„Santaka“ / Didžiausias pavojus – nelegalūs tarpininkai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-01 16:27

Dalinkitės:  


Didžiausias pavojus – nelegalūs tarpininkai


Išvykstantiems dirbti į užsienį lietuviams daugiausia problemų kyla dėl nepakankamo pasirengimo gyventi ir dirbti kitoje šalyje. Didžiausias pavojus – nelegalūs įdarbinimo tarpininkai.

Įmonės, įstaigos ir organizacijos gali tarpininkauti dėl piliečių įdarbinimo užsienyje tik turėdamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotas licencijas. Teisėtai savo veiklą vykdančių privačių agentūrų sąrašą galima rasti ministerijos svetainėje (www.socmin.lt), tokią informaciją galima gauti ir paskambinus į ministeriją, visose teritorinėse darbo biržose.

Šiuo metu šalyje veikia 60 įmonių, turinčių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotas licencijas tarpininkauti dėl piliečių įdarbinimo užsienyje. Daugiausia licencijų išduota tarpininkauti įdarbinant Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Kipre. 2005 m. įdarbinimo tarpininkavimo įmonės užsienyje įdarbino per 2 tūkst. Lietuvos gyventojų, iš jų daugiausia asmenų buvo įdarbinta Jungtinėje Karalystėje bei Airijoje.

Per šių metų septynis mėnesius, pasinaudoję licencijas turinčių įmonių paslaugomis, užsienyje įsidarbino beveik 1,5 tūkst. Lietuvos gyventojų. Daugiausia jų įdarbinta Jungtinėje Karalystėje ir Graikijoje, kiek mažiau Norvegijoje ir Airijoje.


Susiradus legalų darbą, reikia turėti tinkamus dokumentus (gyvenimo aprašymą, diplomų kopijas, kt.), mokėti užsienio kalbą.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės, nepakankamas mūsų piliečių pasirengimas dirbti užsienyje yra viena didžiausių problemų. Jokių teisinių ar kitokių kliūčių nėra. Jei žmogus atvyksta pasiruošęs, žinodamas, kur ir ką jis dirbs, kur gyvens, tuomet jokių nesklandumų nekyla – diplomai ir kvalifikacija pripažįstama, mūsų žmonėms suteikiamos visos garantijos, kaip ir bet kuriam Europos Sąjungos piliečiui. Tačiau dalis lietuvių atvyksta pasitikėję nelegaliais tarpininkais arba išvis neįsivaizduodami, kur dirbs, kur gyvens, nemokėdami kalbos. Tokie žmonės atsiduria gatvėje arba dirba patį juodžiausią darbą, yra diskriminuojami.

Europos Komisijos iniciatyva visose ES valstybių darbo biržose dirba EURES patarėjai. Jie yra pasirengę suteikti nemokamą profesionalią informaciją apie gyvenimo ir darbo sąlygas šiose šalyse.

EURES patarėjai darbdaviams, darbuotojams ir asmenims, norintiems išvykti gyventi ir dirbti į ES/EEE valstybes, teikia informaciją apie darbuotojų paieškos galimybes, gyvenimo, socialinės ir sveikatos apsaugos, darbo paieškos sąlygas, mokesčių sistemas, diplomų bei kvalifikacijų pripažinimą ES/EEE valstybėse, supažindina su Lietuvos darbo biržos internetiniu puslapiu EURES – Lietuva, (www.ldb.lt/eures), Europos Komisijos EURES portalu eures.europa.eu, kuriame galima užregistruoti savo gyvenimo aprašymą (CV) bei peržiūrėti darbo pasiūlymus, kurių šiuo metu yra daugiau nei devyni šimtai tūkstančių.


Lietuvos darbo birža taip pat pati nemokamai tarpininkauja respublikos piliečiams ir nuolat gyvenantiems Lietuvoje asmenims įsidarbinant užsienyje. Šiuo metu Lietuvai, kaip ir kitoms 7 naujosioms ES valstybėms narėms, savo darbo rinką yra atvėrusios Airija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Portugalija, Suomija ir Švedija, todėl Lietuvos piliečiai gali laisvai įsidarbinti jau 9 Europos ekonominės erdvės valstybėse iš 28 (25 ES valstybės narės, Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas). Kitos valstybės narės taiko tik nedidelius ribojimus, t.y. nors ir reikalauja įsigyti leidimą dirbti, bet tik siekdamos išvengti darbuotojų teisių į tinkamas darbo sąlygas ir atlyginimą pažeidimo bei jautrių darbo rinkos sektorių apsaugojimo. Todėl praktiškai tik Vokietija ir Austrija taiko griežtus patekimo į jų darbo rinkas reikalavimus.



Indrė TRAKIMAITĖ

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėja ryšiams su visuomene



Publikuota: 2006-09-01 16:27:55

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai