„Santaka“ / Ūkininko dienoje – dėmesys svarbiausiems reikalavimams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!




Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55



Svečių knyga

Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-11-21 16:34

Dalinkitės:  


Į tradicinę Ūkininko dieną susirinko per du šimtus žemdirbių.

Autoriaus nuotr.


Ūkininko dienoje – dėmesys svarbiausiems reikalavimams

Andrius GRYGELAITIS

Į Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistų organizuotą tradicinę Ūkininko dieną Vilkaviškio kultūros centre susirinkę rajono žemdirbiai buvo supažindinti su naujausia jiems žinotina informacija.


Atliekų tvarkymas


Įprastai per Ūkininko dieną nagrinėjamos tos temos, kurios būna aktualiausios einamuoju laikotarpiu, dažniausiai – padiktuotos pačių žemdirbių. Šį kartą apžvelgti gyventojų, vykdančių žemės ūkio veiklą, mokestinių prievolių reikalavimai, PVM sąskaitų faktūrų registrų duomenų teikimo niuansai, įvairūs aplinkosaugos reikalavimai, vilkų sumedžiojimo limitai, gyvūnų apsaugojimui taikytinos prevencinės priemonės ir kt.

Susitikime su rajono žemdirbiais dalyvavęs Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Vilkaviškio rajono agentūros vyriausiasis specialistas Stasys Matonis priminė daugybę aplinkosaugos reikalavimų, kurie yra taikomi ūkininkams. Vienas iš jų – pakuočių tvarkymas.

„Ūkininkų veiklos procese susidaro dviejų tipų pakuotės: paprastos ir tos, kurios lieka nuo tepalų, pesticidų, beicuotų trąšų. Pastarąsias reikėtų tvarkyti kaip pavojingas atliekas. Jas ūkyje galima laikyti iki pusės metų, vėliau privaloma atiduoti atliekų tvarkytojams. Tiesa, tik tiems, kurie turi licencijas. Prieš atiduodant pavojingas atliekas, būtina išrašyti jų lydraštį“, – ūkininkus perspėjo S. Matonis.

Žemdirbiai teiravosi, ką daryti su likusia nuo šienainio ar šiaudų ritinių plėvele. Specialistas paaiškino, kad tai yra nepavojinga atlieka, todėl ją reikėtų nuvežti į stambiųjų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Vilkaviškyje, Šiaurės gatvėje. Sulaukęs klausimų, ar galima šią plėvelę parduoti, S. Matonis davė teigiamą atsakymą, tačiau pabrėžė, jog parduodant ją reikia įforminti ne kaip atlieką, o kaip šalutinį gamybos produktą.


Išnuodijo žuvis


S. Matonis susirinkusiesiems taip pat priminė, kad melioracijos griovių, upelių ir kitų vandens telkinių apsaugos juostose negalima naudoti pesticidų, nevalia purkšti griovių šlaitų glifosatu arba glifosato druska. Visi šie pesticidai patenka į vandens telkinius ir dėl to kenčia gyvoji gamta. Pavyzdžiui, šiemet tokiu būdu buvo išnuodyta dalis Šešupėje besiveisiančių žuvų.

Specialistas taip pat griežtai perspėjo neimti vandens purškimui iš upių bei upelių.

Kalbėdamas apie nuotekas, S. Matonis priminė ūkininkams, jog jas galima tvarkyti tik dviem būdais: pasistatyti namie valymo įrenginius arba priduoti į Kybartuose bei Vilkaviškyje esančias nuotekų valyklas. Į kitus valymo įrenginius pagal įstatymą nuotekų pristatyti negalima.

Specialistas taip pat priminė, kad nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d. negalima laukuose skleisti srutų ir mėšlo. Mėšlo krūvas jis patarė uždengti plėvele, nes taip padarius jis neištekės iš krūvos.


Pasiruošę padėti


Susitikime su žemdirbiais dalyvavusios Valstybinės mokesčių inspekcijos Švietimo ir konsultavimo skyriaus specialistės Aušrelė Draugelienė bei Erika Skaržinskienė džiaugėsi, jog Vilkaviškio rajono ūkininkai norėjo išgirsti ir jų pranešimą, nors, kaip pačios juokavo, paprastai jų apsilankymas nieko nenudžiugina.

E. Skaržinskienė priminė pagrindines mokesčių aktualijas ir informavo, kad papildomų mokesčių ūkininkams kol kas nėra numatyta. Tiesa, ji negalėjo garantuoti, jog taip bus ir ateityje, nes naujai išrinktas Seimas gali turėti savų sumanymų. A. Draugelienė pristatė naujoves, susijusias su išmaniąja mokesčių administravimo sistema, taip pat – PVM sąskaitų faktūrų registrų duomenų teikimo VMI nuo spalio 1 d. ypatybes.

„Jeigu ateityje kiltų kokių nors klausimų, visada galite kreiptis į mus. Mokesčių inspekcijose yra viešosios prieigos ir mūsų kolegos yra pasiruošę suteikti pagalbą, pamokyti, paaiškinti tai, kas jums atrodo tabu“, – sakė E. Skaržinskienė.


Ekstremali padėtis gali būti atšaukta


Susitikime su ūkininkais dalyvavęs Vilkaviškio VMVT viršininkas Gediminas Gvazdaitis padėkojo kiaulių ūkių savininkams, kad šie yra supratingi bei atsakingi ir laikosi biosaugos reikalavimų. Jis taip pat džiaugėsi seniūnijose dirbančių Žemės ūkio skyriaus specialistų atliktu prevenciniu darbu.

Viršininkas atskleidė, jog Žemės ūkio ministerija ketina atšaukti ekstremalią padėtį šalyje dėl afrikinio kiaulių maro, bet kol to nėra padaryta, biosaugos reikalavimų būtina laikytis ir toliau. Šiuo metu šalyje užfiksuota 250 kiaulių maro židinių.

G. Gvazdaitis taip pat priminė ūkininkams, kad šie parduodami pašarus privalo būti registruoti pašarų registre. Priešingu atveju gresia sankcijos.


Avansai išmokėti


Džiugias žinias ūkininkams perdavė Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) regioninio skyriaus vedėja Reda Šakalienė. Ji informavo, jog nuo spalio 17 d. iki lapkričio 14 d. visoje šalyje 131 tūkst. žemdirbių jau gavo tiesioginių išmokų avansus. Tai yra 99,7 proc. visų šalies ūkininkų.

Iš 4051 Vilkaviškio rajono ūkininko avansus gavo 3979. Kiti turi kreiptis į NMA arba Žemės ūkio skyriaus specialistus, kur žemdirbiams bus paaiškinta, kokių dokumentų dar trūksta, ir pasakyta, kada avansai bus išmokėti.

R. Šakalienė nurodė ir avansinių išmokų dydžius. Pagrindinės išmokos avansas siekia 40 eurų už hektarą, tiek pat – ir avansinė išmoka už baltyminių augalų hektarą. Žalinimo išmokos avansas siekia 31 eurą, jaunojo ūkininko – 30 eurų, pirmųjų hektarų – 34 eurus.

„Taip pat pradėta mokėti išmoka už pienines karves. Ji sudaro 63 eurus už vieną galviją. Visi avansai siekia iki 70 proc. visos išmokos dydžio. Likusi išmokų dalis tiems, kurie gavo avansus, bus pradėta mokėti nuo gruodžio 1 d.“, – sakė R. Šakalienė.

Renginio pabaigoje Žemės ūkio skyriaus specialistai priminė, kad ūkininkai, sudarę valstybinės žemės nuomos sutartį, atkreiptų dėmesį į tai, kieno vardu sudaryta ši sutartis. Tas asmuo, kuris nuomojasi žemę, turi ją ir deklaruoti, o ne jo sutuoktinis ar vaikas.

Taip pat priminta, jog seniūnijose bei Žemės ūkio skyriuje iki gruodžio 1 d. vykdomi kontrolinių žemės sklypų pasikeitimo ribų aprašymai. Žemdirbiai, kurie sutvarkė nenaudojamą, apaugusią krūmais ar užmirkusią žemę ir už minėtus plotus nori kitais metais gauti tiesiogines išmokas, privalo šiuos plotus pažymėti paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje. Be to, reikia pažymėti ir anksčiau deklaruotus, tačiau šiuo metu netinkamus žemės ūkio veiklai plotus.






Komentarai:







Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.



Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas