„Santaka“ / Ilgojo savaitgalio pavojai: penki dalykai, kurių derėtų nepamiršti / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Ilgojo savaitgalio pavojai: penki dalykai, kurių derėtų nepamiršti


Daugelis išsiilgusiųjų poilsio planuoja ilgojo Žolinės savaitgalio proga keturioms dienoms išvykti į pajūrį, kaimą ar net svečią šalį.

Per ilguosius savaitgalius vagysčių visuomet padaugėja, bet netinkamai palikus namus nemalonių staigmenų galima sulaukti ir be ilgapirščių pagalbos.

Pateikiame penkis draudikų pasiūlymus, kaip užtikrinti, jog išvykus namai liks saugūs.

Užsukite vandenį

Draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojo Marekas Ernestas Goliančikas sako, kad nors per laisvas dienas butai nėra apliejami dažniau nei paprastai, tačiau būdami išvykę jūs patys ir žemiau gyvenantys kaimynai problemos gali nepastebėti net keletą dienų.

„Įsivaizduokite, kad jūsų bute įvyko vandentiekio avarija, srūva vanduo, o pats esate už šimtų kilometrų. Žalą patirsite ir jūs, ir kaimynai, kurių būstai yra po jumis. Paliekant būstą tuščią verta užsukti vandenį, nes juo vis tiek niekas nesinaudos, o jei įvyktų nelaimė – žala, laiko ir finansų kaštai gali būti dideli“, – teigia M. E. Goliančikas, pabrėžiantis, jog norint nuo to apsisaugoti, įprotį išjungti vandenį reikia išsiugdyti ir praktikuoti net išvykstant neilgam laikui.


Išjunkite prietaisus, įkrovėjus

Vienas rečiausiai aptariamų kasdienės aplinkos pavojų – nuolat į elektros tinklą įjungti prietaisai bei įkrovėjai. Gaisrą gali sukelti net ant lovos krautis paliktas telefonas, nekalbant apie trumpą jungimą ar žaibo riziką, nes savaitgalį sinoptikai prognozuoja ir karščius, ir perkūnijas.

„Žaibas gali išvesti iš rikiuotės ir kompiuterius, ir televizorius, ir net skrudintuvus, o tai gali sukelti gaisrą. Būdami namuose žmonės iškart reaguoja, kilus audrai prisimena išjungti elektroninius prietaisus. Žinoma, jei namai tušti, niekas to nepadarys, todėl geriausia apsisaugoti dar prieš išvykstant“, – pasakoja BTA atstovas.

Nepamiršti prietaisų reikėtų ir dėl paprastesnės priežasties – visą savaitgalį sujungti prietaisai eikvoja elektrą, už kurią mokate jūs.

Pasirūpinkite maistu
rekomenduojama pasinaudoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos puslapio www.eismoinfo.lt ar programėlės Waze informacija.


Turbūt nereikia pasakoti, kokius gyvius pritraukia bent dienai atvirai palikti maisto produktai. Kalbant apie keturias dienas situacija analogiška, tik grįžus randami gyvūnai gali būti didesni už tarakonus ar muses. Negana to, ir sunkiau išgyvendinami.


Vasaros mėnesiais užfiksuojama daugiausiai pelių ir žiurkių įsiveisimo atvejų, tad ilgam laikui paliktas maistas veikia tarsi kvietimas – ypač tuomet, jei gyvenate nuosavame name ar netoli gamtos.

M. E. Goliančikas įspėja, kad toks paprastas patarimas didelei žmonių daliai visiškai neatrodo akivaizdus, o po atostogų nelauktų svečių sulaukusių gyventojų pasitaiko nuolatos.

Pagalvokite, kaip elgtis su šviesa

Anksčiau išvykdami ilgesniam laikui buvo siūloma palikti įjungtas šviesas – esą taip vagys pagalvos, jog kažkas yra namie. Bet draudikai perspėja, jog toks patarimas nevykęs, mat visą parą „šviečiantis“ būstas kelia ne ką mažesnį įtarimą.

„Šviesos klausimas yra bene pats sudėtingiausias. Viena vertus, ilgaisiais savaitgaliais nusikaltimų padaugėja, nes atsiranda daugiau tuščių namų, todėl palikti tamsoje jie tikrai gali sudominti vagis. Tačiau keturioms dienoms palikti įjungtą šviesą yra taip pat pavojinga, nes jeigu būstas sudomino vagišius, tikėtina, kad jie jį stebi. Tiek tamsa naktį, tiek plieskiančios lempos dieną siųs tą pačią žinutę: šeimininkų nėra namuose. Geriausia būtų paprašyti kaimynų, šeimos narių ar draugų užsukti, apžiūrėti, ar viskas gerai, šiek tiek pabūti, nakčiai įjungti šviesą laiptinėje ar prie įėjimo, o dienai – išjungti, kad jaustųsi judesys“, – pasakoja draudimo bendrovės BTA atstovas.


Venkite spūsčių

Savaitgalio kelionės grafiką verta kruopščiai apgalvoti ne tik dėl to, kad tai padės lengviau planuoti savo laiką, bet ir tausoti savo nervus bei automobilio sveikatą.

„Absoliuti dauguma išvažiuojančių savaitgaliui pailsėti iš miesto stengiasi išskubėti dar penktadienį, todėl transporto spūstys ima formuotis jau po pietų: užsikemša pagrindinės miestų arterijos, vėliau srautai persikelia į populiariausius magistralinius kelius, autostradą. Nuolatinis stabčiojimas ir judėjimas vėžlio greičiu ne tik eikvoja daug brangaus laiko, bet ir kenkia automobiliui, nes karštą dieną taip gali užkaisti automobilio variklis. Maža to, vairuotojų irzlumas lemia ir klaidas kelyje. Dažnai žmonės keliauja kaip keliauja iš įpročio, o jį galima keisti: rinktis kitą laiką, alternatyvius maršrutus“, – įsitikinęs M. E. Goliančikas.

Kokybiškesniam kelionės planavimui bendrovės BTA ekspertas rekomenduoja pasinaudoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos puslapio www.eismoinfo.lt ar programėlės Waze informacija. Čia nuolat realiu laiku atnaujinama informacija apie eismo sąlygas bei kelio darbus.





Publikuota: 2017-08-11 10:53:48

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai