„Santaka“ / Jaunimas gavo naujų idėjų ir rado draugų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-20 13:47

Dalinkitės:  


Pirmame seminare susidraugavę jaunuoliai dalyvavo ir kituose projekto renginiuose.

Jaunimas gavo naujų idėjų ir rado draugų

Projekto idėja

Jau trečią mėnesį tęsiasi Valstybinės jaunimo reikalų tarybos (VJRT) finansuojama jaunimo lyderių ugdymo programa „Kumštis“. Pats pavadinimas jokiu būdu nesiasocijuoja su fizine jėga ar smurtu. Kumštis – tai vienybės simbolis. Visi kartu, būdami arti vienas kito lyg sugniaužti vienos rankos pirštai, suvienyti bendrų interesų, galime daug ką nuveikti. Projekto paruošiamajame etape nesitikėta tokio aktyvaus susidomėjimo, juolab kad Vilkaviškio rajone yra tik keletas neformalių jaunimo grupių, tad bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta su trimis partneriais iš skirtingų Marijampolės apskrities savivaldybių.

Netrukus į šią programą įsijungė net 5 jaunimo organizacijos ir neformalios grupės: FIKS (Kybartai), M-E-S (Alvitas), „TauTom“ (Vilkaviškis), Kalvarijos vaikų ir jaunimo klubas „Arka” ir Panovių (Šakių r.) jaunimo organizacija „Sparnus jaunystei’‘. Kadangi ši iniciatyva kilo Kybartuose, todėl Vilkaviškio krašto atstovų dalyvavo bene daugiausia. Pagrindinė projekto idėja – kurti įvairių jaunimo grupių bei organizacijų bendradarbiavimo tinklus, dalytis patirtimi bei mokytis su labiau patyrusiais jaunimo veikloje. Bendradarbiavimas yra naudingas ne tik atskiroms grupėms, bet ir visiems dalyviams. Jis verčia atsinaujinti, nuolat motyvuoja jaunus žmones aktyvesnei veiklai, nes tai padeda užtikrinti kokybiškesnį bendrą projekto rezultatą. Iš viso planuojama surengti keturis seminarus bei projekto pristatymą.



Kas yra jaunimo neformalus ugdymas?

Daugelis seminarą įsivaizduoja kaip labai formalią mokymo formą, kurios metu pateikiamos atitinkamos žinios, t.y. kalbama ir klausomasi. Pastarieji seminarai organizuojami kiek kitokiu principu, nes remiamasi aktyviu visų dalyvių veiksmu, dirbant įvairiose grupėse ar porose, argumentuotai pristatant savas idėjas, išsakant savus lūkesčius. Jaunimo neformalus ugdymas remiasi socialinių įgūdžių plėtote, siekiant ugdyti harmoningą asmenybę, kuri visuomenėje gebėtų kūrybiškai spręsti problemas. Seminarų metu naudojami aktyvūs ugdymo ir ugdymosi metodai, stimuliuojantys socialinį vyksmą – bendravimą bei bendradarbiavimą, o mokymosi aspektas atskleidžiamas aptarimo metu, atkreipiant dėmesį į save bei grupėje vykusius procesus.

Pradžioje toks kalbėjimas apie savo jausmus dažną jaunuolį labai glumina, juk reikia drąsos nugalėti asmeninius kompleksus bei viešai tai išsakyti. Kiek vėliau įsitikinama, kad panašius jausmus, kaip antai: pyktį, džiaugsmą, sumaištį, vienišumą ir net pavydą, išgyvena ir kiti. Tai yra natūrali žmogaus reakcija į atitinkamus reiškinius.

Taigi įvairūs metodai-žaidimai yra tik priemonė komandinei ir individualiai patirčiai įgyti. Jos dėka atrandame savo pačių santykius su bendraamžiais bei labiau pažįstame save: kodėl aš vengiu vienokių ar kitokių situacijų, kodėl į tokį mano elgesį visiškai skirtingai reagavo grupės nariai, kaip ateityje galėčiau reaguoti į panašias situacijas. Pastaruosiuose mokymuose neišsiverčiama be specialistų pagalbos: andragogo (suaugusių švietėjo), socialinio pedagogo bei jaunimo darbuotojo, kurie yra baigę ar bebaigiantys magistro studijas.



Ką mes veikiame?

Pirmasis seminaras „1+1+1= komanda“ vyko Šakiuose. Labai maloniai mus savo sodyboje sutiko priimti ponas A. Danielius. Jis ir pats neatsispyrė mūsų jaunatviškoms šėlionėms, todėl vakarop, virpindamas gitarą, specialiai mums surengė autorinių dainų vakarą. Visą dieną žaisdami įvairiausius komandinius, pasitikėjimo žaidimus, išsakydami savus lūkesčius, kurdami taisykles, stengėmės labiau susipažinti. Nors kiekvienos jaunimo grupės patirtis buvo labai skirtinga, tačiau knietėjo ir pasigirti, ir pasmalsauti vieniems apie kitus. Kalvarijiečiai, kaip tikri profesionalai, sklaidydami organizacijos 3 metų albumą, žėrė savo išmintį apie organizuojamus siaubo vakarėlius, įvairiausias velykines akcijas, kurios neabejotinai kažkada atsidurs tarp kitų netikėčiausių Giness‘o rekordų. Panoviečiai jau keletą metų vykdo įvairiausius projektus, savo bendraamžiams organizuoja stovyklas. Savais renginių įspūdžiais, kurie buvo iliustruoti nuotraukomis, pasidalijo alvitiečiai, o jaunimo grupė „TauTom“ iš Vilkaviškio atsivežė net filmą apie jų organizuotą konkursą „Mis Vilkaviškis 2006“.

Antrasis jaunimo lyderių seminaras „Idėja / realybė“ vyko Kalvarijoje. Žaidžiant komandinį-strateginį žaidimą „Grifų medžioklė”, teko ne tik pajusti bendrą grupės dvasią, bet ir geriau pažinti šį mažą Suvalkijos miestelį. Dažną vietos gyventoją kiek nustebino į gatveles plūstelėjęs būrelis keistuolių, kurie atliko įvairias kūrybines užduotis. Vieni miestelėnai stebėjosi jaunuolių atvirumu, tad ir patys apimti entuziazmo mielai sutiko padėti, o kiti tiesiog stebėjosi, šypsojosi ar kažko pabūgę paskubomis perbėgdavo į kitą gatvės pusę. Kadangi šio seminaro tikslas – pasiruošti kūrybinei-meninei jaunimo stovyklai, todėl kalbėta apie stovyklos organizavimo metodiką, sukurta stovyklos atributika – himnas, emblema. Nors stengėsi visi, tačiau pačia originaliausia emblema buvo pripažinta sukurta panoviečių. Jie gavo garbingą namų darbą – pagaminti stovyklos vėliavą.

Kol vieni piešė, kiti irgi rado užsiėmimų. Štai kybartietės plušėjo iš peties rinkdamos dainas bei maketuodamos stovyklos dainyną.

Trečiojo seminaro „?komanda = aš pats“ metu per pokalbius, žaidimą, piešimą ir net vaidinimą dalyviai dar daugiau sužinojo apie komandą ir jos ypatumus, formavimosi etapus, savo statusą komandoje, lyderystę, vadovavimo stilius, mokėsi atpažinti savo poziciją konfliktų metu.

Taip nejučiomis aktyvus jaunimas įsisuko į džiaugsmo ratą, iš kasdienybės sulaukdamas vis naujų staigmenų, vydamasis savo svajones, kurios nejučiomis ima pildytis, nes surandama daugiau draugų.



Rita MARCELIONYTĖ

Kybartų kultūros centro darbuotoja, projekto vadovė



Publikuota: 2006-09-20 13:47:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai