„Santaka“ / Programišiai kasė kriptovaliutą rusiškose svetainėse / Technologijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Technologijos

Dalinkitės:  


Programišiai kasė kriptovaliutą rusiškose svetainėse


Kriptovaliutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. ESET saugumo tyrėjai nustatė „JavaScript“ failus, naudojamus virtualios valiutos kasybai (angl. mining) interneto naršyklėse, daugiausiai Rusijoje ir Ukrainoje.

Dažniausiai kriptovaliutų kasybai pasitelkiami kenksmingi virusai ar potencialiai nepageidaujamos programos, įdiegiamos į užkrėstus kompiuterius, tačiau šįkart virtuali valiuta buvo išgaunama tiesiai per interneto naršyklę, vartotojams naršant konkrečias svetaines.

Pasak ESET, tokiai kriptovaliutų kasybai programišiams neprireikė nei užkrėsti vartotojų kompiuterių, nei pasinaudoti saugumo pažeidžiamumais. Tam tereikėjo interneto naršyklės su aktyvuotu „JavaScript“, kuris daugelyje naršyklių yra įjungiamas pagal nutylėjimą numatytąja būsena.

Saugumo tyrėjai nustatė, kad programišiai kriptovaliutą daugiausiai kasė Rusijoje ir Ukrainoje, tarp kitų šalių buvo Baltarusija, Kazachstanas, Moldova. Šiam tikslui naudoti „JavaScript“ failai buvo platinami pasitelkiant užkrėstus reklaminius skydelius tokiose svetainėse, kaip okino.tv, wotsite.net, igrydljadevochek2.ru ir kt.


„Beveik visos kriptovaliutos kasybai naudotos svetainės yra skirtos internetiniams žaidimams arba vaizdo transliacijai. Akivaizdu, kad programišiai svetaines pasirinko tikslingai: jų lankytojai praleidžia daugiau laiko tame pačiame puslapyje žaisdami arba peržiūrėdami filmus, tad kriptovaliutai naudojami skriptai gali ilgiau veikti ir naudoti daugiau kompiuterių skaičiavimo galios. Juo labiau kad vartotojams jau įprasta, jog internetiniai žaidimai ar filmų peržiūros internete reikalauja daugiau procesoriaus resursų, tad papildomą apkrovą sunku pastebėti“, – komentuoja ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

Pasak tyrėjų, nors toks kriptovaliutos kasybos būdas yra mažiau našus, negu specialių programų naudojimas, panašu, kad programišiams pakako naudotų svetainių lankytojų srauto savo tikslams pasiekti. Su minėtais skriptais nusikaltėliai galėjo kasti Litecoin, Monero ir Feathercoin valiutą.
Beveik visos kriptovaliutos kasybai naudotos svetainės yra skirtos internetiniams žaidimams arba vaizdo transliacijai. Akivaizdu, kad programišiai svetaines pasirinko tikslingai: jų lankytojai praleidžia daugiau laiko tame pačiame puslapyje žaisdami arba peržiūrėdami filmus.


Kriptovaliutų kasyba naršyklėse nėra nieko naujo – 2013 m. grupelė studentų įsteigė kompaniją „Tidbit“, kuri siūlė žiniatinklio valdytojams užsidirbti iš bitkoinų gavybos tiesiog įterpiant jų kompanijos skriptus į savo internetinius puslapius. Tačiau netrukus studentai gavo teismo šaukimą, ir projektą teko sustabdyti, nes bitkoinų kasybai neteisėtai buvo naudojama vartotojų kompiuterių skaičiavimo galia be jų leidimo.

Prieš kelias dienas buvo atskleistas ir „The Pirate Bay“ atvejis: piratinio turinio platintojai naudojo kriptovaliutos kasybos kodus savo svetainėse ir taip pat siekė užsidirbti be vartotojų leidimo.



Sigita MACANKO

Viešųjų ryšių specialistė



Publikuota: 2017-09-21 15:53:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai