„Santaka“ / Algirdas Butkevičius: vilkaviškiečių pasirinkimą gerbiu / Politika

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Politika

Dalinkitės:  


„Politikoje pasigendu paprasčiausio padorumo“, – sakė Algirdas Butkevičius, darbą baigiantis šešioliktosios Vyriausybės Ministras Pirmininkas.

Algirdas Butkevičius: vilkaviškiečių pasirinkimą gerbiu

Dvidešimt metų Vilkaviškio rajono žmonėms Seime atstovavęs Algirdas Butkevičius šiuose rinkimuose nesulaukė įprastai didelio rinkėjų palaikymo ir vienmandatėje rinkimų apygardoje patyrė pralaimėjimą. Į parlamentą jis pateko pagal Socialdemokratų partijos sąrašą. Savo apygardos šią kadenciją A. Butkevičius nebeturės, tad, kaip pats sakė, pagrindinį dėmesį sutelks darbui Seime.

– Premjere, ar atsigavote po patirto šoko? Šie rinkimai nebuvo sėkmingi Jūsų vadovaujamai partijai ir ypač Jums asmeniškai.

– Seimo rinkimų rezultatai išties buvo ne tokie, kokių tikėjausi. Manėme, kad žmonės įvertins Vyriausybės padarytus ir daromus darbus, suprasdami, kokią nepavydėtiną starto poziciją mums teko užimti po A. Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės valdymo, kad nepasiduos oponentų plačiai skleidžiamai propagandai ir demagogijai, o didžiuliame neigiamos informacijos sraute sugebės atskirti, kur yra melas, o kur tiesa. Deja, taip neįvyko. Rinkimai buvo nesėkmingi ir partijai, ir man pačiam.

Neslėpsiu, neabejojau, kad Vilkaviškio rajono žmonės man ir šįkart suteiks pasitikėjimo mandatą ketveriems metams. Visada labai stengiausi dėl savo rinkėjų. Mano politinė karjera prasidėjo Vilkaviškyje iškart po Nepriklausomybės atkūrimo. 1990 m. pradėjau dirbti rajono Tarybos nariu, o nuo 1996 m. vilkaviškiečiai mane rinko Seimo nariu. Penkis kartus buvau išrinktas Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje, iš jų keturis kartus – triuškinančiu rezultatu jau pirmajame rinkimų ture. Bet šįkart vilkaviškiečiai išsirinko kitą jų interesus Seime atstovausiantį politiką. Jų pasirinkimą gerbiu.

– Būdamas Seimo nariu, premjeru daug davėte Vilkaviškio rajonui, jo žmonėms. Tačiau žmonių pasirinkimas šiuose rinkimuose Jums turbūt buvo labai netikėtas ir nuviliantis?

– Kaip jau minėjau, – ir netikėtas, ir nuviliantis. Labiausiai nuvylė tai, kad žmonių pasirinkimą lėmė ne padaryti darbai, bet visuomenėje sukurtas neigiamas emocinis laukas. O jam sukurti buvo dedamos didžiulės pastangos ir metamos didelės pajėgos. Neabejoju, kad ir kainavo tai brangiai.

Socialiniuose tinkluose, visuomenės informavimo priemonėse, bulvarinėse televizijos laidose ir visur, kur tik įmanoma, nuolat buvo skleidžiama subjektyvi neigiama informacija, melaginga kritika, dirbtinai kuriami ir plačiai eskaluojami įvairiausi skandalai, prikurta daugybė sąmokslo teorijų, šmeižtais užpilta net mano šeima. Tų atakų taikinys – Vyriausybė, Socialdemokratų partija ir aš pats asmeniškai. Nuo tokio nuolat skleidžiamo negatyvo apsiginti sunku. Įrodyti savo tiesą sudėtinga, kai viešoji erdvė užpilta purvu.

Žinoma, laikas kada nors viską sustato į savo vietas. Jau matėme, kaip netikrų skandalų burbulai subliūkšta, kaip sąmokslo teorijos numiršta, kaip šmeižtas ir lieka šmeižtu be jokių įrodymų. Bet rezultatas jau būna pasiektas toks, kokio reikia. Apmaudu dėl to. Aš pats niekada nežaidžiu tokių nešvarių žaidimų, mano vertybės kitos. Bet oponentų purve išsimaudyti nori nenori tenka.

– Rinkimus rajone laimėjęs Kęstutis Smirnovas teigia, kad rajono žmonės turėtų džiaugtis, nes dabar turės du Seimo narius. Ką galite pasakyti?

– Rinkimai rengiami tam, kad apygardos žmonės išsirinktų savo Seimo narį, atstovausiantį jiems parlamente ketverius metus. Vilkaviškio rajono žmonės savo atstovu išsirinko Kęstutį Smirnovą. O aš tikrai nevaidinsiu įsižeidusio, atvažiuosiu į renginius Jūsų rajone, stengsiuosi užbaigti projektus, kurie buvo pradėti mano pastangomis. Tai ir „Aušros“ gimnazijos, ir Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos renovacija, ir Žalumynų kvartalo Vilkaviškyje gatvių sutvarkymas bei kiti. Bet pagrindinis mano darbas dabar bus Seime. Vilkaviškio rajonui atstovaus ir gyventojų problemas spręsti padės jų išrinktas politikas.

– Iškart po rinkimų socialdemokratų stovykloje pasigirdo balsų, kad turėtumėte trauktis iš partijos pirmininko pareigų. Jūs nusprendėte pasilikti. Kodėl?

– Pasitraukti būtų lengviausias, bet neatsakingas žingsnis. To nedarau, nes privalau garantuoti politinį stabilumą partijoje iki pavasarį vyksiančių pirmininko rinkimų.

Balsų, raginančių pasitraukti, buvo, kaip ir žmonių, norinčių iškart užimti partijos pirmininko postą. Vieša paslaptis, kad pagrindiniai kritikai buvo tie, kurie partijoje man oponavo jau seniai, bet lig šiol tai darę tyliai ir paslapčia, po nesėkmingų rinkimų išdrįso kalbėti garsiai.

– Ar galite įvardyti konkrečiai?

– Tai ir Gediminas Kirkilas, ir Juozas Bernatonis, ir kai kurie kiti. Beje, tai politikai, niekada nelaimėję rinkimų vienmandatėse apygardose, bet visada mėgę dalytis kitų pasiekta sėkme. Daug viešos kritikos sulaukiau iš Birutės Vėsaitės, kuri savo skandalingais pasisakymais nuolat kenkė partijos įvaizdžiui, o dabar ieško kaltų dėl savo asmeninės nesėkmės. Tai tokie tie kritikuotojai. Bet aš turiu labai didelį partijos narių palaikymą, ypač džiaugiuosi socialdemokratų jaunimo palaikymu.

Jokia paslaptis, kad neketinu kelti savo kandidatūros pavasarį vyksiančiuose partijos pirmininko rinkimuose. Apie tai esu pasakęs jau praeitame partijos suvažiavime, tai pakartojau ir prisiimdamas atsakomybę po šių Seimo rinkimų. Būsiu ilgiausiai – 8 metus – iki šiol vadovavęs socialdemokratų partijai pirmininkas.

– Kokie Jums buvo metai, praleisti Vilkaviškyje?

– Labai myliu Vilkaviškį, gerbiu ir branginu jo žmones. Šiame mieste kūriau savo gyvenimą, čia prasidėjo mano politinė karjera. Vilkaviškyje sutikau daug nuostabių žmonių, iš kurių mokiausi, su kuriais kartu dirbau ir sėmiausi patirties. Vilkaviškiečiai – nuoširdūs ir darbštūs žmonės. Turiu daug sentimentų Jūsų kraštui ir jo gyventojams.

Aš esu dėkingas, kad vilkaviškiečiai tiek metų manimi pasitikėjo, kad patikėjo atstovauti jų interesams Seime ir tikrai džiaugiuosi, kad šio krašto labui pavyko daug padaryti. Man visada smagu atvažiuoti į Vilkaviškį, šis rajonas yra ir bus mano antrieji namai. Už tai taip pat ačiū jo žmonėms.

– Kas Jus labiausiai žeidžia politikoje?

– Politikoje pasigendu vertybių. Tiesa, apie jas daug postringaujama įvairiausiomis progomis, bet kalbos labai skiriasi nuo darbų. Man nepriimtina, kad politinėje arenoje dažnai kovojama ne kompetencija ir idėjomis, bet pasitelkiant kitus ginklus: šmeižtą, melą, sąmokslo teorijas. Tokie dalykai ne tik supriešina visuomenę, bet ir kenkia Lietuvai tarptautiniu mastu. Visuomenė gąsdinama, užverčiama negatyvia informacija, žmonės jau nebežino, kuo tikėti ir pasitikėti.
šįkart vilkaviškiečiai išsirinko kitą jų interesus Seime atstovausiantį politiką. Jų pasirinkimą gerbiu.
Algirdas Butkevičius


Vos ne kasdien stebime beprecedentes dvigubų standartų apraiškas aukštojoje politikoje. Visuomenei netiesiogiai siunčiama žinia, kad galima kalbėti viena, o daryti visai ką kita. Kartais atrodo, kad kai kurie politikai niekaip neatsikrato sovietinėje praeityje išmoktų pamokų.

Politikoje pasigendu paprasčiausio padorumo. O nuolat demonstruojamo chamizmo ir nepagarbos kitaip galvojančiam žmogui išties per daug.

– Ar po rinkimų nakties nekilo minčių apskritai trauktis iš politikos, kurioje tiek daug nešvarių žaidimų?

– Kol kas tokių minčių neturiu ir artimiausius ketverius metus tikrai būsiu politikoje.

Tiesa, iš šeimos esu sulaukęs klausimų, kad gal vis dėlto reikėtų padirbėti kitoje srityje. Suprantu artimuosius, jiems buvo nelengva, kai neįveikdami manęs oponentai savo atakas nukreipdavo į šeimos narius. Viskas, aišku, subliuško, bet tai išgyventi reikėjo. Apie tai, kas bus po ketverių metų, dar negalvoju, bet ateityje save matau nebūtinai politikoje.

– Ar Jums patiko premjero darbas? Kokios jo teigiamos ir neigiamos pusės?

– Premjero darbas išties labai sunkus, atsakingas ir kupinas įtampos. Nuo šito darbo neatsipalaiduoji nei po darbo valandų, nei nedarbo dienomis, nei per atostogas. Dirbi ir sprendi problemas nuolat. Bet kartu tai įdomus bei kupinas iššūkių darbas.

Sunkiausia, žinoma, kai sąmoningai trukdoma dirbti, kai kaišiojami pagaliai į ratus, kai nuolat specialiai eskaluojama, kaip viskas mūsų valstybėje yra blogai, kai žmonėms meluojama, kai jie gąsdinami baubais, kurių nėra. Blogiausia, kai tai daro tie, kurie taip pat yra prisiekę dirbti savo valstybei, tad turėtų jei ne dirbti kartu, tai bent netrukdyti.

– Kokioje srityje būdamas Seimo nariu manote geriausiai panaudoti savo gausų žinių bagažą ir itin didelę patirtį?

– Manau, kad mano stiprioji pusė – ekonomika ir biudžetas. Šioje srityje tikiuosi ir dirbti.

– Ar 2019 metais bandysite siekti šalies Prezidento posto?

– Šiuo metu apie jokius postus nenoriu nei galvoti, nei kalbėti. Tad ir apie Prezidento postą neturiu jokių minčių. Kol kas nesakau nieko.

DOSJĖ

• Lapkričio 19 d. A. Butkevičius švęs 58-ąjį gimtadienį.

• Savo karjerą po studijų pradėjo mūsų rajone, „Žemūktechnikos“ susivienijime įsidarbinęs statybos darbų vykdytoju.

• Į Seimą renkamas nuo 1996 m., nuo 2012 m. – Ministras Pirmininkas. Dukart buvo paskirtas finansų ministru, taip pat dirbo susisiekimo ministru.

• Nuo 2009 m. vadovauja Lietuvos socialdemokratų partijai.

• A. Butkevičius – Vilkaviškio ir Radviliškio rajonų garbės pilietis.

• 2004 m. jis apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

• Žmona Janina Butkevičienė kilusi iš Vilkaviškio. Duktė Indrė su Evaldu Vaitasiu augina dvi dukreles – Kamilę ir Emilę.

Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas