„Santaka“ / Kalbėtis su verslininkais bandoma ne pirmą kartą / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:36:13

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 3 bulius (1 mėn., 6 mėn., 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:41:12

Nedideliam ūkiui reikalinga (-as) melžėja (-as)-pagalbinis darbininkas (gali apgyvendinti). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-07-18 09:46:55

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Susitikime su rajono valdžia verslininkai išsakė savo lūkesčius ir priekaištus.

Autorės nuotr.


Kalbėtis su verslininkais bandoma ne pirmą kartą

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Rajono valdžia verslininkus sukvietė į Verslo pusryčius. Prie kavos puodelio buvo šnekamasi apie tai, kaip valdžia galėtų padėti verslui, kad šis atneštų daugiau naudos ne tik pačiai įmonei, bet ir visam rajonui. Asfaltas – išsimokėtinai

Susitikimo pradžioje informaciją apie Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programą, rajone mokamus mokesčius ir daromus bei padarytus darbus pateikė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Pasak jos, galimybė džiaugtis puikiais keliais, turėti ekonomiškas ir saugias mokyklas, pakankamą skaičių automobilių stovėjimo aikštelių bei kitą kokybišką viešąją infrastruktūrą yra net ir tokiu atveju, kai savivaldybių biudžetai stokoja pinigų. Tai gali išspręsti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė. Neretas pavyzdys, kai savivaldybės pasitelkia privatų partnerį viešojo sektoriaus paslaugų teikimo problemoms spręsti. Darbai atliekami per 2 metus, kasmetiniai mokėjimai išdėliojami į ilgesnį laikotarpį iki 7 metų. Taip šiuo metu daroma Vilkaviškyje tvarkant Žalumynų kvartalo gatves, kurias rangovai iš UAB „Parama“ įsipareigojo išasfaltuoti per 24 mėnesius.

Mokesčių tarifai

Pristatyti šiems metams nustatyti mokesčių tarifai. Vilkaviškyje juridiniai ir fiziniai asmenys šįmet turės mokėti 1 procentą nekilnojamojo turto mokestinės vertės ir 3 procentus nekilnojamojo turto mokestinės vertės apleistam ir neprižiūrėtam nekilnojamajam turtui. Lengvatos taikomos individualiai. Žemės mokesčio tarifas: žemės ūkio paskirties ir gyvenamųjų teritorijų žemės turto grupėms – 1, 5 procento nuo vidutinės žemės rinkos vertės, pramonės ir sandėliavimo bei komercinės paskirties žemės turto grupėms – 4 procentai nuo vidutinės žemės rinkos vertės, kuri apskaičiuojama pagal 2016 m. sausio 1 d. taikytus žemės verčių žemėlapius.

Nustatytas ir neapmokestinamasis žemės sklypo dydis: 0, 3 ha kaimo vietovėje arba 0, 1 ha mieste. Tokia lengvata taikoma asmenims, kuriems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis, taip pat pensininkams ir nepilnamečiams vaikams, kai minėtų nuomininkų ar naudotojų šeimose apmokestinamojo laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų. Šia lengvata gali naudotis ir gausios šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų iki 18 metų. Tiesa, lengvata netaikoma pramonės ir sandėliavimo bei komercinės paskirties žemės turto grupėms.

Nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio atleidžiami fiziniai asmenys, kurių mokėtinas valstybinės žemės nuomos mokestis už visus nuomojamus ar naudojamus valstybinės žemės sklypus neviršija 2 eurų. Juridiniai asmenys, naudojantys valstybinės žemės sklypus, paprastai pagal kadastro duomenis patys apskaičiuoja žemės nuomos mokesčio dydį ir deklaracijas pateikia Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriui.

Pristatytas ir fiksuotų pajamų mokesčio dydžių, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2017 metais vykdomai veiklai, nustatymas bei lengvatos.

Parama verslui

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba praeitų metų gale nusprendė sumažinti vieną iš Savivaldybės biudžetui mokamų mokesčių (nekilnojamojo turto arba žemės nuomos) įmonėms, įgyvendinančioms Vietinių užimtumo iniciatyvų projektus naujoms darbo vietoms kurti Vilkaviškio rajono savivaldybės seniūnijų teritorijose, kuriose bedarbių dalis, skaičiuojant nuo darbingo amžiaus gyventojų, projektų įgyvendinimo laikotarpiu yra didesnė negu vidutiniškai šalyje. Už kiekvieną įsteigtą naują darbo vietą verslininkui būtų mokama 60 Eur.

Taip pat numatytas ir dalinis kredito palūkanų dengimas. Jis teikiamas verslo subjektams, gavusiems ilgalaikį kreditą investicijoms iš kredito įstaigos ne trumpesniam kaip trejų metų laikotarpiui. Verslininkas turėtų teikti prašymą Savivaldybės administracijai kiekvienais metais atskirai. Maksimali kredito, kurio dalis palūkanų dengiama, suma, kai sukuriama 1 darbo vieta, – 17 377, 21 Eur ir po tiek pat už kiekvieną kitą darbo vietą. Didžiausia kredito, kurio dalis palūkanų dengiama, suma – 86 886, 01 Eur, kai sukuriamos 5 ir daugiau darbo vietų.

Kredito palūkanos verslo subjektams iš dalies dengiamos pirmuosius trejus metus. Pirmaisiais metais – iki 100 proc. banko priskaičiuotų palūkanų sumos, antraisiais metais – iki 85 proc., trečiaisiais – iki 60 proc. Kai sukuriama daugiau darbo vietų, negu yra įsipareigota, dengiama iki 100 proc. banko priskaičiuotų palūkanų sumos.
ateityje rengiant tokius susitikimus vertėtų pagalvoti, kaip sukviesti atskiras verslininkų grupes ir išklausyti jas atskirai.


Ne tik prakutusiems

Visoms mūsų rajone besisteigiančioms naujoms įmonėms numatytas pradinių steigimosi išlaidų kompensavimas. Kreipiantis į Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrą, skiriama lėšų atlyginimui už įstatų parengimą, mokesčio notarui, atlyginimo Registrų centrui iki 100 proc. dydžio kompensacija (bet ne daugiau kaip 289, 62 Eur). Kompensuojamos išlaidos ir rengiant verslo planus.

Verslo planų kreditui gauti rengimo išlaidoms dengti skiriama iki 100 proc. dydžio kompensacija (ne daugiau kaip 289, 62 Eur), paraiškų ir dokumentų paramai iš ES struktūrinių fondų gauti rengimo išlaidoms padengti skiriama iki 100 proc. dydžio kompensacija (ne daugiau kaip 868, 86 Eur). Kompensuojamos ir dalyvavimo parodose bei mugėse ar jų organizavimo išlaidos. Skiriama iki 100 proc. dydžio kompensacija parodų salės nuomos išlaidoms padengti. Kai paroda vyksta Lietuvoje, kompensacija siekia ne daugiau kaip 579, 24 Eur, užsienyje – 1158, 48 Eur.

Taip pat jau kelerius metus verslininkams siūlomas reklaminių lankstinukų leidimo išlaidų kompensavimas, konsultavimo ar mokymo išlaidų dengimas ir interneto svetainių kūrimo išlaidų kompensavimas. Šiems reikalams skiriama iki 100 proc. dydžio kompensacija, bet ne daugiau kaip 289, 62 Eur. Programos finansine parama iš Savivaldybės biudžeto lėšų verslo subjektai gali pasinaudoti vieną kartą per kalendorinius metus, išskyrus paramą mokymo ir konsultavimo paslaugoms.

Minėta parama, kuriai kasmet skiriama apie 9 tūkst. eurų, pasinaudojo 45 įmonės. 16 įmonių ją panaudojo pradinių steigimosi išlaidų kompensavimui, konsultavimo išlaidas dengti paprašė 11 įmonių, interneto svetainės sukūrimui paramos paprašė dvi įmonės, 14 įmonių susigrąžino išlaidas reklaminių lankstinukų spausdinimui ir tik viena paprašė kompensuoti dalyvavimo parodose išlaidas. Dalinio kredito palūkanų dengimo ir paramos rengiant verslo planus neprireikė niekam.

Bendradarbiavimu nesidžiaugė

Verslininkams pristatyti ir Savivaldybėje padaryti darbai, kurių išvardyta gana daug (ne tik sutvarkyta miesto aikštė ir „Iki“ prekybos centro statybos). Informuota ir apie numatomus darbus, prie kurių galėtų prisidėti vietos verslininkai.

Diskutuota daug, bet gana korektiškai, nors paprastai diskusijos tarp verslo ir valdžios būdavusios karštos. Verslininkai išsakė savo lūkesčius, kad ateityje jiems bus sudarytos geresnės sąlygos dalyvauti konkursuose įvairiems darbams atlikti, o ne lankstomasi gigantams, kad Savivaldybės kabinetuose jie ir kiti rajono gyventojai bus sutinkami maloniai, kad bus stengiamasi išspręsti jų problemas, o ne pasunkinti.

Apskritai, pasigesta valdžios supratingumo ir abipusio bendravimo. O labiausiai – paprasčiausio strateginio matymo, kaip visiems draugiškai suremti pečius ir mūsų rajoną padaryti patrauklesnį gyventi. Iki kito susitikimo birželio mėnesį nutarta pasiruošti pasiūlymų, kaip būtų galima palengvinti mūsų įmonių dalyvavimą viešuosiuose Savivaldybės pirkimuose.

Tiesa, renginyje dalyvavo ir gėles pardavinėjantys kioskininkai bei darbo vietas sau įsisteigę verslininkai, kuriems viešieji pirkimai – tolimas dalykas. Tad ateityje rengiant tokius susitikimus vertėtų pagalvoti, kaip sukviesti atskiras verslininkų grupes ir išklausyti jas atskirai. Svarbiausia, kad ši iniciatyva nenunyktų, nes diskutuoti su verslu rajono valdžia jau bandė prieš gerus dvejus metus, tačiau tradicija tokie susitikimai netapo.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujajam VMVT viršininkui Vilkaviškis nėra svetimas
* Rusų šeima namais vadina Vilkaviškį
* Nedidukuose Patilčiuose – didžiulio dvaro atminimas ir varnų karalystė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sekate orų prognozes?
Klausau per radiją.
Žiūriu per televiziją.
Skaitau laikraštyje.
Seku įvairiuose šaltiniuose.
Prognozėmis beveik nesidomiu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „susibendrauti“?
Taip, laisvuosiuose stiliuose žodžiai subendrauti, susibendrauti gali būti pavartoti reikšme „susidraugauti“. Pvz.: Jie susipažino ir netrukus susibendravo.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas