„Santaka“ / Ką apie vyrą gali pasakyti jo buities prietaisai?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  



Ką apie vyrą gali pasakyti jo buities prietaisai?


Vyrai savo virtuvės neįsivaizduoja be virtuvės kombaino, kavos aparato ir plaktuvo, o vonioje pageidauja turėti skutimosi mašinėlę, svarstykles ir plaukų džiovintuvą.

Tokius rezultatus atskleidė buities technikos gamintojo „Bosch“ užsakymu atliktas tyrimas apie Lietuvos gyventojų įpročius, renkantis smulkiąją ir stambiąją buities techniką. Vyrų pasirinkimus komentuojanti psichologė teigia, kad tokie prioritetai natūralūs – atitolus vedybiniam amžiui ir į prioritetų viršūnę iškilus karjeros kūrimui, vyrai tokiais prietaisais stengiasi palengvinti sau buities darbus, o gerai uždirbantis stipriosios lyties atstovas dar ir sieks, kad technika būtų brangi, madinga ir žinomo gamintojo.

„Dauguma vyrų iš prigimties domisi technika, jos naujovėmis, pažangiomis technologijomis ir yra linkę į patogumus. Kai namuose viską galima atlikti pasitelkus modernius prietaisus, būtų keista to atsisakyti. O turint omenyje, kad per pastaruosius 25 metus buities technikos pasaulyje įvyko daug progresyvių pokyčių, nenuostabu, kad ir vyrų požiūris į namų ruošos darbus pasikeitė – net ir labiausiai to vengusiems, dabar buitis atrodo ne tokia bauginanti, kadangi yra pažangių sprendimų“, – sako klinikos „InMedica ALFA“ psichologė Alina Butkevičienė.





Šiuolaikinio vyro virtuvėje – prabangus kavos aparatas



Pasak bendrovės „Bosch“ buitinės technikos rinkodaros vadovės Baltijos šalims Jovitos Liutvinaitės, panašius tyrimus bendrovė atlieka periodiškai, o šįkart labiausiai sudomino vyrų pirkimo įpročiai.

„Nevedę vyrai vis dažniau į savo namus įsileidžia naujų, modernių prietaisų, galinčių palengvinti buitį ir nebeapsistoja ties viengungio vyro neatsiejamu atributu laikytos mikrobangų krosnelės. Šiandien modernūs vyrai drąsiai perka virtuvės kombainus, trintuvus, plaktuvus ir daugelį kitų maisto gaminimo prietaisų“, – pokyčius vyrų buityje vardija J. Liutvinaitė.

Atliktas tyrimas rodo, kad iš stambiosios buities technikos vyrai labiausiai vertina skalbyklę – jai prioritetą teikia net 69 proc. vyrų, taip pat jie pageidauja turėti orkaitę (61 proc.) ir kaitlentę (31 proc.). Įdomu tai, kad 17 proc. vyrų savo namų neįsivaizduoja be indaplovės, tačiau ją rinktųsi tik 10 proc. moterų. Tuo tarpu iš smulkiosios technikos, vyrams namų virtuvė pirmiausia asocijuojasi su kavos aparatu (25 proc.) ir virtuvės kombainu (22 proc.).
modernūs vyrai drąsiai perka virtuvės kombainus, trintuvus, plaktuvus ir daugelį kitų maisto gaminimo prietaisų.



Nors kavos aparatas – absoliutus lyderis apklausą atlikusių vyrų, kurie save priskyrė „prisiekusio karjeristo“, „amžino viengungio“, „savo išvaizdai daug dėmesio skiriančio hipsterio“ grupei, virtuvėje, šio prietaiso ne taip pageidauja vegetarai ir sveikos gyvensenos puoselėtojai. Net trečdalis „prisiekusių karjeristų“, skirtingai nuo kitų grupių, į būtiniausios smulkiosios buities technikos sąrašą įtraukia ir sulčiaspaudę.

Artimiausią pusmetį parduotuves lankysiantys „rūpestingi vyrai / tėčiai“ rinksis tarp kavos aparato (19 proc.) ir dulkių siurblio pirkimo (20 proc.), o „prisiekę karjeristai“ keliaus tiesiai į siurblių ekspoziciją – net 58 proc. save priskyrusių šiai grupei planuoja pirkti siurblį. Tikėtina, kad tik dėl to, jog kavos aparatas jų virtuvėje stovi jau seniai.



Dėmesys išvaizdai – panorus keisti savo padėtį visuomenėje



Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis vyrų pageidauja savo vonioje turėti svarstykles, lygiai tiek pat jų naudoja ir plaukų džiovintuvą. Nors dovanų jie labiau pageidautų gauti virtuvės technikos, dalis vyrų apsidžiaugtų gavę ir prietaisų išvaizdai puoselėti – vonios svarstykles svoriui kontroliuoti ar net plaukų tiesintuvą.



Pasak psichologės, vyrai savo išvaizdai daugiau dėmesio ima skirti tada, kai sąmoningai nusprendžia užimti visuomenėje tam tikrą socialinę padėtį, pereiti į labiau kvalifikuotą ir geriau apmokamą darbą, pakeisti ar praplėsti bendravimo ratą. „Pasiryžę pokyčiams gyvenime, vyrai dažnai susimąsto ir apie tai, kaip pakeisti įvaizdį. Būtent išvaizda, aprangos stilius ir bendras įvaizdis yra vyro vizitinė kortelė. Pagal ją vertins žmonės iš naujos aplinkos, į kurią jis planuoja patekti – kartais net nesąmoningai žmonės spręs, ar naujai į jų aplinką atėjęs vyras yra „savas“ ar svetimas. Ir kuo ambicingiau nusiteikęs vyras, tuo daugiau dėmesio jis skiria verslo etiketo normoms, kurios apibrėžia ir reikalavimus išvaizdai“, – sako A. Butkevičienė.

Savo išvaizda besirūpinantys vyrai, rinkdamiesi smulkiąją ir stambiąją buities techniką, sutaria unisonu – jiems rūpi, kad prietaisas būtų daugiafunkcis, gerai atrodytų, o gamintojas būtų patikimas: pastarąjį kriterijų kaip svarbų arba labai svarbų pažymėjo net 64 proc. tyrime dalyvavusių vyrų. Mėgstamiausiais smulkiosios buitinės technikos gamintojais jie įvardijo „Bosch“ (64 proc.), „Philips“ (54 proc.) ir „Electrolux“ (43 proc.). Renkantis stambiąją buities techniką, „Philips“ pakeitė „Samsung“ prekės ženklas, kuris yra trečiasis pagal pirkėjų pasirinkimą.





Publikuota: 2016-11-18 10:43:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai