„Santaka“ / Seimo narys išklausė sporto bendruomenės problemas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-12-14 15:14

Dalinkitės:  


Į susitikimą su Kęstučiu Smirnovu (dešinėje) atvyko daugiau nei pusšimtis sporto bendruomenės atstovų.

Autoriaus nuotr.


Seimo narys išklausė sporto bendruomenės problemas

Andrius GRYGELAITIS

Buvęs kovos menų meistras, dabartinis Seimo narys bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas darbą mūsų rajone pradėjo nuo to, ką geriausiai išmano pats – susitiko su sporto bendruomenės atstovais, domėjosi, kaip šie gyvena, kokios problemos slegia jų pečius.


Įvairios problemos


Į susitikimą su naujai mūsų rajone išrinktu Seimo nariu atvyko daugiau nei pusšimtis sporto bendruomenės atstovų. Bene kas antro iš jų lūpose skambėjo ta pati problema – sporto salės nebuvimas. Tiesa, pernelyg daug optimistinių žinių dėl jos susirinkusieji neišgirdo.

Problemų išsakyta ir daugiau. Štai Lietuviško ritinio sporto klubo „Širvinta“ vadovas Martynas Kasperaitis apgailestavo, kad ritinys niekaip negali būti įtrauktas į tautinio paveldo sąrašą, nors tai – viena iš dviejų nacionalinių sporto šakų (kita – ristynės). Krepšinio komandą „Perlas“ subūręs jaunasis ūkininkas Rokas Šlivinskas iškėlė teisėjų trūkumo problemą, neįgalų sportuojantį sūnų auginanti Rasa Protasevičienė prašė padėti įsigyti naują kojos protezą, kurio valstybė nekompensuoja, o rajono sporto klubo „Motobanga“ vadovas Arūnas Menčinskas norėtų įteisinti netoli Virbalio esančią specialią trasą.

Nemažai sportininkų apgailestavo, kad jų kuruojamoms šakoms trūksta finansavimo. Dėl šios priežasties Pilviškių miestelio stipruolių klubo prezidentas Petras Bakūnas tvirtino, kad keletas jo klubo narių yra priversti dalyvauti tarptautinėse varžybose atstovaudami kitiems miestams ar rajonams.

„Atrodo, jog šachmatai – nebrangus sportas. Užtenka turėti stalą, lentą, figūrėles ir galima žaisti. Vis dėlto tai netiesa. Itin brangus yra dalyvavimas varžybose – kainuoja ir išvykos, ir viešbučiai. Tikrai ne visi gali sau tai leisti“, – sakė šachmatininkų treneris Vytautas Miknevičius.


Lengvaatlečių rūpesčiai


Susitikime su Seimo nariu dalyvavę lengvaatlečių treneriai džiaugėsi, kad Vilkaviškyje neseniai atsirado naujas gražus „Aušros“ gimnazijos stadionas. Tiesa, jo bėgimo takelis sportininkams – kiek per trumpas. Dėl šios priežasties dažnai tenka treniruotis Vilkaviškio miesto centriniame stadione, kuriame bėgimo takelio gumos sulinkę ir yra didelė tikimybė gauti traumą.

„Kartais specialius pratimus atliekame ir tribūnose. Ten taip pat nėra saugu. Naujo stadiono labai reikėtų“, – sakė lengvaatlečių trenerė Rasa Akucevičiūtė.

Jai pritarė ir kolegė Irena Janulevičienė. Anot jos, Vilkaviškyje nėra rutulio stūmimo bei šuolio į aukštį sektorių, kurie įtraukti į ugdymo programą.

Pasak kito lengvaatlečių trenerio Modesto Saldukaičio, šiltuoju metų laikotarpiu jauniesiems sportininkams didelių problemų nekyla, tačiau žiemą – sunku. Nedidele Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus sporto sale naudojasi trys lengvaatlečių treneriai bei visi jų ugdomi vaikai.


Geros žinios „Sveikatai“


Bendraudami su Seimo nariu Kybartų „Sveikatos“ klubo atstovai – prezidentas Nerijus Demenius bei garbės prezidentas Juozas Murinas – bene vieninteliai išgirdo tikrai gerų žinių. Klubas jau daug metų sėkmingai rungtyniauja Lietuvos antroje futbolo lygoje ir turi planų kilti dar aukščiau. Vis dėlto procesą stabdo Kybartų stadiono būklė.

„Norėdami varžytis aukštesnėje lygoje mes paprasčiausiai negautume licencijos, nes mūsų stadionas – apgailėtinas. Gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, tačiau mūsų stadione nėra net tualeto“, – pasakojo N. Demenius.

K. Smirnovas teigė, jog Kybartų miesto stadiono rekonstrukcija turėtų būti įtraukta į kitų metų Valstybės investicijų programą ir pradiniams darbams greičiausiai bus skirtas finansavimas. Iš viso objekto rekonstrukcijai reikia apie 600 tūkst. eurų.


Reikia išnaudoti ežerą


Vilkaviškio buriuotojų klubo „Škvalas“ atstovas Linas Dubickas save pristatė ne kaip sporto, o kaip aktyvaus laisvalaikio šalininką. Anot jo, Vilkaviškyje yra unikalus ežeras, tinkamas buriavimui. Panašūs vandens telkiniai yra tik Kuršių ir Kauno marios bei kai kurie Dzūkijos ežerai. Pas mus buriuoti atvyksta marijampoliečiai, dzūkai, kitų kraštų gyventojai.

„Mūsų ežeras – unikalus, tačiau neturime sporto bazės. Šiais metais atnaujinome vaikų sporto treniruočių programą, nupirkome keletą laivelių, kuriais bus galima mokyti jaunuolius. Seniau inventorių skolindavomės iš marijampoliečių. Deja, didelė buriavimo problema – trenerių trūkumas. Visame regione turime vos vieną specialistą. Reikalavimai treneriui – labai dideli. Mums netrūksta pinigų, pasigendame paprasčiausios strategijos“, – kalbėjo L. Dubickas.


Opiausia problema


Tarp visų išsakytų problemų, pati opiausia ta, kad Vilkaviškis neturi sporto salės. Stalo teniso atstovas Mindaugas Mozūraitis tvirtino, kad treniruotėms sudarytos neblogos sąlygos, tačiau dėl to, kad nėra didesnių patalpų vilkaviškiečiai negali rengti svarbesnių varžybų, stovyklų. Panašiai kalbėjo ir kitų sporto šakų treneriai.

„Mokyklų sales gauname nuo pusės penkių vakaro. Po mūsų į jas įžengia dar ir suaugusieji. Tikrai norėtųsi pirmokus ar antrokus pradėti treniruoti bent nuo pirmos ar antros valandos. Kybartuose šios problemos nėra, o Vilkaviškyje – ji didžiulė. Žiemą salėje sportuotų apie 500 vaikų per dieną, o šiltuoju metų laiku – apie 300“, – sakė rajono sporto mokyklos direktorius Algidas Karalius.

Susitikime dar kartą buvo pristatytas pakoreguotas Vilkaviškio sporto salės projektas. Rajono meras Algirdas Neiberka apgailestavo, kad projektui kol kas nepavyksta rasti finansavimo, tačiau jis tikino, kad ir toliau bus dedamos visos pastangos ieškant lėšų, o tai padaryti reikėtų kuo greičiau. Sporto salės projektas yra parengtas pagal B energetinės klasės reikalavimus, tačiau statybų nespėjus pradėti kitais metais, projektą tektų dar sykį koreguoti, nes kitais metais statybų leidimai bus išduodami tik pastatams atitinkantiems A energetinės klasės reikalavimus. K. Smirnovas teigė, kad į Valstybės investicijų programą galimybė finansuoti Vilkaviškio salės statybas bus įtraukta ne anksčiau nei 2018 m.

Daug kas teiravosi, kodėl iš karto statinys nebuvo projektuojamas pagal A klasės reikalavimus, tačiau projektuotojas Edmundas Petrikaitis sakė, kad taip statybos darbų kaštai būtų išaugę maždaug 40 proc., todėl buvo pasirinktas ekonomiškesnis variantas.

Pristatant salės projektą diskusijų kilo ir daugiau. Žibalo į ugnį norėjęs įpilti rajono Tarybos narys Vilmantas Šlekys kaltino valdžios atstovus, kad salės statybų projektas buvo daromas paskubomis, neatsižvelgiant į visų gyventojų poreikius, į galimas alternatyvas. Be to, jam nepatiko pasirinkta statybų vieta. Anot jo, salė numatyta beveik užmiestyje, ji nepuoš miesto.

K. Smirnovas paprieštaravo V. Šlekiui ir tvirtino, jog sporto salės vieta – ideali. Anot jo, tokie objektai ir turi būti nuošaliau gyvenamųjų kvartalų. Savivaldybės vicemeras Kazys Kiaulakis taip pat bandė oponuoti V. Šlekiui. Anot jo, pastarasis puikiai žinojo apie visą darbų eigą, dalyvavo specialios darbo grupės posėdžiuose, todėl dabar jo mesti kaltinimai neturi pagrindo.


Patarė vienytis


K. Smirnovas bendraudamas su mūsų rajono sporto atstovais patarė įkurti sporto klubų sąjungą. Šiuo metu rajone nėra nė vienos organizacijos, jungiančios visus klubus.

„Matau vieną blogybę – Vilkaviškio rajone visi žiūri tik savų interesų, patys tarpusavy nesusitaria. Jei atsirastų visą sporto bendruomenę vienijanti organizacija, su rajono valdžios atstovais būtų paprasčiau bendrauti ir būtų galima nurodyti konkretesnes kryptis, kuriomis reikėtų dirbti“, – sakė K. Smirnovas.

Jis taip pat domėjosi, kaip finansuojami rajono sporto klubai. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Rolandas Lipinas paaiškino, kad kasmet jiems iš Savivaldybės biudžeto yra skiriama tam tikra pinigų suma, klubai rašo projektus, o speciali komisija pagal atitinkamus kriterijus juos paskirsto. Kadangi šioje komisijoje nėra nė vieno sporto klubo atstovo, K. Smirnovas dėl skaidrumo patarė tai pakeisti ir į komisijos sudėtį įtraukti bent dviejų sporto klubų atstovus.

„Džiaugiuosi šiuo susitikimu. Dabar žinau, kuria linkme reikia dirbti, tad dėsiu visas pastangas ir su Savivaldybės vadovų pagalba, tikiuosi, opiausias problemas per savo kadenciją pavyks išspręsti“, – vylėsi K. Smirnovas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas