„Santaka“ / Ką vadinti tikruoju Kybartų stadiono šeimininku

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda priekabą 2PTS-4 (mažesnioji, 1000 Eur), avižų šiaudų ritinius (10 Eur už vnt.), kviečius (200 Eur/t), kvietrugius (180 Eur už t), avižas (160 Eur už t). Tel.: 8 612 88 391, 8 631 00 196.
Galioja iki: 2020-02-21 13:48:48

Slaugytų senuką ar senutę Vilkaviškyje. Tel. 8 635 88 898.
Galioja iki: 2020-02-21 13:49:28

Parduoda beveik naują akumuliatorių VEGA (62 Ah, startinė srovė 570 A, 50 Eur). Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2020-02-23 08:07:45

Būsto vidaus apdaila iki visiško įrengimo. Kokybiškai, greitai ir gera kaina! Vilkaviškis ir aplink jį 30 km spinduliu. Tel. 8 624 88 933.
Galioja iki: 2020-02-24 09:11:00

Parduoda 5,4 ha dirbamos žemės ūkio paskirties žemės sklypą Sūdavos kaime. Tel. 8 616 98 851.
Galioja iki: 2020-02-24 13:29:17

Parduoda 11,32ha iš 22,64 ha sklypo ariamos žemės, Augiškių k., Keturvalakių sen. (našumas 52,9 balo, kitą sklypo dalį galima nuomotis). Tel. 8 611 24 847.
Galioja iki: 2020-02-27 08:12:46

Parduoda 6,8 a sodą Agrastų g. 15, Vilkaviškyje. Tel. 8 616 76 717.
Galioja iki: 2020-02-28 11:21:40Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-29 17:30

Dalinkitės:  


Šią vasarą dėl stadiono priežiūros daugiausia rūpesčių turėjo „Sveikatos“ futbolo klubo prezidentas Juozas Murinas.

Autorės nuotr.


Ką vadinti tikruoju Kybartų stadiono šeimininku

Laima VABALIENĖ

Su viltimi laukęs vakarykščio rajono Tarybos posėdžio Kybartų „Sveikatos“ futbolo klubo prezidentas Juozas Murinas turėjo nusiminti. Į darbotvarkę klausimas, galėjęs išspręsti Kybartų stadiono priežiūros problemas, nebuvo įtrauktas.Per treniruotes rinko šiukšles

Seniausio respublikoje futbolo klubo („Sveikata“ po poros metų minės savo 90 metų jubiliejų) vadovas ne kartą guodėsi, kad šią vasarą labiau nei sportiniais reikalais jam teko rūpintis stadionu: pjauti žolę, voluoti, po švenčių ir kasdienių jaunimo pasisėdėjimų kuopti šiukšles. Stadionas priklauso Kybartų pagrindinei mokyklai, tačiau, turėdama kitus aikštynus, ji juo ne itin naudojasi. Čia vyksta Sporto mokyklos futbolo grupių užsiėmimai, rengiami masiniai miesto renginiai. Labiausiai stadionas reikalingas „Sveikatos“ futbolininkams. Lietuvos II lygos futbolo pirmenybėse sėkmingai žaidžiantys kybartiečiai čia treniruojasi, rungtyniauja, po tribūna esančios patalpos – „Sveikatos“ klubo buveinė, kurioje buriasi klubo nariai, saugomos iškovotos taurės, padėkos raštai, suvenyrai, nuotraukos ir kt.

Nuo pavasario ramybės dėl stadiono priežiūros mokyklos direktoriui Arvydui Judickui, seniūnui Kęstučiui Rakauskui, o kartu ir rajono Savivaldybės vadovams neduodantis J.Murinas suskaičiavo, kad per vasarą aštuonis kartus klubo lėšomis tai iš vienur, tai iš kitur samdė techniką žolei nupjauti, per dažną treniruotę futbolininkai, kad galėtų sportuoti, pirmiausia griebdavosi grėblių, surinkdavo šiukšles ir butelius. „Prašiau seniūno padėti, o jis aiškina, kad tai – ne seniūnijos objektas ir niekuo negali pagelbėti. Mokyklos direktorius sako, kad jų teritorija didžiulė, žmonių neužtenka viskam sužiūrėti. Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis, vicemeras Jonas Meškauskas žadėjo, kad mokyklai bus paskirtas papildomas darbininko etatas stadionui prižiūrėti. Tai nuo liepos 1 dienos, tai nuo rugpjūčio... Bet iki šiol šis reikalas neišpręstas“,– pasakojo J.Murinas.Liko be prižiūrėtojo

Problema atsirado tik šiemet. Iki tol UAB „Kybartų darna“ dirbo žmogus, atsakingas už stadiono priežiūrą. Tačiau, atsižvelgus į bendrovėje atlikto audito išvadas, tas etatas buvo panaikintas ir stadionas liko be prižiūrėtojo. Kadangi aikšte dažniausiai naudojasi „Sveikatos“ futbolininkai, jiems patiems vasarą, kad galėtų žaisti ir treniruotis, daugiausia ir teko ja rūpintis. Nors, kaip sakė mokyklos direktorius A.Judickas, ir jų valytojos rinko šiukšles, darbininkai „palopė“ supuvusius tribūnos suolus. Visai be dėmesio stadiono nepaliko ir seniūnas K.Rakauskas. Dėl susidariusios situacijos ne kartą kalbėta su rajono vadovais.

Tačiau kalbos ir lieka kalbomis. Tik liepos viduryje rajono Savivaldybėje buvo gautas Kybartų pagrindinės mokyklos direktoriaus V.Judicko prašymas dėl papildomo etato skyrimo. Iš esmės tam prieštaraujančių nėra. Tačiau viskam sustyguoti, numatyti finansavimo šaltinius reikia laiko.Rengiamas bendras sprendimas

Rajono Savivaldybės Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Zita Dubickienė aiškino, kad, atsižvelgiant į švietimo įstaigose atlikto audito pasiūlymus, Savivaldybėje liepos mėnesį buvo sudaryta darbo grupė, kuri analizavo situaciją šiose įstaigose, norėdama nustatyti jose optimalų aptarnaujančio personalo skaičių. Buvo gautas ir dar vienos mokyklos prašymas dėl etatų padidinimo. Todėl neskaidant į atskiras mokyklas ruošiama medžiaga ir rengiamas bendras sprendimo projektas, kuris nustatys ir Kybartų pagrindinės mokyklos personalo skaičių. Vakar vykusiam rajono Tarybos posėdžiui jo nespėta pateikti.Trūksta susikalbėjimo

Rajono mero padėjėjo kybartiečio Algimanto Mackevičiaus nuomone, stadiono problema galėjo taip „neišsipūsti“, jei su prašymu nebūtų delsęs mokyklos direktorius, jei visos suinteresuotos pusės geranoriškiau susikalbėtų tarpusavyje, būtų apibėžti kiekvienų įsipareigojimai ir sąlygos.

Nuo seno stadionu besinaudojantis „Sveikatos“ klubas su mokykla nėra sudaręs jokios sutarties, mokykla sumoka už sunaudotą elektrą. Kaip teigė seniūnas K.Rakauskas, jei būtų buvusi pasirašyta panaudos sutartis, reikalai galėjo klostytis kitaip. Mokykla, pavyzdžiui, leidžia „Sveikatai“ neatlygintinai naudotis aikšte, klubas įsipareigoja ją prižiūrėti ir kt. Tuomet futbolininkai būtų galėję kreiptis į Savivaldybės Sporto tarnybą prašydami lėšų priežiūrai ar reikalingai technikai įsigyti. Prieš kurį laiką Seimo narys A.Butkevičius „Sveikatos“ klubui buvo padovanojęs žoliapjovę, tačiau ji, neatlaikiusi apkrovimų, greitai sulūžo.Nusprendė perduoti seniūnijai

J.Murino iniciatyva vieną rugsėjo popietę stadione susiėję A.Judickas ir K.Rakauskas aptarė ir kitokią šių reikalų sprendimo galimybę. Vyrai nutarė, kad stadiono problemos spręstųsi lengviau, jei jį perimtų seniūnija (kartu su stadiono prižiūrėtojo etatu). Visi kaip pavyzdį minėjo Vilkaviškio miesto stadioną, kuris, perėjęs seniūnijos žinion, dabar gražiai prižiūrimas ir tvarkomas.

„Jūs, Arvydai, surašote raštą Savivaldybės Tarybai, kad stadionas mokyklai nereikalingas ir pageidaujate jį perduoti seniūnijai. Aš dedu vizą, kad sutinkame priimti, – nuo šito turime pradėti“, – dalykiškai pokalbį apibendrino seniūnas. Vadovai lyg ir sukirto rankomis. J.Murinas džiaugėsi, kad, taip susitarus, reikalai gal pajudės.

Gerai kybartiečių situaciją žinantis A.Mackevičius santūriai vertina tokį susitarimą. Jo nuomone, draskyti prie mokyklos susiformavusį sporto kompleksą netikslinga.Reikia gelbėti ir tribūną

A.Mackevičius sakė pritariąs rajono Savivaldybės mero A.Bagušinsko nuostatai kuo daugiau investicijų nukreipti sportui ir kultūrai. Todėl jis siūlytų kybartiečiams rimčiau galvoti ir apie stadiono tribūnos likimą. Ją būtinai reikia remontuoti. Baugoka lipti į tribūną ne tik dėl sutręšusių lentų. Ant plauko laikosi tribūnos sąramos, per gerą koncertą stipriau patrepsėjus ji gali paprasčiausiai sugriūti. Per kiaurus perdengimus drėgmė prasismelkusi į persirengimo patalpas, beyrančios lubos „trofėjų“ kambaryje maskuojamos plakatais. Prieš miesto šventę buvo šiek tiek palopyti tribūnos suolai, bet plyšių yra ir šiandien. Kosmetinis remontas vargiai ką padės.

Rajono Savivaldybės specialistas V.Grumada šiemet buvo parengęs dalies tribūnos remonto sąmatą, tam numatyta lėšų. Tačiau, pasak A.Mackevičiaus, patiems kybartiečiams šiuos darbus stumdant vieniems nuo kitų, remontas nepradėtas ir atidėtas kitam pavasariui. „Su seniūnu kalbėjome, kad Savivaldybės specialistai turėtų atlikti išsamią analizę dėl šio statinio perspektyvų. Aš galvočiau apie naują tribūną. Reikia apskaičiuoti, kiek tai kainuotų, kur gauti pinigų, įtraukti į perspektyvinius planus. Gal ne šiemet, gal kitais metais. Jei planuosim, kažkas ir išeis. Bet jei tylėsim ir lopysim, nieko nebus“, – kalbėjo mero padėjėjas.

Tik vėlgi, kam dėl to turi labiausiai skaudėti širdį. Mokyklai? Seniūnijai? Futbolo klubui? Vis dėlto patiems kybartiečiams teks galutinai apsispręsti, kas bus tas tikrasis stadiono šeimininkas ir juo nuoširdžiai rūpinsis.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Valstybės gimtadienio proga pagerbti rajono žmonės
* Maisto gamybos verslui namuose – palankesnės sąlygos
* Nusikaltimus tiriantiems pareigūnams keršyta... varžtais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar reikliai rinkotės augintinį?
Taip, ieškojau tokio, kokio norėjau.
Nesirinkau, gavau dovanų.
Paėmiau auginti beglobį.
Gyvūno neturiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga klausti: Kaip ilgai reikės laukti?
Dviejų prieveiksmių junginiai kaip toli, kaip ilgai, kaip seniai ir pan. yra taisyklingi bei vartotini. Žinodami, kad laukti teks, galime tikslinti informaciją ir klausti: Kaip ilgai turėsiu laukti?


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas