„Santaka“ / Įmonių savininkus supykdė smarkiai išaugęs mokestis / Problema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Problema

Dalinkitės:  


Ne visose įmonėse susidaro vienodas kiekis atliekų, tad ir mokestis skaičiuojamas skirtingas.

Autorės nuotr.


Įmonių savininkus supykdė smarkiai išaugęs mokestis

Eglė MIČIULIENĖ


Nuo šių metų pasikeitus mokėjimo už atliekų surinkimą ir tvarkymą metodikai dauguma įmonių iš Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) jau gavo pranešimus apie būsimus mokėjimus. Ne vieną savininką nemaloniai nustebino lapeliuose įrašytos didelės sumos.



Galioja visiems

Į redakciją kreipėsi vienas rajono verslininkas, pasipiktinęs dėl smarkiai išaugusios kainos už atliekas, išvežamas iš jam priklausančių parduotuvių.

Vyras tvirtino suprantantis, kad suma pasikeitus mokėjimo sistemai galėjo šiek tiek padidėti, bet ji išaugo kelis kartus. Žmogus niekaip negalėjo suvokti, kokiais motyvais remiantis mokestis šitaip išbrangintas.

Priminsime, jog nuo sausio 1 d., vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, keitėsi mokėjimo už atliekas tvarka. Viena iš pagrindinių naujovių – jog nuo šiol mokestį už atliekų tvarkymą sudaro dvinarė įmoka, susidedanti iš pastoviosios ir kintamosios dalies.

Dvinarė mokėjimo sistema galioja visiems – tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.



Registras – netikslus

Kaip paaiškino MAATC Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Saulius Šimonėlis, jų bendrovės siunčiamuose pasiūlymuose nurodytas mėnesio mokestis. Jo kintamoji dalis priklauso nuo turimų konteinerių bei perduodamų atliekų kiekio, o pastovioji dalis apskaičiuojama pagal registre esančio nekilnojamojo turto objektų paskirtį ir plotą. Duomenys pastoviajai mokesčio daliai nustatyti imami iš Nekilnojamojo turto registro.



– Bet šis registras nėra tikslus, nes įmonės savo turto dažnai nesusitvarko, neįregistruoja, neišregistruoja ir pan. Todėl mes kol kas išsiunčiame tik pasiūlymą pagal oficialius duomenis. Jei mūsų pateiktas pasiūlymas ir duomenys yra teisingi, žmones tenkina, jiems nieko daryti nereikia – mes išrašysime tokią pat sąskaitą. Jei su gautais duomenimis savininkas nesutinka, tuomet važiuojame į vietą ir juos koreguojame: tiksliname objektų naudojimo paskirtį, būklę ir kt., – kalbėjo S. Šimonėlis.

MAATC atstovas neslėpė, jog didelė dalis juridinių asmenų nesutinka su jiems atsiųstais pasiūlymais.

– Būna visokių situacijų. Žemės ūkio bendrovės, ūkininkai turi įvairių nenaudojamų už pajus gautų pastatų, yra ir avarinės būklės statinių. Tad nuvykę įvertiname konkrečią situaciją, – sakė bendrovės atstovas.



Patikslins vietoje

Kaip jau minėta, pastovioji mokesčio dalis įmonėms priklauso nuo objekto paskirties (pastatas gali būti administracinės, prekybos, maitinimo, kultūros, gydymo, mokslo, viešbučių paskirties ir t. t.).

Pavyzdžiui, atliekų sutvarkymas sporto, mokslo ar kultūros paskirties objektuose už 100 m² per mėnesį kainuoja 0, 62 euro, už viešbučių paskirties objektus jau reikėtų mokėti 5, 57 Eur/100 m², už prekybos paskirties objektus – 7, 34 Eur/100 m², o už maitinimo paskirties objektus – net 18, 36 Eur/100 m².
pastovioji mokesčio dalis įmonėms priklauso nuo objekto paskirties



Kaip teigė S. Šimonėlis, pastovioji mokesčio dalis pagal objekto paskirtį buvo nustatyta remiantis patvirtintomis atliekų sukaupimo normomis, įvairiomis metodikomis, kontroliniais svėrimais. Anot Klientų aptarnavimo skyriaus vadovo, prekybos ir maisto gamybos įmonėse mišrių komunalinių atliekų susidaro daugiausia, todėl ir mokestis joms – didžiausias.

– Jei minimas verslininkas turi didelius nekilnojamojo turto plotus, suma gali susidaryti tikrai nemaža. Tačiau gali būti, jog dalyje patalpų vyksta prekyba, o dalis naudojama sandėliavimui, administracinės paskirties patalpoms ir pan. Tokių patalpų mokesčio tarifas – visai kitas. Todėl savininkas turi kreiptis į mus, o mes vyksime į vietą, įvertinsime situaciją ir tikslinsime plotus bei įmokos dydį. Kaip tik dėl šių priežasčių mes pirmiausiai ir siunčiame pasiūlymus, o ne sąskaitas, – dėstė S. Šimonėlis.



Sverti nėra galimybės

Kintamąją įmokos dalį, ko gero, tiksliausia ir teisingiausia būtų skaičiuoti pagal realiai išvežamų atliekų kiekį, jas pasveriant.

Tačiau MAATC atstovas tvirtino, kad tokiai reformai reikia didžiulių investicijų.

– Tam reikėtų svarstyklių, metrologinių patikrų, specialios ant automobilių montuojamos įrangos, kuri yra labai brangi ir nepraktikuojama net turtingose Europos šalyse, – pasakojo S. Šimonėlis.



Taigi ši mokesčio dalis, kaip minėta, apskaičiuojama pagal turimų konteinerių kiekį, dydį ir išvežimų skaičių.

Vis dėlto esant tokiai sistemai yra tikimybė, kad įmonė, norėdama išvengti didelio mokesčio, statysis mažiau konteinerių nei jai reikia.

– Jei vežėjas mato, kad atliekos netelpa ir kraunamos šalia konteinerių, mus apie tai informuoja. Tada didiname konteinerių kiekį. Bet jei atliekos tvarkingai rūšiuojamos ir jų susidaro mažiau – konteinerių galima ir sumažinti, – kalbėjo S. Šimonėlis.



Laukia naujovių

Tiesa, bendrovės atstovas pripažino, kad buvo dalis tokių įmonių, kurių savininkai stengėsi pasiimti patį mažiausią konteinerį, o netelpančias atliekas šalindavo į bendrojo naudojimo konteinerius. MAATC tikisi, kad tokią praktiką pavyks išgyvendinti, kai po naujos investicijų plėtros programos prie individualių ir daugiabučių namų bus sutvarkytos konteinerių aikštelės.

– Planuojama, kad tam tikra aikštelė bus priskirta tam tikram objektų skaičiui. Pavyzdžiui, konteinerių aikštelė prie daugiabučio turės būti aptverta, uždaro tipo, ir įmonės atliekų ten mesti neturėtų. Tada jau bus galimybė žmonėms mokėti už tas atliekas, kurios susidaro tame daugiabutyje. Žinoma, šios pertvarkos dar reikės šiek tiek palaukti, – sakė pašnekovas.

Anot S. Šimonėlio, atsiradus galimybei mokėti tik už savo atliekas gyventojai ir patys bus labiau suinteresuoti rūšiuoti bei pranešti, kai matys, kad į jų konteinerius atliekas neša svetimi žmonės. Tačiau ir dabar gyventojai raginami informuoti MAATC, kai atliekų į savo konteinerius nesutalpinančios parduotuvės ar kitos įmonės bei įstaigos šiukšles neša į aikšteles prie daugiabučių namų.





Publikuota: 2017-03-15 10:25:42

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai