„Santaka“ / Valdžios sprendimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, pasveriančias iki 200 k. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2020-04-08 15:06:20

Perka 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (siūlyti tik I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-04-08 15:08:58

Parduoda labai geros būklės javų kombainą LAVERDA 3400 (3,6 m pjaunamoji, variklio galingumas 115 AJ, 6 cilindrų, IVECO smulkintuvas). Tel. 8 601 18 005.
Galioja iki: 2020-04-12 09:10:44

Perka metalines naudotas daugiabučių laiptinių duris. Tel. 8 618 45 713.
Galioja iki: 2020-04-16 09:11:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-02 17:42

Dalinkitės:  


Valdžios sprendimai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Opozicija bando klibinti Savivaldybės mero kėdęPenktadienį rajono Tarybos posėdis būtų neužtrukęs, nes darbotvarkės klausimų svarstymas vyko sklandžiai ir greitai. Tačiau ilgokai užsitęsė diskusijos dėl kai kurių informacijų. Galop posėdis užbaigtas opozicijos pareiškimu, kuriame buvo keliamas klausimas, ar Savivaldybės meras A.Bagušinskas gali toliau vadovauti rajono Tarybai.Mokesčiai sumažinti perpus

Manyta, jog daug diskusijų sukels pats pirmasis darbotvarkės punktas – sprendimo dėl žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių papildomos lengvatos fiziniams asmenims suteikimo. Tačiau ginčų dėl to kaip ir nebuvo.

Atsižvelgiant į tai, kad žemdirbiai dėl neigiamos klimato kaitos šiais metais patyrė didelių nuostolių, sprendimo projekte buvo numatyta Savivaldybės biudžeto sąskaita 50 proc. sumažinti žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčius už žemės ūkio paskirties žemę, esančią kaimo vietovėje.

Opozicijos atstovas J.Mačys reikalavo solidžiau sumažinti mokesčius – bent 75 proc., tačiau dauguma tam nepritarė. Nepalaikė valdančioji dauguma ir kito opozicijos siūlymo – sprendimą patvirtinti vardinio balsavimo būdu.

Taigi žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčiai žemdirbiams sumažinti perpus.Skyrė didesnius priedus

Keletas sprendimų buvo patvirtinta, paskiriant tarnybinių atlyginimų ir tarifinių atlygių priedus.

Nustatyti 5 proc. tarifinių atlygių priedai už kontaktines valandas 11–12 klasių mokytojams bei penkiems mokyklų direktoriams, dėstantiems grupėje (klasėje), kurioje yra specialiųjų poreikių mokinių.

Pagal projektą tokio pat dydžio priedus buvo numatyta skirti ir „Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotojui ūkiui, vyr. slaugos administratoriui, finansininkui, spec. grupių auklėtojų padėjėjams, naktinėms auklėms bei daugeliui Kybartų specialiosios mokyklos darbuotojų. Tačiau tik Tarybos nario J.Bartišiaus dėka visiems jiems paskirti didesni priedai.

Kolegos įtikinti Tarybos nariai minėtų įstaigų darbuotojams paskyrė ne penkių, o dešimties procentų priedus.

Taip pat Taryba patvirtino rajono švietimo įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų koeficientus. Jie svyruoja nuo 26,15 (Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos direktoriaus) iki 15,7 (Klampučių pagrindinės mokyklos vadovo).

Didesnių diskusijų kilo svarstant Savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos direktorės L.Kriaučeliūnienės tarnybinio atlyginimo koeficientą. Pagal sprendimo projektą buvo numatyta patvirtinti koeficientą 20.

Tarybos narys J.Mačys jį siūlė sumažinti iki 18, tvirtindamas, kad šios tarnybos vadove L.Kriaučeliūnienė dirba neseniai, be to, daugiau reikėtų atsižvelgti į darbo rezultatus. Tačiau tokį pasiūlymą palaikė tik 5 opozicijos atstovai, todėl patvirtintas pirminis sprendimo variantas – koeficientas 20 (apie 2300 litų per mėnesį).

Užkulisiuose vėliau taip pat buvo kalbama, jog neteisingai pasielgta, tarnybos vadovės atlyginimą sulyginant su vidurinės mokyklos direktoriaus, kurio darbo apimtys ir atsakomybė nepalyginamai didesnė.Taryba atvėrė kelią vėjo jėgainės statybai

Į darbotvarkę buvo įtrauktas vienas papildomas klausimas. Į Tarybą kreipėsi UAB „Karolinos HES“, prašydama leidimo performuoti žemės sklypus, esančius Girėnų (Vištyčio sen.) ir Vaitkabalių (Gražiškių sen.) kaimuose, bei pakeisti šių naujai suformuotų sklypų žemės paskirtį. Mat čia norima statyti vėjo jėgaines.

Norėdama patenkinti šį prašymą, Taryba turėjo sprendimu pripažinti, jog jėgainės – svarbūs Savivaldybės infrastruktūros objektai. Tačiau posėdyje dalyvavęs „Karolinos HES“ bendrovės atstovas paklaustas negalėjo paaiškinti, kuo jėgainė svarbi mūsų rajonui. „Na, tikriausiai europietiškiau, „mandriau“ atrodysime, rajone turėdami vėjo jėgainių, nes kitoje valstybinės sienos pusėje, Lenkijoje, šie malūnai jau seniai plaka sparnais“, – nesulaukdamas konkretaus atsakymo juokavo meras ir galop paragino Tarybos narius balsuoti už sprendimą.

Dar buvo siūloma labiau pasigilinti šį klausimą ir atidėti jį kitam posėdžiui, tačiau pasvarstę Tarybos nariai vis dėlto nusprendė nestabdyti proceso.

Duodami startą jėgainės statybai, jie pritarė sprendimui, tačiau įrašė sąlygą, jog formuojant naujus sklypus ir keičiant žemės paskirtį būtų numatytos ir vėjo jėgainių apsaugos zonos.Monopolistui politikų nuomonė nerūpi

Patvirtinus visus darbotvarkės sprendimus, buvo pateikta keletas informacijų, tarp jų – ir dėl šilumos pabranginimo net 31 procentu.

Tarybos nariams teko išklausyti ilgą ir nuobodų UAB „Litesko“ komercijos direktoriaus S.Juodkos aiškinimą apie priežastis, lėmusias tokį žymų pabrangimą. Pati svarbiausia priežastis – dujų pabrangimas, anot S.Juodkos, net 60 proc.

Posėdžio dalyviai pranešėjui uždavė daug klausimų, išreiškė nepasitenkinimą dėl tokio rajono žmones šokiruojančio šilumos tiekėjų sprendimo. Tačiau jų prieštaravimai monopolinei „Litesko“ bendrovei, suprantama, nė kiek nerūpi ir jokios įtakos nedaro. Meras A.Bagušinskas sakė, jog šoko dėl šilumos kainų šurmulys, nuvilnijęs per visą respubliką ir kai kuriuos rajonus palietęs dar skaudžiau, buvo aptartas Savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje, kreiptasi į Vyriausybę ir Seimą. Tačiau meras sakė nematąs kitos išeities, kaip tik skatinti gyventojus šiltintis namus, keisti langus ir taip bandyti mažinti padidėjusias išlaidas šildymui.

Mero teigimu, rajono Savivaldybė ieškos rezervų ir taip pat bandys prisidėti prie daugiabučių pastatų atnaujinimo.Atsakomybę suvertė rajono vadovui

Opozicinės Dešiniųjų frakcijos seniūnas K.Akramas posėdžiui baigiantis perskaitė pareiškimą, kuriuo kaltino merą A.Bagušinską dėl atsakomybės stokos.

Opozicijos atstovams pasirodė „įtartinai aktyvi mero A.Bagušinsko agitacija“ rugpjūčio 25 dieną Tarybos posėdyje svarstant klausimą „Dėl numatomo statyti smėlio – žvyro karjero Totorkiemio k., Vištyčio sen., pripažinimo svarbiu Savivaldybės infrastruktūros objektu, leidžiant žemės valdytojui keisti pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį“. Šis sprendimas buvo patvirtintas, nors dešimt Tarybos narių tuomet balsuojant susilaikė.

Apie netikėtai atrastą rajone slaptą karjerą neseniai buvo rašyta „Respublikoje“, straipsnis buvo perspausdintas „Santakoje“. Jame rašyta, kad iš R.Čiuprinsko valdomo UAB „Čiuproma“ nelegalaus karjero per ilgą laiką buvo išvežta apie 100 tūkst. m³ žvyro. Gamtai padaryta maždaug pusės milijono litų žala, už išvežtą žvyrą valstybei nesumokėta nė cento. Šį įvykį tiria teisėsaugos institucijos. Spaudai iškėlus šiuos faktus, Dešiniųjų frakcijos nariai susidomėjo, kaip apskritai minėtas klausimas galėjo atsirasti posėdžio darbotvarkėje. Stebėjosi, kaip meras ir kiti Savivaldybės specialistai bei Vištyčio seniūnas B.Polita galėjo nežinoti apie nelegalią karjero veiklą.

Pareiškime opozicijos atstovai iškėlė klausimą, „ar A.Bagušinskas toliau gali vadovauti Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybai“.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono medikai bus testuojami dėl koronaviruso
* Pavasaris ūkininkus nuteikia optimistiškai
* Socialinės pagalbos centras kviečia žmones suremti pečius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip dirbate per karantiną?
Nuotoliniu būdu.
Ir iš namų, ir darbovietėje.
Darbo vietoje.
Turiu nedarbingumo lapelį, atostogauju.
Mane atleido.
Esu bedarbis (-ė), pensininkas (-ė).Kalbos patarimai

Ar prekės būna padidintos paklausos?
Kai kurie daiktai, pvz., medicininės kaukės, dezinfekantai šiu metu yra paklausios prekės, o ne padidintos paklausos. Neveikiamasis būtojo laiko dalyvis nevartotinas savaiminei (t. y. be pašalinio poveikio, specialaus įsikišimo atsiradusiai) ypatybei reikšti.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas