„Santaka“ / Gimtadienio šventė parodė ansamblio vienybę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-11-28 16:25

Dalinkitės:  


Gimtadienio šventėje „Svajos“ narės ir jų vadovė Rita Štrimaitienė (dešinėje) pasipuošė naujais koncertiniais rūbais.

Jono JUŠKEVIČIAUS nuotr.


Gimtadienio šventė parodė ansamblio vienybę

Andrius GRYGELAITIS

Tą popietę į Paežerių dvaro rūmus rinkosi daugybė garbių ponų ir šventiškai pasipuošusių damų. Visų jų tikslas buvo pasveikinti tarsi ant polėkio baltų sparnų skrajojančias Vilkaviškio kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ dainininkes su dvidešimtuoju kolektyvo gimtadieniu.


Dovanos, apie kurias nesvajojo


Pasveikinti jubiliejų švenčiančios „Svajos“ susirinko pilna dvaro rūmų salė. Gėlių, dovanų, nuoširdžių sveikinimo žodžių bei širdingų palinkėjimų tą dieną tikrai netrūko. Ansamblį sveikino rajono meras Algirdas Neiberka, Vilkaviškio kultūros centro direktorė Renata Medelienė, įvairių meno mėgėjų kolektyvų atstovai, „Svajos“ draugai ir bičiuliai.

Bene didžiausią staigmeną ansambliui įteikė jo įkūrėjas bei pirmasis vadovas Gintas Turonis. Jis išleido ir visoms narėms padovanojo po „Svajos“ dainų kompaktinę plokštelę. Kolektyvo bičiulės iš Virbalio kultūros namų moterų vokalinio ansamblio „Vėjūna“ (vad. Vilma Gurskienė) taip pat pateikė ne mažesnę staigmeną: sukūrė ir kartu su jubiliatėmis atliko specialiai šio ansamblio dvidešimtmečiui skirtą dainą.

Vilkaviškio kultūros centro direktorė R. Medelienė pasidžiaugė „Svajos“ pasiekimais ir padėkos raštais apdovanojo visas jos nares. Kolektyvo vadovė Rita Štrimaitienė taip pat negailėjo gražių žodžių savo vadovaujamoms moterims ir šioms įteikė simbolinius akmenukus su skirtingais palinkėjimais.

Savo dainomis „Svają“ sveikino ne vien „Vėjūna“, bet ir Marijampolės kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“ (vad. Aušra ir Remigijus Morkūnai), jaunosios viešnios iš Marijampolės, savarankiškai muzikuojančios sesės Kornelija ir Lukrecija Kalinauskaitės bei Vilkaviškio muzikos mokyklos direktoriaus Artūro Pečkaičio ir „Svajos“ koncertmeisterės Kristinos Cibulskienės duetas.

Skolingos neliko ir pačios „Svajos“ narės. Jos žiūrovams tą dieną dovanojo pačius gražiausius savo kūrinius, dėkojo už šiltą jų priėmimą.

„Kiekvienam kolektyvui reikia tokių akimirkų, kurias pajutome savo gimimo dieną. Supratome, kad esame išties reikalingos, o aplinkinių dėmesys suteikė dar daugiau jėgų kurti, augti ir tobulėti“, – prisipažino R. Štrimaitienė.


Dideli laimėjimai


Moterų ansamblis „Svaja“ buvo įkurtas 1996 m. tuomečio vadovo Ginto Turonio. 2008 m. vadovavimą iš jo perėmė R. Štrimaitienė.

Šiuo metu, be vadovės, kolektyvas vienija dar 10 skirtingo amžiaus ir profesijų moterų, kurios savo pasirodymais džiugina publiką. Įdomu tai, jog ne visos ansamblio narės pažįsta natas, tačiau visos be galo mėgsta muziką.

„Svaja“ – kamerinis kolektyvas, kurio repertuare – ir estradinė muzika, ir klasikiniai kūriniai, ir liaudies dainos. Vilkaviškiečių ansamblis yra dviejų Dainų švenčių dalyvis. 2009 m. jis buvo įvertintas aukščiausiu mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimu – gavo „Aukso paukštės“ nominaciją.

„Svaja“ ne kartą dalyvavo vokalinės muzikos festivalyje-konkurse „Iš širdies į širdį“, kuriame laimėjo pirmojo ir antrojo laipsnio diplomus. 2012 m. vokalinės muzikos festivalyje-konkurse „Nemunėlio vingiai“ kolektyvas užėmė pirmą vietą.

Šiemet respublikiniame konkurse „Sidabriniai balsai“ ansamblis tapo pirmo laipsnio diplomantu, pateko į finalinį etapą Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, pelnė antro laipsnio laureato vardą ir gavo specialų prizą už išskirtinį dainos „Žemė mano“ atlikimą. Kolektyvas nuolat koncertuoja rajono vokalinių ansamblių šventėse, įvairiuose renginiuose.


Kiekviena – išskirtinė


Šiuo metu ansamblyje jau nedainuoja nė viena atlikėja, kuri į kolektyvą įsiliejo pačioje pradžioje. Paskutinė iš pirmųjų dainininkių „Svają“ prieš porą metų paliko Nijolė Žilinskienė. Šiuo metu ilgiausiai iš visų narių ansamblyje dainuoja Danutė Bačkiūtė. Ji turi absoliučią klausą, todėl neretai savo kolegėms padeda įvairiais patarimais. Daugiau nei dešimtmetį ansamblyje dainuoja ir kartu su R. Štrimaitiene į jį atėjusi Irena Šmulkštienė, taip pat – Jolita Račkauskienė, Jūratė Vaitiekūnienė bei Lineta Gataveckienė.

„Visos ansamblio narės – kuo nors išskirtinės, unikalios, turinčios savo istoriją. Pavyzdžiui, Jūratė su Jolita kurį laiką buvo metusios lankyti repeticijas, tačiau taip mylėjo muziką, kad negalėjo be jos. Jūratė – buvusi mano mokinė, kelissyk dalyvavusi „Dainų dainelėje“. Tiesa, kolektyve yra ir dar viena mano mokinė Modesta Dambrauskaitė. Ji – „Svajos“ metraštininkė, renka apie mus visą informaciją. Išties smagu vartyti jos sukauptas nuotraukas, straipsnius“, – pasakojo R. Štrimaitienė.

Anot jos, šiuo metu susidaręs branduolys yra toks, kad, atrodo, nesinorėtų iš jo nieko nei atimti, nei pridėti. Naujausios jo narės – Vilija Stankevičienė, Elena Bartišienė bei Neringa Bartelienė.

„Neringa į mūsų ansamblį atnešė pozityvumo, ramybės. Elena yra baigusi muzikos mokslus, ruošusi vaikus „Dainų dainelės“ konkursams, tai itin kruopšti moteris. Jauniausia mūsų narė – Edita Grygelaitienė. Ji – pilna optimizmo, savo šypsena galinti užkrėsti kitus, yra labai pareiginga, kūrybinga ir atsakinga. Ko gero, išties išskirtinė ir daugiausia pasiaukojanti asmenybė mūsų ansamblyje – Lineta. Ji yra tas sraigtelis, kuris mus vienija“, – kalbėjo R. Štrimaitienė.


„Svaja“ pakeitė gyvenimą


Kolektyvo vadovė džiaugėsi kiekvienos narės indėliu į ansamblį. „Svaja“ netgi pakeitė kai kurių jos narių gyvenimo tėkmę. Pavyzdžiui, I. Šmulkštienė per vieną ansamblio kalėdinį susibūrimą atrado savo, kaip parodijų meistrės, talentą ir šiandien su savuoju parodijų teatru sėkmingai koncertuoja ne vien mūsų rajone. L. Gataveckienė, kartą atnešusi ansamblio dainininkėms paragauti savo keptos duonos, šiandien nelabai atsigina užsakymų.

Jau būdama „Svajos“ nare V. Stankevičienė atskleidė turinti poetės talentą. Tik šį pavasarį eiles rašyti pradėjusi Vilija šiandien nelabai gali suskaičiuoti savo kūrinių. Ji rašo ne vien eilėraščius, bet ir dainas, giesmes. Vilijos sukurta daina yra pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ ansamblio repertuare.

Beje, šios dainininkės patekimo į „Svają“ istorija – taip pat išskirtinė. „Pamenu, jog prieš penkerius metus „Santakoje“ pamačiau straipsnį apie šį kolektyvą. Tada pasakiau, kad aš jame dainuosiu, ir artimiesiems net parodžiau vietą, kurioje stovėsiu. Prieš kelerius metus į perklausą pas R. Štrimaitienę nuvedžiau savo dukrą. Tuomet vadovė ir manęs paprašė padainuoti. Taip gavau kvietimą į „Svają“. Įdomu ir tai, jog Rita mane pastatė toje pačioje vietoje, kur aš jau seniau save įsivaizdavau“, – šypsojosi V. Stankevičienė.

Pasak ansamblio vadovės R. Štrimaitienės, neseniai praūžusi jubiliejaus šventė geriausiai parodė, koks vieningas yra šis kolektyvas. Visos atlikėjos buvo pasiskirsčiusios užduotimis ir jas kuo puikiausiai įvykdė.

Įžengusi į trečiąją dešimtį „Svaja“ nenustoja svajoti. Kolektyvas ir toliau dalyvaus įvairiuose konkursuose, festivaliuose, vokalinių ansamblių šventėse, kituose renginiuose. Didžiausia visų dainininkių svajonė – savo pasirodymus pristatyti užsienio publikai.

„Iki šiol mums trūko tik drąsos. Galimybių turėjome, tačiau jų neišnaudojome. Manau, ateityje tikrai būsime drąsesnės“, – ryžtingai į priekį žvelgė ansamblio vadovė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas