„Santaka“ / Žingsnis į praeitį Kunigiškių piliakalnio papėdėje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-02 16:25

Dalinkitės:  


„Viduramžių pasiuntiniai“ iš Trakų susirinkusiesiems parodė ne tik riterių kovas, bet ir senovinius šokius, atkurtus pagal istorinius aprašymus.

Autorės nuotr.


Žingsnis į praeitį Kunigiškių piliakalnio papėdėje


Visą šeštadienį ir sekmadienio pusdienį Pajevonyje šurmuliavo būriai žmonių. Į „Žemės vidurį“ smalsuolius sutraukė Europos paveldo dienoms ir pasaulinei turizmo dienai skirtas renginys „Europa, bendras paveldas. Išsaugokime praeitį“.

Labai rimto pavadinimo šventė iš tikrųjų susirinkusiems žadėjo smagias pramogas, nepatirtas akimirkas ir nuostabius reginius. Juolab kad ir gamta nepašykštėjo gero oro ir net užmiršo prieš šventę paauksinti medžių lapus. Taigi susirinkusieji linksminosi net nejausdami, kad baigiasi rugsėjis…

Trejetą metų Savivaldybės Ekonomikos plėtros skyriaus vyresn. specialisto Vytauto Lekešiaus brandintas renginys ryte prasidėjo konferencija Pajevonio seniūnijos salėje. Sveikinimus ir pranešimus skaitė vietos seniūnas Gediminas Bisikirskas, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Arūnas Serneckas, jau minėtas Vytautas Lekešius, Kultūros paveldo departamento Marijampolės teritorinio padalinio vedėjas Algis Milius, Lietuvos ir Lenkijos draugijos „Kaimynai“ pirmininkas Romas Vitkauskas, atstovai iš Lenkijos: Romintos kraštovaizdžio parko direktorius Jaromiras Krajewskis ir Dubeninkų gminios vadovas Rišardas Žielinskis, svečiai iš Rusijos: Kaliningrado srities Vištyčio ekologinio–istorinio muziejaus direktorius Aleksejus Sokolovas, Kaliningrado srities ekocentro „Rominta“ direktorius Aleksandras Samsonkinas, Gurjevsko miesto, Nesterovo rajono administracijos atstovai.



Kol svečiai posėdžiavo, prie Kunigiškių piliakalnio stovyklavietes kūrė grupėmis atvykę mokiniai iš rajono mokyklų, įvairių organizacijų atstovai, vyko pasiregimas šventei.

Iškart po pietų gražioje lomoje prasidėjo linksmybės. Kol susirinkusius sveikino Pajevonio šeimininkai bei svečiai, aplink jau šurmuliavo tautodailės mugė. Amatininkai leido pabandyti smalsuoliams patiems nusikalti apyrankių, pinigų, puoduose kunkuliavo vaistažolių arbata, kuria buvo vaišinami šventės dalyviai.

Po iškilmingo būgnų gausmo aikštelėje pasirodė viduramžiškais drabužiais apsirengusios damos ir riteriai spindinčiais šarvais. Trakiškių lankininkų ir riterių brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ kovų turnyrai, to laikmečio šokiai nukėlė pakalnėje susėdusius žiūrovus į tolimą praeitį.

Šventė tęsėsi iki vėlios nakties. Užsiregistravusieji patys galėjo išbandyti jėgas ieties metimo, šaudymo iš lanko į taikinį, šuolio į tolį naudojant turistinę lazdą, akmens svaidymo rungtyse.

Pavargę nuo viduramžiškų pramogų, visi sėdosi prie liepsnojančių laužų, valgė didžiuliame katile išvirtą košę.

Valandėlę pailsėjus, iš anksto sudarytos komandos patraukė į žygį ieškoti organizatorių paslėpto Sūduvos sostinės lobio. Apsiginklavę kompasais, prožektoriais, gertuvėmis ir... užkandžiais, visi patraukė pažymėtu maršrutu. Kiekviena grupė, išlydėdama saviškius, gražiai atsisveikino. Tėvai išlydėjo sūnus ir dukras, seserys – brolelius, mergelės – bernelius. Juk priešaky – ilgas, sunkus ir pavojingas žygis…



Po lobio „medžioklės“ visus kvietė poilsis prie laužo skambant senovinėms sūduvių dainoms, kurias irgi vertino komisija. Ilgai netilo šurmulys prie laužo, nes ruduo dovanojo gražią, žvaigždėtą naktį.

Linksmybės tęsėsi ir kitą dieną. Organizatoriai surengė atvykusiems žygį gražiomis Pajevonio apylinkėmis. Apkeliavę tvenkinį, Juodkalnį, Kylininkų kraštovaizdžio draustinį, kitas lankytinas vietas, vėl visi susirinko būrin. Buvo apdovanoti įvairių rungčių nugalėtojai. Tuo šventė ir baigėsi.

Pasak V.Lekešiaus, tiek metų „išnešiotas“ renginys tikrai praėjo sklandžiai. Drebančia širdimi laukę šventės, jos rengėjai džiaugėsi, kad ji tikrai pavyko ir vylėsi, kad taps tradicine.



Goda PAUKŠTYTĖ



Publikuota: 2006-10-02 16:25:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai