„Santaka“ / Sąskaitų už atliekas gyventojai jau ieškosi patys / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Mokėjimo pranešimų iki šiol negavę žmonės sunerimo, kad vėliau už atliekų išvežimą jiems nebūtų priskaičiuoti delspinigiai.

Autorės nuotr.


Sąskaitų už atliekas gyventojai jau ieškosi patys

Eglė MIČIULIENĖ


Į redakciją užsukusi rajono gyventoja sakė pirmą kartą atsidūrusi tokioje situacijoje, kai pati turėjo rūpintis, kad jos šeima būtų apmokestinta.



Neramu dėl delspinigių

Jau šeštas mėnuo eina nuo metų pradžios ir nuo tos dienos, kai pasikeitė mokesčio už atliekų tvarkymą apskaičiavimo metodika.

Daugumai gyventojų seniai išsiuntinėti mokėjimų pranešimai, žmonės susimokėjo už pirmąjį metų ketvirtį pagal naująją metodiką arba, radę netikslumų sąskaitose, kreipėsi į Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą (MAATC) dėl to, kad būtų patikslintas jų būste gyvenančių asmenų skaičius.

Tačiau, pasirodo, net iki šio laiko ne visi gyventojai iš MAATC yra sulaukę sąskaitų už surinktas atliekas.

– Jau birželis, bet šiemet dar nesame gavę jokio pranešimo, kiek turėtume mokėti už atliekų tvarkymą – nei už pirmąjį metų ketvirtį, nei už antrąjį. Juk anksčiau sąskaita ateidavo, kai einamasis ketvirtis dar tik gerokai įpusėdavo. Galvojome, gal laiškas su sąskaita kur nusimėtė, susirūpinome, ar neteks mokėti delspinigių už pirmąjį ketvirtį, – pasakojo vieno Klausučių seniūnijos kaimo gyventoja.




Ne vienas atvejis

Paskambinusi į MAATC Klientų aptarnavimo skyrių Vilkaviškyje moteris išgirdo, jog turi kreiptis į savo seniūniją, kad jos darbuotoja šiam skyriui persiųstų dokumentą, kiek asmenų konkrečiu adresu yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.

„Ji žinos, kam ir ką siųsti, nes kasdien mums po kelias tokias pažymas atsiunčia“, – pakonsultavo telefonu atsiliepęs MATC Klientų aptarnavimo skyriaus darbuotojas.

– Seniūnijoje išgirdome, jog ne aš viena esu tokia „užmiršta“, bet pirmiausia pati turiu asmeniškai pateikti arba elektroniniu paštu atsiųsti prašymą dėl būtinos pažymos išdavimo. Tik jį turėdama seniūnijos darbuotoja galės pažymą nusiųsti tam, kas pagal ją apskaičiuos mokestį už atliekų tvarkymą. Negaliu atsistebėti – taip dar nebuvo, kad norėdama laiku susimokėti mokesčius ir nebūti niekam skolinga už suteiktą paslaugą, juolab „neužsidirbti“ delspinigių, turėčiau dėti šitiek pastangų ir prašyte prašytis apmokestinama, – karčia patirtimi dalijosi gyventoja.



Skiriasi registrų duomenys


Kreipėmės į UAB MAATC Klientų aptarnavimo skyriaus Marijampolėje vadovą Saulių Šimonėlį.

Jis paaiškino, jog problemų su pranešimų išsiuntimu kilo dėl Gyventojų registro ir Nekilnojamojo turto registro duomenų bazių neatitikimo.

– Anksčiau kai kuriose kaimo vietovėse nebuvo suteikti gatvių pavadinimai ir namų numeriai, o juos įvedus nebesutampa skirtingų registrų duomenys. Sąskaitas už pirmąjį metų ketvirtį išsiuntėme visiems gyventojams, kurių gyvenamosios vietos Gyventojų registre deklaruotos su gatvėmis ir numeriais. Tačiau yra žmonių, kurių gyvenamoji vieta Gyventojų registre (o jo duomenys yra gana seni) yra deklaruota tik kokiame nors kaime be konkretaus adreso. Jei Nekilnojamojo turto registre duomenys tokie patys – viskas gerai, bet jei pastarajame registre gyvenamosios vietos adresas jau nurodytas su gatve bei numeriu – duomenys nesutampa ir gyventojai prie konkretaus objekto mūsų programoje nebepriskirti, – aiškino S. Šimonėlis.

Kaip teigė MAATC atstovas, dėl tokių nesutapimų reikėjo ilgai tikslinti duomenis, derinti informaciją su seniūnijomis ir pan.

– Nenorėjome siuntinėti žmonėms pranešimų su neteisingais duomenimis, nes didžiajai daliai jų būtų tekę eiti pas mus aiškintis, – sakė jis.




Prašo sutikslinti adresą

– Mes tikrai neprašome žmonių pristatyti kokių nors pažymų iš seniūnijų. Mes tik prašome esant reikalui perdeklaruoti savo gyvenamąją vietą, sutikslinti adresą, kad jis sutaptų visuose registruose, – teigė S. Šimonėlis.

Klientų aptarnavimo skyriaus vadovo teigimu, per visas penkias Marijampolės apskrities savivaldybes iki šiol pranešimų nebuvo gavę apie 10 000 žmonių – tai sudaro 5–6 proc. visų regiono gyventojų. Praktiškai visi jie – kaimiškųjų vietovių individualių namų savininkai.

Tačiau, S. Šimonėlio tvirtinimu, šio ketvirčio mokėjimų pranešimai jau išsiųsti spausdinti ir juos turėtų gauti visi gyventojai.

– Tiesa, dar yra abejonių, ar visur bus įrašytas teisingas deklaruotas gyventojų skaičius. Juk visoje apskrityje turime gerokai per 140 tūkst. gyventojų. Taigi jei pranešimuose kas nors ne taip, prašome užsukti ar skambinti į Klientų aptarnavimo skyrių. Tuomet aiškinsimės tikrąją padėtį, – kalbėjo S. Šimonėlis.

Negavusiems mokėjimo pranešimų gyventojams mokestis už atliekų tvarkymą dabar jau bus suskaičiuotas ne už ketvirtį, o už pusę metų.

Suprantama, jokie delspinigiai skaičiuojami tikrai nebus.



Publikuota: 2017-06-09 09:18:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* „Išskaidrinus“ skaidrumo rasta mažai
* Sukviesti institucijų atstovai gyventojų dėmesio nesulaukė
* Lenktynėse dėl medikų laimi pinigų medžiotojai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai