„Santaka“ / Žvilgsnis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-15 17:01

Dalinkitės:  


Žvilgsnis

Eglė KVIESULAITIENĖ


Visuomenės „išrinktieji“



Jei pasitaikys proga apžiūrėti kokią nors įkalinimo įstaigą, pavyzdžiui, Kybartų pataisos namus, būtinai nueikite. Tikrai verta pamatyti, kaip mūsų šalyje gyvena tie, kurie už sunkius nusikaltimus nubausti nelaisve ir atskirti nuo visuomenės turėtų atgailauti, pasitaisyti ir daugiau niekada nebenorėti čia sugrįžti. Daugeliui iš mūsų ten apsilankius tektų gerokai nustebti, nes tokias sąlygas, kokias turi „visuomenės atmatomis“ dažnai tituluojami žmonės, rasime pas retą iš vidutinio atlyginimo gyvenantį lietuvį.

Asmens higienos patalpose stovi šiuolaikiškos dušo kabinos, koridoriuose – kondicionieriai, buities kambariuose – automatinės skalbimo mašinos ir mikrobangų krosnelės, o virtuvėse – indaplovės. Atrodytų, jog gyvenimą laisvėje kažkam žiauriai apkartinę ir už tai nubausti piliečiai neturi pakankamai laiko indus išsiplauti rankomis, kaip dauguma padoriai gyvenančių mirtingųjų.

Nuteistiesiems skirtos bibliotekos, poilsio kambariai, kompiuteriai, sporto salės. Neseniai Kalėjimų departamentas pasirašė daugiau kaip 220 tūkst. litų vertės sutartį su darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyba dėl nuteistųjų mokymo. Ši tarnyba nuteistuosius mokys įvairių darbininkiškų specialybių, taip pat organizuos vairuotojų teorinių žinių programos kursus B ir C kategorijos vairuotojo pažymėjimui gauti. Nuteistųjų integracijos į darbo rinką projektas vadinasi „Išrinktieji“.



Daugeliui programos pavadinimas turėtų skambėti dviprasmiškai, nes toli gražu ne kiekvienas jaunuolis turi pakankamai pinigų, kad galėtų lankyti nepigiai kainuojančius vairuotojų ruošimo kursus ar išvykti studijuoti į kitą miestą bei įgyti norimą specialybę. Valstybė „išrinktiesiems“ suteikia ne tik komfortišką pastogę, mokslą, bet ir nemokamą gydymą, vaistus, stomatologų paslaugas. Tuo tarpu kas antram dorai gyvenimą nugyvenusiam pensininkui, išgirdus gydytojo paskirto vaisto kainą, tenka liūdnai apsisukti prie vaistinės prekystalio ir nueiti.

Šiuo metu Lietuvos įkalinimo įstaigose bausmę atlieka 7000 nuteistųjų. Vieno nuteistojo išlaikymas kiekvieną dieną valstybei kainuoja vidutiniškai po 40 Lt. Tad per metus – 14 tūkst. 600 Lt, o šią sumą padauginus iš 7000 gausime beveik šimtą milijonų.

Teigiama, kad Lietuvoje 30 procentų asmenų, paleistų iš įkalinimo įstaigų, netrukus ten sugrįžta vien todėl, kad laisvėje jie nebesugeba gyventi. Suprantama, jog pripratę prie komforto ir nesugebėję jo susikurti laisvėje, nusikalsti linkę žmonės nori sugrįžti ten, kur jiems niekas nekainavo, kur buvo aptarnaujami ir galėjo reikalauti. Politikams atrodo, jog tik pagyvenę normaliomis sąlygomis nusikaltėliai gali virsti dorais žmonėmis. Tačiau dažnam doram, socialiai remtinoje šeimoje užaugusiam jaunuoliui toks gyvenimas, kaip kalėjime, gali tapti svajone.



Publikuota: 2006-09-15 17:01:56

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai