip atskleis 2018-ųjų projekto temą „Nepriklausomybės metų ženklai“.

Šiųmetis „Lietuvos muziejų kelias“ savo kelionę neatsitiktinai baigė Jono Basanavičiaus gimtinėje. Kaip žinia, pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, buvo pasirinkta aktualizuoti Vasario 16-osios Lietuvą kūrusius ir ją puoselėjusius asmenis bei atverti šimtą istorijos langų į šių žmonių gyvenimą, vertybinį pasirinkimą, darbus ir jų svarbą ateičiai. Vasario 16-osios akto signataras Jonas Basanavičius yra viena iš tokių asmenybių.

Artėjančio Valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse „Lietuvos muziejų kelias“ simboliškai kvietė į šimtą muziejinių renginių: parodų (tarptautinių, virtualių ir tradicinių), naujų ekspozicijų atidarymų, edukacinių užsiėmimų ir žaidimų, paskaitų, mokslinių konferencijų, kūrybinių dirbtuvių, diskusijų, teminių pažintinių ekskursijų ir žygių, spektaklių, istorijos, muzikos, poezijos, atminties įamžinimo vakarų, kultūrinės atminties, Lietuvos kariuomenės savanorių pagerbimo renginių, plenerų, meninių instaliacijų, meno laboratorijų, filmų peržiūrų. Buvo prisiminti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėję žmonės: rašytojai, švietėjai, dailininkai, Nepriklausomybės akto signatarai ir kitos ryškios asmenybės, visuomenei pristatyti įdomūs eksponatai, vietovės, kiti atminties ženklai. Beje, Dzūkijos kraštas šiųmetę Muziejų kelio temą plėtojo net Punske (Lenkijoje).



Šiuos renginius paruošė 55 muziejai iš visos Lietuvos, žmonės juose galėjo lankytis nemokamai.

Visą šią įvairovę baigiamajame renginyje apžvelgė projekto „Lietuvos muziejų kelias“ koordinatoriai, kuriuos turėjo visi penki Lietuvos regionai. Informaciją apie muziejinius renginius galima paskaityti Lietuvos muziejų kelio feisbuko paskyroje, o į kai kuriuos, pavyzdžiui, parodą „Tautinio atgimimo moterys“ Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialiniame muziejuje Marijampolėje, dar ir nuvykti.

Priminsime, kad mūsų rajone, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje rugsėjo pradžioje vyko mokslinė konferencija „Lietuvos nepriklausomos valstybės kūrėjai, kilę iš Vilkaviškio krašto“, o Basanavičynė Lietuvos etnografinių regionų atstovus muziejininkus priėmė baigiamajame renginyje.
Muziejininkai aptarė šių metų rezultatus, diskutavo, kaip atskleis 2018-ųjų projekto temą „Nepriklausomybės metų ženklai“.


Sodybos šeimininkai svečiams pateikė įdomesnių Vasario 16-osios akto signataro Jono Basanavičiaus biografijos faktų, papasakojo apie jo gimtinės ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno istoriją, priminė Sūduvos krašto signatarus, aprodė muziejuje veikiančias ekspozicijas, „Vargo mokykloje“ mokė slebizavoti, o kitoje edukacinėje programoje vaišino gilių kava.



Susitikę kolegos kalbėjosi ir apie tai, kiek vienos ar kitos įstaigos edukacinės veiklos įdomios šalies moksleiviams, nuo rugsėjo 1-osios pakviestiems dalyvauti Lietuvos muziejų kultūrinio svetingumo programoje. Šiek tiek keista, tačiau į nemokamus edukacinius užsiėmimus, pavyzdžiui, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje, mokinių grupės iš šalies didmiesčių ir kitų vietų registruojasi kur kas aktyviau nei iš mūsų rajono mokyklų.

Rugsėjo 27-oji baigiamajai konferencijai parinkta neatsitiktinai. Šią dieną minima Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos muziejų kelias tradiciškai pradedamas gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną.

Šį projektą Lietuvos muziejų asociacija pradėjo 2012 m., o Valstybės atkūrimo 100-mečio proga yra sumanytas „Lietuvos muziejų kelio“ penkerių metų renginių ciklas. Kitą pavasarį šalies muziejininkai pradės paskutinį jo etapą. Galvojant apie būsimas veiklas, Basanavičynėje vyko diskusija „Žvilgsnis į ateitį: 2018 metų Lietuvos muziejų kelio „Nepriklausomybės metų ženklai“ aktualumas ir formos“.

Kitąmet renginiai skatins apmąstyti ir šiuolaikiškai išreikšti svarbiausius Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. laikotarpio laimėjimus, kurie turėjo įtakos mokslo, menų, kultūros, švietimo, pramonės, diplomatijos ir kitų sričių plėtrai.







Publikuota: 2017-09-28 15:48:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai