„Santaka“ / Senos architektūros statiniai nesulaukia jokios pagalbos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-08 15:25

Dalinkitės:  


Regina Kirsnauskienė sakė, kad jų nedžiugina kaimynystė su gretimu žiurkių ir tarakonų apniktu namu.

Autorės nuotr.


Senos architektūros statiniai nesulaukia jokios pagalbos


Praėjusiame „Kybartų“ puslapyje rašėme, kad įdomios architektūros statinių, vadinamų „Paryžiumi“ ir „Berlynu“, laukia liūdnas likimas. Jų fasadai aptrupėję, reikalaujantys kapitalinio remonto.

Į redakciją paskambinę „berlyniečiai“ sakė įsižeidę, kad jų namas palygintas su „Paryžiumi“. Pasak skambinusios moteriškės, aplinką namo gyventojai nuolat prižiūri, iš gatvės pusės žydi rožynai, pievelės visada pjaunamos, karpomos gyvatvorės.

Kieme sutikta „Berlynu“ vadinamo J.Basanavičiaus gatvės 24 namo gyventoja Regina Kirsnauskienė sakė, kad jų name gyvena tikrai labai tvarkingi ir padorūs žmonės. Kaimynės Ona Rainienė, Janina Gliaubicienė nuolat rūpinasi gėlynais, aplinką tvarko Vaitiekonių šeima, Teresė Ona Matulaitienė.

Tai kas, kad namo išorė nekokia, užtat viduje žmonės savo butus susitvarkę, neseniai suremontuota laiptinė.

– Gal mūsų namas per klaidą supainiotas su J.Basanavičiaus g. 22-uoju, – svarstė pašnekovė. – Šis „baisuoklis“ stovi prie pat mūsų, beveik siekiasi kampais. Ten – tai tikras žiurkynas. Antrajame aukšte dar gyvena keletas žmonių, bet jau pirmajame... Ir užeiti baisu. Kambariai tvoskia pelėsiais, per langus lipa žiurkės, sienomis laksto tarakonai. Nežinia, kam tokį monstrą miesto centre laiko, vargu ar kas ryžtųsi jį remontuoti.


Paklausti, kodėl jų namas taip įdomiai vadinamas, „Berlyno“ gyventojai svarstė, jog gal todėl, kad čia anksčiau buvo įsikūręs vokiečių ar žydų bankas. Pastatas buvęs labai įdomios formos, su įvairiais išsikišimais, vingiais, vėliau trečias aukštas pertvarkytas taip, kad čia galėtų gyventi daugiau žmonių. Taip namas virto paprasta „dėžute“.

Kad apačioje jau trupa „Berlyno“ sienos, byra tinkas, gyventojai sakė nieko negalintys padaryti. Jie stengiasi bent savo būstus išlaikyti tvarkingus. Namo išorei, stogui tvarkyti žmonės tvirtino neturintys pinigų, kaip ir J.Basanavičiaus gatvės 20 namo gyventojai, įsikūrę taip pat senos statybos pastate su įmantriais lipdiniais ir įdomiais puošybos elementais ant stogo. Kieme sėdėjusios moterys sakė, jog tie, kurie pajėgė, savo sienas iš išorės susitvarkė, o stogas ir lietvamzdžiai taip ir likę – prižėlę samanų, vienoj vietoj pradėjęs augti ir medelis...

– Rankos per trumpos tokiems darbams ir kišenė per plona, – teigė gyventojos. – Valdžia nepadeda, sako, jūsų būstai privatizuoti, patys ir tvarkykitės.

Kaip anksčiau informavo seniūnas K.Rakauskas, dėl keleto namų Kybartuose kreiptasi į įvairias valstybės institucijas, bet atsakymo negauta. Gal ateis laikas, kai bus susirūpinta miestelio, esančio Europos Sąjungos pasienyje, įvaizdžiu ir senais jo statiniais, kuriuos verta išsaugoti.




Goda PAUKŠTYTĖ



Publikuota: 2006-09-08 15:25:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai