„Santaka“ / Įvykiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-19 08:40

Dalinkitės:  


Svetimą kortelę paėmusį jaunuolį užfiksavo bankomato apsaugos kameros. Jei atpažįstate nuotraukoje esantį žmogų, praneškite policjos pareigūnams tel. 02 arba 112.

Įvykiai

Eglė KVIESULAITIENĖ



Algos „vokeliuose“

Pirmdienį J.Liebaus firmoje „Savas“ pareigūnai aptiko apgaulingai tvarkomą apskaitą.

Apie tai, kad šioje duonos ir konditerijos produkciją gaminančioje firmoje dalis atlyginimų mokama „vokeliuose“, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Marijampolės apskrities skyriaus pareigūnai turėjo išankstinės informacijos. Patikrinus šią įmonę, gamybos ceche, viename iš darbo kabinetų, rasti neoficialūs darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiai. Pagal juos nustatyta, kad firmos buhalterė rugsėjo mėnesį jau sumokėjo daugiau nei 7 tūkst. litų. Jais už darbą atsiskaityta su 22 firmos darbuotojais. Taip pat rasta dar 10 tūkst litų, kurie buvo paruošti išmokėti pagal neoficialius darbo užmokesčio žiniaraščius. Šie pinigai nebuvo įtraukti į firmos buhalterinę apskaitą.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja Marijampolės apylinkės prokuratūra.



Prašo atpažinti

Policija prašo padėti atpažinti svetimus pinigus pasisavinusį pilietį.

„Santakoje“ rašėme, kaip vilkaviškietis R.P. bankomate užmiršo mokėjimo kortelę. Jaunas vaikinas ne iki galo atliko banko operaciją, pasiėmė pinigus, o kortelę paliko. Tuo pasinaudojo, matyt, netoliese buvęs ir užmaršų vilkaviškietį stebėjęs nesąžiningas jaunuolis. Jis, skubiai paspaudęs mygtukus, iš svetimos sąskaitos pasiėmė 500 litų. Vėliau šis žmogus su kortele dar apsipirko viename iš prekybos centrų.

Svetimą kortelę paėmusį jaunuolį užfiksavo bankomato apsaugos kameros. Jei atpažįstate nuotraukoje esantį žmogų, praneškite policjos pareigūnams tel. 02 arba 112.



Klastojo pinigus

Pareigūnai išaiškino nusikaltimą organizavusius ir nepilnamečius į jį įtraukusius pinigų padirbinėtojus.

Tai, kad rajone į apyvartą leidžiamos padirbtos 20 ir 100 litų nominalo vertės kupiūros, išaiškėjo prieš savaitę. Tuomet į Pašeimenių pagrindinės mokyklos vadovus kreipėsi A.S. tėvai. Jų sūnus mokyklos draugui pardavęs seną mobilųjį telefoną „Nokia 3310“ į namus parsinešė netikras dvi 20 litų kupiūras. Mokyklos vadovai netruko išsiaiškinti, jog telefoną įsigijo ir netikrais banknotais atsiskaitė trylikametis E.M. Pedagogai kreipėsi į policiją.

Netrukus išaiškėjo, jog į netikrų pinigų platinimo „operaciją“ įtraukti net 6 nepilnamečiai. Jie pareigūnams papasakojo, jog netikrų pinigų gavo iš pažįstamų vilkaviškiečių – 24-erių Antano Anskaičio bei metais jaunesnio Artūro Stučinsko. Suaugę vaikinai paaugliams pasiūlė „biznį“ – už „išgrynintus“ pinigus atiduoti pusę jų vertės.

Paaugliai tvirtino turėję penkiolika 100 litų nominalo vertės kupiūrų ir 17 dvidešimtinių. Dar kelis banknotus jie išsikirpo patys, kai rado pinigų klastotojų į šiukšlių dėžę išmestus pusgaminius.

Vaikai teigė, kad jiems „išgryninti“ pavyko tik vieną 100 litų kupiūrą ir kelias dvidešimtines. Kai pamatė, kad suaugę vyrai pažado netesi ir jiems pinigų neduoda, likusius banknotus jie neva sunaikino. Be to, platintojams ant kulnų pradėjo lipti pareigūnai. Mat bitininkas, iš kurio paaugliai pirko medaus ir įkišo padirbtą šimtinę, kreipėsi į policiją. Dar kelias dvidešimtines vaikai išsikeitė įvairiuose miesto kioskuose bei parduotuvėlėse, kur nėra pinigų tikrinimo aparatų.

Netikros kupiūros buvo pagamintos kompiuteriu. Vyrukai aiškino, kad informaciją, kaip pasigaminti pinigų, rado internete. Iš ten parsisiuntė kupiūrų pavyzdžių ir atsispaudė spausdintuvu. Anot pareigūnų, klastototės nebuvo aukšto lygio, mat netikras kupiūras vien pačiupinėjęs galėtų atskirti bet kas. Kad apgautų pardavėjus, paaugliai nutaikydavo situaciją, kai būdavo daug žmonių ir pardavėjai neturėdavo laiko apžiūrėti banknotą, arba eidavo ten, kur silpnas apšvietimas.

Už nepilnamečių pinigų platintojų „nuodėmes“ teks atsakyti jų tėvams, o gamintojams gresia bausmė iki 5 metų nelaisvės.





Publikuota: 2006-10-19 08:40:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai