„Santaka“ / Neįgalieji Olandijoje aptarnauja netgi ir restoranų lankytojus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-10 08:35

Dalinkitės:  


Mūsų delegacija Amstelkade, prie restorano. Šioje Reinaerde organizacijos fermoje neįgalieji aptarnauja restorano, kempingo lankytojus. Jie taip pat augina gyvulius, dirba dirbtuvėse, tvarko aplinką. Penki neįgalieji gyvena nuolat, kiti atvežami į darbą kaip į dienos centrą.

Neįgalieji Olandijoje aptarnauja netgi ir restoranų lankytojus

Padėjo užmegzti ryšius

Didvyžių pensionato darbuotojai rugsėjo mėnesį keletą dienų darbo patirties sėmėsi Olandijoje.

2005–2006 metais Didvyžių pensionatas organizavo mokomuosius seminarus socialiniams darbuotojams ir socialinių darbuotojų padėjėjams. Ryšiai su olandais užsimezgė mokymų metu.

Sociologijos mokslų daktarė, Kauno medicinos universiteto dėstytoja Ramunė Jurkuvienė ir nepriklausoma (privati) socialinio darbo konsultantė iš Olandijos Lies Gualthérie van Weezel pensionato darbuotojams skaitė paskaitas apie komandinį socialinį darbą, supažindino su ypatumais, dirbant su psichinę, proto negalią turinčiais bei agresyviais asmenimis.

Seminarų metu socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai sėmėsi socialinio darbo teorijos žinių, būrėsi į komandas, kalbėjo apie būdus darbe kylančioms problemoms spręsti, mokėsi sėkmingo bendradarbiavo ir domėjosi socialinio darbo pasiekimais Olandijoje.

Tarpininkaujant lektorei Lies Gualthérie van Weezel, Didvyžių pensionatas užmezgė ryšius su Reinaerde organizacija Utrechto provincijoje, Olandijoje.



Didelis dėmesys integracijai į visuomenę

Reinaerde organizacijos kvietimu dvidešimt Didvyžių pensionato darbuotojų ir Marijampolės viršininko administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento vyriausioji specialistė Vilma Mačienė rugsėjo mėnesį buvome nuvykę susipažinti su šia organizacija bei pasisemti darbo patirties.

Kolegos iš Utrechto provincijos mus šiltai sutiko, parengė gana intensyvią keturių dienų programą.

Jau pačią pirmąją atvykimo dieną Reinaerde organizacijos įvairių sričių specialistai pristatė savo šalies socialinį darbą reglamentuojančius įstatymus, socialinio darbo vystymosi istoriją, papasakojo apie savo organizacijos struktūrą, darbo metodus bei finansavimą.

Reinaerde yra viena iš trijų didesnių organizacijų, veikiančių Utrechto provincijoje. Jos paskirtis – teikti paslaugas įvairaus amžiaus žmonėms, turintiems proto, psichinę ir kompleksinę negalias.

Organizacija savo veikla skatina globos įstaigų gyventojų nepriklausomumą, integruoja juos į visuomenę ir kelia šių žmonių gyvenimo kokybę.



Neįgaliesiems privalu užsiimti veikla

Neįgalieji gyvena atskiruose pagal negalios rūšį ir amžių specializuotuose padaliniuose. Sunkią negalią turintys žmonės apgyvendinami vienoje vietoje didesniuose pensionuose, kiti – atskiruose centruose (namuose po devynis ar dvylika žmonių) arba nuomojamuose butuose mieste. Kiekvienas gyventojas turi atskirą kambarį su minimalia virtuvės įranga, bendrą svetainę, o kai kurie – net po miegamąjį ir atskirą svetainę. Stebėjomis ir džiaugėmės gyventojų slaugymui naudojama kompensacine įranga: voniomis, keltuvais, vežimėliais, raminančiomis lovomis.

Olandijoje didelis dėmesys skiriamas neįgaliųjų užimtumui. Kiekvienas institucijos gyventojas pagal savo pomėgį privalo lankyti dienos centrą. Stengiamasi dienos metu jiems suteikti kuo daugiau veiklos. Matėme gyventojus, liejančius žvakes, lipdančius įvairius suvenyrus iš molio, siuvančius karnavalinius drabužius, tapančius paveikslus, tvarkančius aplinką.

Tačiau labiausiai buvome nustebinti, kaip olandai rūpinasi neįgalių gyventojų integracija į visuomenę. Proto ir psichinę negalią turintys žmonės kuo puikiausiai aptarnauja restorano, kempingo lankytojus, pardavinėja pačių pagamintus suvenyrus ar tapytus paveikslus, prižiūri gyvulius, tvarko aplinką fermoje.



Stengiasi apsieiti be medikamentų

Organizacija palaiko glaudžius ryšius su gyventojų artimaisiais: kartu sprendžia iškilusias problemas, bendradarbiauja įrengiant gyvenamuosius kambarius, parduodant dienos centruose pagamintus darbelius, sudarant slaugos planus.

Lankydamiesi atskiruose padaliniuose jautėme, kaip darbuotojai gerbia gyventojus, nuoširdžiai su jais bendrauja, stengiasi išlaikyti jų orumą. Aplankėme gyvenamuosius kambarius tik tų gyventojų, kurie mus patys kvietė užeiti į svečius.

Didžiulį įspūdį mums paliko apsilankymas agresyvių globotinių gyvenamajame name. Ten dirbantys socialiniai darbuotojai pasakojo, kad jų ligoniams neskiriamas arba labai retais atvejais skiriamas medikamentinis gydymas. Pagrindinis jų darbo tikslas yra stebėjimas ir bendravimas su gyventojais. Labai svarbu laiku pastebėti elgesio pokyčius ir iškviesti psichologą, elgesio, bendravimo ar kitą reikalingą specialistą, suburti kompetentingą specialistų komandą pykčiui ar agresijai numalšinti. Su agresyviais globotiniais dirbantys socialiniai darbuotojai yra išmokyti, kaip elgtis ekstremaliomis situacijomis nesukeliant jiems fizinio skausmo. Darbuotojai dėl savo saugumo nešiojasi ryšio priemones, kuriomis pagalbon išsikviečia kolegas.



Olandijos patirtis įdomi ir naudinga

Buvimas Reinaerde ne tik atvėrė mums didžiules galimybes pasisemti patirties, kaip padėti neįgaliesiems, bet ir padėjo pasijusti laisvais žmonėmis, atpažinti mūsų sistemos problemas, suteikė viltį pokyčiams.

Kelionės metu artimiau pažinome Olandijos kultūrą, papročius, tradicijas, aplankėme Amsterdamą, Utrechtą, grožėjomės nuostabia gamta.

Ateinančiais metais kolegos iš Olandijos mielai sutiko apsilankyti Didvyžių pensionate, susipažinti su mūsų darbo metodais, galimybėmis perimti jų patirtį ir tobulėti, artimiau pažinti mūsų šalį. Tikiuosi, kad šis susitikimas išaugins tolimesnio bendradarbiavimo vaisius tarp Reinaerde organizacijos ir Didvyžių pensionato.



Ona BUDRIENĖ

Didvyžių pensionato direktorės pavaduotoja





Publikuota: 2006-10-10 08:35:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai