„Santaka“ / Kybartiečiai nenori mokėti už paslaugą, kurios negauna

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-22 18:20

Dalinkitės:  


Kybartiečiai nenori mokėti už paslaugą, kurios negauna

Dangyra APANAVIČIENĖ

Nejuda nė per žingsnį

Į redakciją paskambino kybartietė Genovaitė Mackevičiūtė iš Č.Darvino gatvės 26-ojo namo. Ji pasidžiaugė, kad pagaliau ir Kybartų miesto žmonės geria švarų vandenį, tačiau su naujovių vandenvietėje įdiegimu, sakė, atsirado kita problema.

Kaip tvirtino kybartietė, nuo to momento, kai birželio mėnesį po renovacijos buvo pradėti eksploatuoti nauji įrenginiai, daugelio kybartiečių butuose nebešyla arba nepastoviai šyla taip vadinamieji „gyvatukai“. Mat vanduo iš vandenvietės dabar atiteka su didesniu oro kiekiu, ir dėl šios priežasties daugiabučių namų vamzdynuose susidaro oro kamščiai.

G.Mackevičiūtė teigė, jog gyventojai daug kartų kreipėsi į UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ komercijos direktorių Gintautą Tamulį, prašydami išspręsti šią problemą, skundėsi ir rajono valdžiai, tačiau reikalai nekruta nė per žingsnį.

– Tenorime, kad reguliariai būtų nuorinami vamzdynai ir gyventojų neerzintų šalti „gyvatukai“. Jeigu nesugebama mums pateikti kokybiškos paslaugos, tegul neiima už ją pinigų, – kalbėjo kybartietė.

Ji sakė, kad kitoje laiptinėje įrengtas prietaisas, kuris automatiškai nuorina tame stove vamzdyną. Tokiais momentais jų laiptinėje „gyvatukai“ tikrai nešyla. Kartais jie būna šalti ištisas savaites. Gyventojai skundžiasi, kad į tai niekas neatsižvelgia, o „Litesko“ kas mėnesį reikalauja iš visų vienodai susimokėti per dvidešimt litų mokestį būtent už „gyvatuką“.

Pasak moters, laikraštyje dažnai tenka skaityti pranešimus apie „Litesko“ pastangas per teismus išsiieškoti gyventojų skolas. Tačiau patys šilumos tiekėjai kažkodėl visai nesiskaito su žmonėmis ir neskuba vykdyti savo įsipareigojimų jiems. Todėl kybartiečiai sakė neatmetantys galimybės taip pat kreiptis į teismą ir ginti savo teises.



Kaltino vandens tiekėjus

Iš pokalbio su UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ komercijos direktoriumi G.Tamuliu buvo nesunku suprasti, kad dėl šios problemos jau seniai galvas skauda ne tik jam pačiam, bet ir visiems bendrovės darbuotojams, atsakingiems už karšto vandens tiekimą Kybartuose.

– Kokių tik grasinimų mes negirdime. Darbuotojai tuoj negalės pasirodyti Kybartuose, gąsdina juos įvairiais būdais, iškeikia, – sakė direktorius. – Puikiai žinome situaciją ir kiek galėdami stengiamės žmonėms padėti. Paskutiniu metu kito darbo nedirbame. Mūsų žmonės iš Vilkaviškio kasdien važiuoja į Kybartus ir nuolatos orina daugiabučių vamzdynus. Pavyzdžiui, pirmadienį, po savaitgalio, net septyni daugiabučiai namai neturėjo karšto vandens, nešilo „gyvatukai“.



Buvo ką veikti.

G.Tamulis patvirtino kybartietės žodžius, kad problemos atsirado vandenvietėje įdiegus naują vandens gerinimo technologiją. Iš stoties kartu su šaltu vandeniu pučiama daug oro, nuo kurio „springsta“ vamzdynai, susidaro oro kamščiai, į butus neatiteka karštas vanduo.

Kai kurių daugiabučių penktojo aukšto butuose šilumos tiekėjai sudėję automatinius nuorinimo įrenginius. Tačiau, pasak G.Tamulio, tai nėra gera išeitis. Tie prietaisai brangiai kainuoja, o laukiamo efekto neduoda. Jie skirti tik nedideliems, atsitiktiniams nesklandumams šalinti. O kai vamzdžiais nuolat pučiamas didelis kiekis oro, šie įrenginiai nepajėgūs visko sureguliuoti.

Vis dėlto šilumos tiekėjai linkę automatinius nuorintuvus sudėti. Tačiau problema dar ir ta, kad ne visi viršutinių aukštų gyventojai sutinka įsileisti į butus. „Kitąkart ir šunimis užpjudo“, – sakė G.Tamulis.

Direktoriaus teigimu, problemos netrukus turėtų išsispręsti, nes, pasak jo, vandens tiekėjai, užbaigę vieną technologinį procesą, nustos kompresoriais į vamzdynus pūsti orą. Tereikia palaukti.



Trauktis neturi kur

Visai kitos nuomonės buvo UAB „Vilkaviškio vandenys“ direktorius technikai Algimantas Kupstas. Jis tvirtino, kad deguonies (žmonių vadinamojo oro) tiekimas kartu su vandeniu į vamzdynus niekada nebus nutrauktas. Pagal įdiegtą naują technologiją, kad vamzdyne nevyktų reakcija ir būtų gaunamas puikios kokybės vanduo, viename litre vandens turi būti ne mažiau kaip 3 miligramai deguonies. Šiuo metu, kol stebimas ir tiriamas procesas, deguonies kiekis kiek padidintas.

– Tai leidžia technologinės normos. Geležies, amonio ir kitų medžiagų kiekiai vandenyje yra ribojami, o deguonies rodiklis neribojamas, – sakė A.Kupstas.

Tačiau jis tvirtino, kad, atsižvelgdami į šilumos tiekėjų pastabas bei susidariusią situaciją, vandenvietės specialistai šiek tiek pamažins deguonies kiekį, tačiau būtiną ribą (3 mg/l) turės palaikyti bet kokiu atveju.

Mero padėjėjas Algimantas Mackevičius informavo, kad situaciją išanalizavo komisija, kuri jau pirmadienį turėtų pateikti išvadas ir pasiūlyti problemos išsprendimo kelią.

Apie tai kybartiečiai bus informuoti per spaudą.



Publikuota: 2006-09-22 18:20:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai