„Santaka“ / Kaip apsaugoti vaiką nuo pavojų namuose / Tavo vaikas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Tavo vaikas

Dalinkitės:  


Kaip apsaugoti vaiką nuo pavojų namuose


Statistika rodo, kad daugiausia nelaimingų atsitikimų, kuriuose nukenčia mažamečiai vaikai, įvyksta namuose. Kiekvienais metais Europos Sąjungos šalyse namuose traumas patiria apie 10 mln. vaikų. Kaip užtikrinti vaikų saugumą jų artimiausioje aplinkoje?

Tiek ekspertai, tiek mažus vaikus auginantys tėvai sutaria, kad net ir nuolatinis buvimas su mažyliais nepadeda išvengti nelaimingų nutikimų, todėl viskas, kas yra namuose, turi būti apsaugota – baldai, įvairi buitinė technika, elektronika, augalai ir net gyvūnai. Ypač didelį dėmesį reikia skirti toms namų erdvėms, kuriose vaikai praleidžia daugiausia savo laiko.

„Warranty Expert“ pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai į pagalbą pataria pasitelkti įvairias apsaugos priemones, skirtas mažų vaikų apsaugai namuose.

• Langų atidarymo ribotuvai. Naudojant juos, langas atsidaro ne iki galo, tokiu būdu apsaugo vaikus nuo iškritimo.

• Buitinės technikos užraktai. Jie užtikrina apsaugą nuo prispaudimų ar nukritimo, susižeidimo atsidarius durelėms.

• Elektros lizdų kištukai. Vaikai, būdami smalsūs, mėgsta kaišioti pirštus ar kitus daiktus į įvairias namuose esančias angas, ypač – elektros lizdus. Todėl kištukai yra itin efektyvi priemonė, apsauganti mažuosius nuo elektros sukelto poveikio, kuris gali baigtis net mirtimi.


• Susivijęs (spiralinis) virtuvinis ar kitos namų technikos laidas. Perkant techniką su tokiu spiraliniu laidu, galima apsaugoti vaiką nuo daugelio pavojų, pavyzdžiui, nuo rizikos užsiversti karštą arbatinį ir nusiplikyti. Vaikui patempus tokį laidą jis išsitempia gan lėtai, todėl nepavyksta numesti įvairių prietaisų.

• Kampų apsaugos. Mažamečiai yra judrūs, bežaisdami dažnai krenta, dėl to gali užsigauti į aštrius baldų kampus. Apsauginiai kampai yra nebrangi, bet labai efektyvi priemonė, kuri apsaugo vaiką nuo įvairių sužalojimų.

• Spintelių užraktai. Mažieji smalsuoliai bando „patikrinti“, kas yra visose namų spintelėse ar stalčiuose. Todėl labai svarbu apriboti spintelių atidarinėjimą ir apsaugoti vaikus nuo užsigavimo.

• Durų apsaugos. Tai efektyvi ir patikima priemonė, apsauganti vaikus nuo pirštų prispaudimo ar kitokio užsigavimo su durimis.

Nereikėtų pamiršti ir tai, kad vaikams didelį pavojų kelia matomose vietose esantys vazoniniai augalai. Jie visada gali būti numesti ir sudaužyti, o blogiausiu atveju – vaikai juos gali užsimesti sau ant galvų.

Buitinės, vaizdo ir garso technikos remonto paslaugų specialistai tvirtina, kad viena dažniausių buitinės technikos ir elektronikos gedimo priežasčių – mažamečio vaiko kontaktas su prietaisu. Smalsumo vedami vaikai nori ištyrinėti visus buitinės technikos ir elektronikos mygtukus, kuriuos spustelėjus dar ir groja skambi melodija ar pasirodo ryški spalva. Tėvai turėtų tam pasiruošti ir rasti tinkamiausią būdą, kaip apsaugoti ne tik savo vaiką nuo gresiančių pavojų, bet ir visą namuose esantį turtą.


Lūžtančią bei dūžtančią techniką geriausiai laikyti vaikams nepasiekiamose vietose. Pavyzdžiui, televizorių kabinti ant sienos, maždaug 1–3 metrų aukštyje, o mobiliųjų telefonų, kompiuterių ar planšečių nepalikti ant staliukų ar komodų. Namuose esančią buitinę techniką ir elektronikos prietaisus galima ir apsidrausti – tai padės išvengti papildomų finansinių išlaidų.



Pagal pranešimą spaudai



Publikuota: 2017-02-28 13:54:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai