„Santaka“ / Pilietiškumas jaunuolius gena į... Sibirą / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Lukas Jankūnas jau susikrovė kuprinę kitai išvykai į Sibirą.

Pilietiškumas jaunuolius gena į... Sibirą

Angelė BLAŽAITIENĖ


Penktadienio vakarą Alvite lankėsi ir savo įspūdžiais apie tolimąją Igarką dalijosi Lukas Jankūnas. Ten jis lankėsi kaip „Misija Sibiras 2016“ dalyvis.

Savo pasakojimą jis pradėjo nuo to, kad labai dažnai girdi , jog dabartinis jaunimas yra visai kitoks: jie neturi jokių vertybių, jiems rūpi tik užsidirbti pinigų, išvažiuoti į užsienį. Jis sako: “ ne, mums rūpi būti pilietiškiems, mums rūpi Baltijos kelias, Sąjūdis. Tik gal mes tai išreiškiame kiek kitaip. Ir galbūt vienas to įrodymų yra ši misija, kurios skaičiai tikrai dideli. Per 12 m. buvo surengta 15 ekspedicijų į Sibirą, ten sutvarkyta apie 130 lietuvių kapinių. Na o geriausias ir svarbiausias skaičius, kad net 11 000 jaunuolių bandė tapti šio projekto dalimi. Vien pernai paraiškas užpildė ir atrankoje dalyvavo virš 800 jaunuolių.“

Šių metų liepą ekspedicijos „Misija Sibiras 2016“ dalyviai iš Vilniaus išskrido į Maskvą, iš Maskvos į Krasnojarską, o iš ten į Igarką.

Lukas Jankūnas pasakojo, kad jis su bendražygiais beveik visą ekspedicijos laiką ir praleido Igarkoje. Čia jie tvarkė lietuvių kapines, kurių bendras plotas siekė net 1 ha. Tai viena didžiausių kapaviečių buvusios SSRS teritorijoje, nes į Igarką buvo ištremta tūkstančiai lietuvių. Už poliarinio rato Igarkos žemės buvo sukaustytos amžinojo įšalo, o dabar, klimatui šylant, ši vietovė kartu su kapinėmis pelkėja, todėl dalyviai daug laiko darbavosi pelkėje – tvarkė aplinką bei rūpinosi kryžiais. Kapinės buvo sunkiai įžengiamos, o komanda turėjo tik 3 kirvukus ir kelis pjūklelius, su kuriais reikėjo išpjauti krūmynus ir išvirtusius medžius. Vėliau iš pelkės buvo traukiami, taisomi kryžiai. Misijos dalyviai pastatė ir 9 naujus kryžius, pagamintus iš maumedžio.Jaunuoliai turėjo dirbti dieną ir naktį, kad pasiektų savo tikslą, nes mediena kryžiams buvo pristatyta baigiantis misijai. Šiam darbui jie turėjo tik 2 dienas. Motyvacijai pakelti jie nuolatos dainuodavo lietuviškas dainas. Džiaugėsi Igarkos gatvėje sutikę lietuvę, kuri jiems padėjo pamatyti miestą visai kitoje šviesoje. Didesnę dalis ekspedicijos dalyvių, nemačiusių sovietmečio, ištiko jausmas, jog jie persikėlė laiko mašina 50 metų atgal. Gražiausiais žodžiais Lukas mini ir vietinį rusą Sergejų, kuris į stovyklą atveždavo šaltinio vandens, padėdavo nusipirkti įrankių ir pagelbėdavo viskuo, kuo galėjo, net neprašomas.



Na , o šį vakarą Lukas vėl susiruošė į žygį. Šalia jo, susitikimo metu, stovėjo suruošta įspūdingo dydžio kuprinė. Jis sakė, kad ši žymiai lengvesnė nei ta su kuria keliavo į Sibirą. Norintys galėjo pakilnoti ir pasimatuoti žygeivio kuprinę.







Publikuota: 2017-02-13 11:38:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai