„Santaka“ / Aiškėja alternatyvos vaikų globos namams / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Aiškėja alternatyvos vaikų globos namams


Prezidentūroje įvyko susitikimas su vaikų globos namų pertvarką regionuose koordinuojančiais ekspertais. Pasitarime aptartas savivaldybių pasirengimas vaikų globos namų reorganizacijai, papildomos priemonės, būtinos vaikų globai šeimose skatinti, svarstytos alternatyvos, galinčios sėkmingai pakeisti globos įstaigų veiklą.

Ypatingas dėmesys susitikime skirtas mažiausių, iki 3 metų, vaikų globai. Nuo kitų metų sausio 1 dienos įsigaliojus Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoms pataisoms, mažiausieji vaikai į globos įstaigas galės būti siunčiami tik išimtinais atvejais ir tik iki 3 mėnesių, o vaikų laikinoji globa galės trukti ne ilgiau nei 12 mėnesių. Taip siekiama paspartinti savivaldybių darbą su biologinėmis šeimomis arba sparčiau tvarkyti vaiko statusą globai šeimoje arba įvaikinimui.

Susitikime aptartos pertvarkos proceso ekspertų ir savivaldybių numatytos alternatyvios globai įstaigose priemonės, kurių bus imtasi, kad ir mažiausieji, ir likę vaikai į globos namus nuo kitų metų nebūtų siunčiami.

Sutarta dėl papildomų socialinių paslaugų būtinybės savivaldybių gyventojams, tuo pačiu panaudojant ir globos įstaigų darbuotojų profesinę patirtį bei žinias. Šiuo metu tik kai kuriuose Lietuvos miestuose veikiantys laikinieji globėjai turėtų atsirasti kiekvienoje savivaldybėje. Būtina steigti šeimos ir vaiko krizių centrus , leisiančius problemas šeimoje spręsti efektyviai ir realiai, neatskiriant vaiko nuo šeimos ir neatiduodant jo į globos namus. Atokvėpio paslauga reikalinga neįgalius vaikus auginančioms šeimoms. Šios ir kitos priemonės galėtų tapti puikia alternatyva dabar veikiančioms vaikų globos įstaigoms ir kūdikių namams.
Šiuo metu tik kai kuriuose Lietuvos miestuose veikiantys laikinieji globėjai turėtų atsirasti kiekvienoje savivaldybėje.



Ekspertai pažymėjo, kad savivaldybėse dar pasitaiko atvejų, kai paimti globoti vaikai dėl įvairių priežasčių po kurio laiko grąžinami į globos įstaigas. To išvengti padėtų didesnė ir laiku suteikta įvairiapusiška pagalba įtėviams bei globėjams.

Susitikime taip pat dalyvavo ir su pertvarkos įgyvendinimo procesu susipažino paskirtasis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Vaikų globa ir įvaikinimas yra Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetas. Kampanija taip pat kovoja su smurtu artimoje aplinkoje, priklausomybėmis ir savižudybėmis. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt , socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.



Publikuota: 2016-12-02 11:20:00

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai