„Santaka“ / Klausiate – atsakome

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-18 14:42

Dalinkitės:  


Klausiate – atsakome


Iš pašalpų skolos neišieškomos



Ant antstolių daugelis pyksta už tai, kad šie dėl skolų areštuoja net ir tas sąskaitas, į kurias pervedamos motinystės pašalpos ar kitos socialinės išmokos. Kodėl taip atsitinka ir ką daryti žmogui, patekusiam į tokią situaciją?

Į klausimą atsako Lietuvos antstolių rūmų valdytoja Asta ASTRAUSKIENĖ.

Antstolių praktikoje tokių atvejų pasitaiko, nes tarp skolininkų yra nemažai socialiai remtinų žmonių. Jeigu jau taip atsitiko, reikėtų ne pykti ant antstolio, bet kuo greičiau nuvykti į jo kontorą su reikiamais dokumentais. Paprastai pinigai yra grąžinami per keletą dienų.

Kodėl taip atsitinka? Įsivaizduokime save žvilgtelėjus į svetimo žmogaus pravertą piniginę: mes nežinome, ar jis tuos banknotus uždirbo, laimėjo loterijoje, ar gavo kaip pašalpą. Lygiai taip pat ir antstolis, patikrinęs skolininko sąskaitą, negali žinoti joje esančių lėšų kilmės. Bankai saugo savo klientų privatumą ir tokios informacijos antstoliams neteikia, šią informaciją antstolis gali sužinoti tik iš sąskaitos savininko.

Tad jeigu socialinė ar kitokia pašalpa buvo panaudota dengiant Jūsų skolas, antstoliui reikia pateikti du dokumentus. Tai pašalpą išmokančios institucijos pažyma, iš kurios būtų matyti, kokia tai pašalpa ir kad ji pervedama būtent į Jūsų nurodytą sąskaitą, bei trijų paskutinių mėnesių banko sąskaitos išrašas. Pakanka elektroninio išrašo varianto, antstoliai nereikalauja, kad jis dar būtų patvirtintas banke.



Turėdami šiuos dokumentus, antstoliai problemą išspendžia labai greitai, nes dauguma jų naudojasi elektroninio ryšio su bankais sistema.

Tada, kai žmogus turi ne vieną, bet daugiau skolų, arba kai naujos skolos išieškojimą pradeda kitas antstolis, dėl gaunamų pašalpų su antstoliu gali tekti pasiaiškinti dar kartą. Būna ir taip, kad į tą pačią sąskaitą pervedama ne tik pašalpa, bet ir kitos lėšos, kurios gali būti areštuojamos, – tokiu atveju reikėtų su antstoliu papildomai aptarti išieškojimo iš sąskaitoje esančių lėšų tvarką.

Taip pat pasitaiko, kad pašalpų gavėjai šiuos pinigus kaupia – matydamas nemažas sumas, antstolis tokias lėšas jau gali įvertinti kaip santaupas ir areštuoti.

Nuo skolų išieškojimo apsaugotos pinigų sumos yra išvardintos Civilinio proceso kodekso 739 straipsnyje. Tai kompensacijos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kompensacijos už nenormalias darbo sąlygas, tarnybinėms komandiruotėms bei persikėlimui į kitą darbo vietą skirti pinigai, valstybinio socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos, valstybės pašalpos vaikus auginančioms šeimoms, socialinės pašalpos, laidojimo pašalpos, taip pat kitos socialinės išmokos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčių šeimų (asmenų) šalpai.



Tačiau reikėtų žinoti, jog iš bedarbio pašalpos ir kitų laikinojo nedarbingumo atveju mokamų socialinio draudimo pašalpų gali būti išieškomas išlaikymas (alimentai) bei teismo priteistas žalos, padarytos nusikaltimu, atlyginimas.

Visais atvejais geriausia išeitis – susisiekti su antstoliu ir informuoti jį apie savo finansinę padėtį. Sužinoti, kuris antstolis areštavo Jūsų sąskaitoje esančias lėšas, galite paskambinę į Jus aptarnaujantį banką arba į artimiausią antstolių kontorą.

Galima tartis dėl skolos mokėjimo dalimis – antstoliai tokius skolininkų prašymus priima labai geranoriškai. Tačiau, sudarant skolos mokėjimo grafiką, siekiama atsižvelgti ne tik į skolininko turtinę padėtį, bet ir į išieškotojo interesus. Taip pat reikia nepamiršti, kad skolininkui naudingiau sumokėti skolą didesnėmis įmokomis per trum- pesnį terminą. Jeigu įmokos išskaidomos į daugelį labai mažų dalių, tenka daugiau lėšų skirti banko išlaidoms – banko pavedimų išlaidos išskaitomos nuo visų sumų, kurios įskaitomos į antstolio depozitinę sąskaitą.



Publikuota: 2006-09-18 14:42:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai