„Santaka“ / Paežerių dvare susitiko visuomenė ir kariuomenė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-05-15 16:54

Dalinkitės:  


Karinis orkestras renginio dalyviams dovanojo šventinį koncertą ir džiugių emocijų.

Autorės nuotr.


Paežerių dvare susitiko visuomenė ir kariuomenė

Renata VITKAUSKIENĖ


Šeštadienio popietę Paežerių dvaro sodyboje vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės suartėjimo šventė. Entuziastų pastangos pasiteisino, prasminga popietė paliko daug gerų emocijų. Su bendraminčiais savo subrandintą idėją įgyvendinęs paežerietis Rimantas Radzevičius viliasi, kad renginys dvare taps tradicinis.

„Šita šventė – labai laiku ir „į temą“: neseniai baigėsi pratybos „Žaibo kirtis“, o gegužės 14-ąją minima Pilietinio pasipriešinimo diena“, – Paežerių bendruomenės „Aukso ragas“ ir jos aktyvaus nario, atsargos kario vyresniojo seržanto Rimanto Radzevičiaus iniciatyvą puikiai įvertino Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas. Jis pabrėžė, jog visuomenės ir kariuomenės suartėjimas turi vykti nuolat, linkėjo visiems taikos ir kad tokie susitikimai vyktų tik šventėse.

„Apie tokį renginį galvojau kuris laikas, o kai Paežeriai gavo Mažosios Lietuvos kultūros sostinės statusą, pasižadėjau sau šitą šventę padaryti, – sakė R. Radzevičius. – Juk kariuomenė – mūsų visuomenės ir mūsų kultūros dalis. Juolab kad laisvės kovotojų kasmet lieka vis mažiau, dėmesio mūsų krašte jiems skiriama ne taip jau daug. Kaip atsargos karys ir Paežerių bendruomenės „Aukso ragas“ tarybos narys, aš raštu kreipiausi į Lietuvos kariuomenės vadą Joną Vytautą Žuką. Kiek žinau, jis šiek tiek nustebo, jog tokia Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės suartėjimo šventė sumanyta nedideliame kaime, ne kokiame didmiestyje, tačiau pritarimas buvo duotas ir reikalai pajudėjo.“


Dėl paežeriečių bendruomenės „Aukso ragas“ įdėtų pastangų Vilkaviškio rajono gyventojai tokia švente šį pavasarį pasidžiaugė vieni iš pirmųjų Lietuvoje, o dar smagiau, kad savo krašte. Pagrindinis Lietuvos kariuomenės metų renginys – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė šiemet vyks gegužės 20 d. Panevėžyje, gegužės 21-ąją Anykščių rajone suplanuoti svarbiausi partizanų pagerbimo šiemetiniai renginiai.

R. Radzevičius sakė brandinęs mintį apie kiek kitokio formato renginį, nei paprastai būna kariuomenės ir visuomenės suartėjimo šventės.

„Paežeriuose, ką geba, parodė ir kariuomenė, ir civiliai žmonės“, – kalbėjo renginio sumanytojas, atkreipdamas dėmesį, jog dvaro sodyboje aidėjo ir karinio orkestro šventinio koncerto, ir pramoginių atlikėjų muzika, už pasirodymus publika plojo ir šokėjoms, ir pareigūnams – kinologams su šunimis.

Renginio įvairiapusiškumą akcentavo ir viešnia iš Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos.

Marijampolės skyriaus vyresnioji specialistė Violeta Kasperavičiūtė kalbėjo, kad kultūros paveldas taip pat yra ir atmintinos vietos: partizanų kovų bei žūties vietos, kapai, o jų mūsų krašte gausu.

Sykiu su R. Radzevičiumi šventę vedusi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono atstovė Julija Kalinauskienė priminė, kaip Suvalkijos žemėje susikūrė Tauro apygarda, o nuo 1944 m. iki 1953 m. vykusias partizanų kovas pavadino vienu herojiškiausių ir tragiškiausių Lietuvos istorijos laikotarpių. „Kone dešimtmetį Lietuvoje vykęs ginkluotas partizanų pasipriešinimas sovietiniams okupantams buvo lietuvių tautos kova dėl laisvės, valstybės nepriklausomybės ir demokratinės santvarkos“, – akcentuota Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės suartėjimo šventėje.


Pagerbdami Lietuvos partizanų atminimą, renginyje dalyvavę Šaulių rinktinės atstovai padėjo gėlių prie paminklo laisvės kovotojams Vilkaviškio senosiose kapinėse, kur perlaidoti partizanai, ir Tauro apygardos vadui Antanui Baltūsiui-Žvejui. Salvės, iššautos už laisvės kovotojus ir žuvusius partizanus, už žuvusius atkurtos Lietuvos karius ir už Lietuvos laisvę bei nepriklausomybę, taip pat tapo ypatingu ir simboliniu pagarbos ženklu.

Visuomenininkai šventės idėją įgyvendino pasitelkę Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centrą-muziejų. Kalbėdama apie bendradarbiavimą, įstaigos direktorė Jurgita Morozaitė taiką įvardijo kaip būtiną sąlygą visiems kartu gyventi ir sugyventi, vienam kitą pasidrąsinant eiti pirmyn.

Seimo narys Kęstutis Smirnovas akcentavo, kad nėra gražesnės ir garbingesnės specialybės, kaip ginti Tėvynę. Tarsi iliustruodami jo žodžius Marijampolės karo prievolės ir komplektavimo poskyrio atstovai per renginį teikė informaciją apie privalomąją pradinę karo tarnybą, ragino jaunuolius eiti ją atlikti savanoriškai. Kiti kariai žmones kvietė į šaudyklą išmėginti akies taiklumą, demonstravo Lietuvos kariuomenės ginkluotę ir techniką, praalkusiuosius vaišino kareiviška koše ir arbata.

Kai kurie šventės dalyviai Paežerių dvare praleistą popietę dar labiau įprasmino. Renginyje dalyvavo Nacionalinio kraujo centro komanda, tad žmonės neatlygintinai davė kraujo.







Projektą „Valstybė buvo, yra ir bus“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas





Galerija: Kinologai




Publikuota: 2017-05-15 16:54:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai