„Santaka“ / Pieno gamintojai prašomi paskubėti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-27 17:38

Dalinkitės:  


Pieno gamintojai prašomi paskubėti


Žemės ūkio ministerija primena, kad gamintojai, norintys iš bendrojo rezervo gauti naują ar papildomą pieno gamybos kvotą 2007–2008 kvotos metams, paraiškas savivaldybėms gali teikti iki rugsėjo 29 d. (imtinai). Pavėlavusiems nebus daroma jokių nuolaidų.

Nuo balandžio 1 d. supaprastinus reikalavimus pieno kvotai iš nacionalinio rezervo gauti, nebeliko įsipareigojimo laikyti ne mažiau kaip 5 melžiamas karves, kontroliuoti karvių bandos produktyvumą, taigi paraiškas gali teikti ir smulkūs, laikantys 1-4 karves, pieno gamintojai, kurie iki šiol neturėjo galimybės prašyti kvotos iš rezervo. Tačiau atsirado reikalavimas – teikiantis paraišką gamintojas paskutinius trejus kvotos metus turi būti neperdavęs kvotos kitam gamintojui ar į nacionalinį rezervą.

Visi prašymai kvotai iš rezervo gauti vis dėlto negalės būti patenkinti. Kiek prašęs kvotos gamintojas jos gaus, priklausys nuo gamintojų prašomo kiekio ir kiekvieno gamintojo surinktų prioritetinių balų skaičiaus. Prioritetinius balus galės gauti šie gamintojai:

– teikę paraišką ankstesnių paraiškų priėmimų metu ir negavę kvotos arba gavę iš nacionalinio rezervo mažiau nei pusę prašyto kiekio – 30 balų;

– investavę į ūkio kūrimą ir modernizavimą bei galintys tai įrodyti ir (arba) dalyvavę ar dalyvaujantys valstybės remiamose pieno ūkių investicijų paramos programose (Specialioji žemės ūkio ir kaimo plėtros programa (SAPARD), Lietuvos 2004–2006 metų kaimo plėtros planas, Lietuvos 2004–2006 metų bendrojo programavimo dokumentas) – 30 balų;



– jaunieji ūkininkai (iki 40 metų amžiaus) – 10 balų;

– ūkininkaujantys mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse – 10 balų;

– gaminantys ar numatantys gaminti ekologinę pieno produkciją (ekologinis arba pereinamojo laikotarpio ūkis) ir/arba turintys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos suteiktą teisę pieną žymėti atpažinimo žyma – 10 balų;

– pieno gamybos, supirkimo ar paslaugų, susijusių su pieno sektoriumi, kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) nariai, kai narystė ne trumpesnė kaip vieni metai – 10 balų.

Siekiant, jog prašomos kvotos dydis atitiktų realius gamintojų poreikius, gamintojų prašomos papildomos kvotos dydis bus apribotas pagal lapkričio 1 d. Gyvulių registre registruotą melžiamų karvių bei telyčių, kurių amžius daugiau nei 20 mėn., skaičių ir bandos produktyvumą (jeigu banda yra kontroliuojama) arba vidutinį šalies kontroliuojamų karvių produktyvumą (jeigu banda yra nekontroliuojama).

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos iki 2007 m. sausio 31 d. informuos gamintojus apie jiems skirtos (neskirtos) kvotos dydį.

Visą informaciją pieno gamybos kvotų klausimais gamintojai gali gauti savo savivaldybės žemės ūkio skyriuose ir rajoniniuose Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biuruose.





Žemės ūkio ministerijos informacija



Užsk.13286



Publikuota: 2006-09-27 17:38:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai