„Santaka“ / Centras kviečia dainuoti, kurti ar tiesiog pabendrauti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-13 18:03

Dalinkitės:  


Jauniausi Vaikų ir jaunimo centro ugdytiniai – „Nykštukų“ grupės vaikai (vad. J.Valentukonienė).

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Centras kviečia dainuoti, kurti ar tiesiog pabendrauti

Eglė MIČIULIENĖ


Po vasaros atgijo ne tik mokyklos, bet ir neformaliojo ugdymo įstaigos. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre į būrelius, studijas, chorus vėl renkasi vaikai – senbuviai ir naujokai. Šiuo metu būreliai dar formuojami, o pernai VJC užsiėmimus lankė 690 vaikų.



Vaikai – skirtingi

Kaip ir pernai, Vaikų ir jaunimo centre yra dvidešimt vienas įvairaus pobūdžio būrelis. Jie – skirtingo dydžio, kai kuriuose yra ir po kelias grupes, į kurias vaikai skirstomi pagal amžių arba sugebėjimus.

Nors būreliai ir vadovai išliko tie patys, VJC direktorė Elena Čepaitė sakė, jog kasmet stengiamasi ieškoti naujų ugdymo formų, sugalvoti vaikams naujos veiklos.

– Suprantame, kad reikia nuolat keistis. Užsiėmimus koreguojame ir derinamės prie vaikų poreikių bei galimybių – juk žmonės yra skirtingi, – kalbėjo E.Čepaitė.

Anot direktorės, moksleiviams svarbu, kad kai kuriuos būrelius mokyklos įskaito kaip meninės raiškos užsiėmimus, t.y. vaikams nereikia lankyti atitinkamų pamokų – dailės ar muzikos. Taip sumažėja krūvis. Juk moksleiviai, pavyzdžiui, Vaikų ir jaunimo centre prie molberto stovi ar koncertuose šoka kus kas daugiau valandų nei mokykloje.



Kai traukia scena



Didžioji dauguma VJC veikiančių būrelių – meninės pakraipos.

Vaikai, kuriems patinka dainuoti, groti, renkasi popchorą „Abėcėlė“, vokalinę studiją „Vizija“. Vis populiarėja gitaristų būrelis, į jį moksleiviai skubėjo užsirašyti dar vasarą. Mėgstančius folklorą kviečia liaudiškos muzikos kapelija ir senovinės muzikos ansamblis „Žvangutis“.

Didžiausias būrys moksleivių lanko tautinių šokių studiją „Vyželė“. Joje šoka per 60 vaikų. Šiuolaikinio šokio studija mažai nusileidžia populiarumu: ją lanko apie 50 šokėjų. Sceninės raiškos gabumų turintys vaikai mielai renkasi aktorinio meistriškumo bei dramos studijas.



Mažiems ir dideliems

Užsiėmimų centre turi ir patys mažiausieji, dar mokyklos nelankantys 3–6 metų vaikai. Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 9–13 val. jie renkasi į „Nykštukų“ būrelį. Tai labai patogu tėvams, kurių mažyliai nelanko darželio. „Nykštukas“ suburia iki 20 vaikų – čia jie piešia, lipdo, mokosi dainelių, žaidžia su bendraamžiais.

Įvairūs užsiėmimai skirti kruopštiems, rankdarbius mėgstantiems vaikams. Jie gali lankyti floristikos, vytelių pynėjų, keramikos, popieriaus plastikos ir karpinių koliažo bei tekstilės užsiėmimus. Vis daugiau lankytojų sulaukia foto-videostudija. Tai, ko gero, vienintelis vadinamasis techninis VJC būrelis.





Pasirodo kitiems

Vaikų ir jaunimo centro būrelių vadovai džiaugiasi, kai jų ugdomi mokiniai savo pasiekimus gali pademonstruoti platesnei auditorijai. Dailės, foto-videostudijų nariai nuolat siunčia savo darbus į parodas. Šokių, dainų, dramos kolektyvai dalyvauja festivaliuose bei konkursuose, kuriuose yra užėmę ne vieną prizinę vietą.

Populiariojoje dailės studijoje mokiniai ne tik mokosi piešti, tapyti, bet ir rimtai rengiasi būsimiems stojamiesiems egzaminams. Ne vienas šios studijos ugdytinis yra pasirinkęs studijuoti dailę. „Santakoje“ jau ne kartą rašyta apie buvusių vilkaviškiečių studentų gimtajame mieste surengtas parodas.

Vadovai ir patys stengiasi surengti konkursus. Pavyzdžiui, rūbų modeliavimo būrelio vadovė L.Girdauskienė kasmet pakviečia į šiuolaikinės mados konkursą. Centro metodininkė V.Montvilienė jau dešimt metų organizuoja „Geriausio metų dailės darbo“ konkursą, kuriame varžosi visų rajono mokyklų vaikai.

Anot VJC direktorės, ne visi gali plačiau pademonstruoti savo veiklą. Pavyzdžiui, jaunieji eismo patruliai, turistai ar mergaičių grožio mokyklos ugdytinės neturi tiek galimybių pasirodyti kaip dainininkai ar šokėjai. Tačiau šie užsiėmimai ne mažiau lankomi, populiarūs ir naudingi. Kita vertus, juk ne visi vaikai mėgsta piešti ar dainuoti, o užsiėmimų, bendravimo reikia visiems.





Tęsia tradicijas

– Vasara buvo intensyvi. Per 200 vaikų ilsėjosi stovyklose, kolektyvai dalyvavo šokio festivaliuose, vyko du prevenciniai projektai, kurių metu vaikai važiavo prie jūros. Tęsėsi ir tarptautiniai projektai – svečiavosi moksleivių iš Čekijos, Danijos, Latvijos, Lenkijos, – prabėgusią vasarą trumpai apibūdino E.Čepaitė.

O po atostogų, kaip ir kasmet, Vaikų ir jaunimo centre bus organizuojama nemažai bendrų renginių. E.Čepaitė žadėjo, jog vėl bus minima Pasaulinė jaunimo diena, kuri kiekvienais metais sulaukia gausaus žiūrovų būrio. Šokio gerbėjų laukia kas antrus metus vykstantis šiuolaikinio šokio festivalis „Almėja“. Bus surengta ir teminė dailės paroda-konkursas, vyks kiti tradiciniai renginiai. O bedirbant, anot direktorės, kyla ir naujų idėjų.



Publikuota: 2006-09-13 18:03:21

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai