„Santaka“ / Krūties vėžiu sergančių moterų viltis gyventi – valdininkų rankose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-17 08:50

Dalinkitės:  


Australų popmuzikos superžvaigždei Kylie Minogue sėkmingai kovoti su krūties vėžiu padėjo artimųjų palaikymas ir tikėjimas savimi.

Krūties vėžiu sergančių moterų viltis gyventi – valdininkų rankose

Pasirašykite peticiją

„Kasmet Lietuvoje tik 50 agresyvia HER2 teigiamo krūties vėžio forma sergančių moterų gali džiaugtis galimybe gauti gyvybę išsaugančią biologinę terapiją. Padovanokime gyvenimą dar 250 šalies moterų, laukiančių savo šanso į gyvybę“.

Tai nedidelė ištrauka iš peticijos, kurioje krūties vėžiu sergančios moterys ragina valdžios institucijas rasti lėšų biologinės terapijos medikamentams kompensuoti.

Taip pat peticijoje prašoma peržiūrėti onkologijos srities finansavimą, reformavimą, praplėsti ir modernizuoti, aprūpinant naujausia diagnostine bei gydymo technika, onkologines įstaigas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, pailginti onkologinių ligų diagnostikos kabinetų darbo laiką ir padidinti čia dirbančių specialistų kiekį.

Spalio mėnesį vykstančios socialinės akcijos metu peticiją, kurios tekstą galima rasti internetinėje svetainėje www.roziniskaspinas.lt, pasirašyti kviečiama visa visuomenė, taip išreiškiant paramą kovai su krūties vėžiu.

Praėjus daugiau nei savaitei nuo akcijos pradžios, jau yra surinkta per 30 tūkstančių parašų ir kiekvieną dieną jų skaičius tik auga. Tai parodo, jog Lietuvos gyventojai yra geranoriški ir neabejingi šiai socialinei akcijai.

Lapkričio pradžioje peticija su parašais bus perduota šalies Prezidentui Valdui Adamkui, Ministrui Pirmininkui Gediminui Kirkilui ir sveikatos apsaugos ministrui Rimvydui Turčinskui.



Vaistai prieinami ne visoms ligonėms

Sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje sparčiai auga – vien pernai užregistruota per 16 tūkst. naujų vėžio susirgimų, o krūties vėžiu per metus suserga apie 1300 moterų. Tuo tarpu nepriklausomų ekspertų, bendrovės „Health Consumer Powerhouse“ ataskaitos išvadose teigiama, kad Lietuvoje onkologinė pagalba ligoniams smarkiai atsilieka nuo kitų ES šalių.

Pasak Europos kovos su krūties vėžiu koalicijos „Europa Donna“ atstovės Lietuvoje ir Nacionalinės moterų, sergančių krūties ligomis, organizacijų asociacijos viceprezidentės Erikos Umbrasaitės, krūties vėžiu moterys suserga nepaisant nei jų amžiaus, nei visuomeninio statuso. Nors efektyvūs gydymo būdai, galintys išgelbėti šimtus moterų gyvybių, jau sukurti, tačiau dėl didelės kainos daugumai ligonių jie tiesiog neprieinami.

HER2 teigiamu krūties vėžiu dažniausiai suserga jaunos moterys iki 45 metų amžiaus.

Tai klastinga ir agresyvi ligos forma, nes standartiniai krūties vėžiui gydyti skirti chemoterapiniai vaistai nėra pakankamai efektyvūs, todėl liga greičiau progresuoja, vėžys greitai išplinta į kitus organus.

Naudojant biologinę terapiją, ligą galima visai sustabdyti arba prailginti kokybišką gyvenimą beveik pusei agresyvia HER2 teigiamo krūties vėžio forma susirgusių moterų.

Biologinės terapijos medikamentas „Herceptinas“ šiuo metu yra vienintelis vaistas, galintis išgelbėti šių moterų gyvybes.

Šis vaistas tinka tiek ankstyvo, tiek pažengusio HER2 teigiamo krūties vėžio gydymui.

„Sąžiningai visą gyvenimą mokesčius valstybei mokėjusios Lietuvos moterys nori būti gydomos tokiais pat vaistais, kaip ir daugelyje ES šalių. Modernus gydymas turi būti prieinamas visoms, nepaisant socialinio sluoksnio ar finansinės padėties“, – pažymėjo E.Umbrasaitė.



Ką reikia žinoti, kovojant su krūties vėžiu

Dažniausiai pasitaikanti vėžio forma – krūties vėžys.

Buvo nustatyta, kad pasaulyje apytiksliai viena iš 8–10 moterų suserga krūties vėžiu. Dažniausiai juo serga 55–65 metų moterys, nors paskutiniu metu pastebima gąsdinanti tendencija, kuomet krūties vėžys renkasi vis jaunesnes aukas.

Apie 70 proc. visų krūties vėžio atvejų pirmiausia atranda pačios moterys arba jų partneriai.

Dauguma krūtyje randamų auglių yra nepiktybiniai. Maždaug trys iš keturių gumbelių (75 proc.), kurie iš pradžių buvo diagnozuoti kaip piktybiniai krūties vėžio augliai, po vėlesnių tyrimų pasirodė esą gerybiniai: cistos, fibroadenomos arba lipomos, kurios yra nesunkiai nustatomos ir gydomos.

Išsamesni tyrimai atliekami tik tuomet, kai po pirminės apžiūros kyla įtarimų dėl vėžio. Tačiau svarbiausia, aptikus krūtyje kokį nors neįprastą darinį arba gumbelį, nepanikuoti ir kuo skubiausiai kreiptis į gydytoją.



Saulius JANSONAS





Publikuota: 2006-10-17 08:50:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai