„Santaka“ / Skai­čiuo­ja­ma že­mės ūkiui pa­da­ry­ta ža­la

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-30 21:25

Dalinkitės:  


Skai­čiuo­ja­ma že­mės ūkiui pa­da­ry­ta ža­la


Žemės ūkio ministerija savivaldybėms pateikė paaiškinimus dėl žemės ūkiui padarytos žalos apskaičiavimo. Valstybės paramą numatoma suteikti už nukentėjusius deklaruotus pasėlius, išskyrus juodąjį ir sideracinį pūdymus bei uždaro grunto daržoves – agurkus, pomidorus ir kt.

Parama numatoma skirti žemės ūkio veiklos subjektams, taip pat gyventojams, nustatyta tvarka žemės ūkio valdas įregistravusiems Žemės ūkio ir kaimo verslo registre bei deklaravusiems žemės ūkio naudmenas ir pasėlius, pateikusiems Savivaldybės administracijai prašymą ir patyrusiems nuostolių, viršijančių 20 proc. įprastų metų bendrosios produkcijos apimties lygio mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (Vištyčio ir Gražiškių sen.) ir 30 proc. – kitose vietovėse.

Nuostoliai, patirti deklaruotų žemės ūkio augalų, pievų ir ganyklų plotuose, išskyrus sodus ir uogynus, skaičiuojami 2006 m. bendrosios produkcijos apimtį (Lt) palyginus su vidutinės bendrosios produkcijos apimtimi (Lt) įprastais 2002, 2003, 2004 metais. Dėl išmokėtų kompensacinių išmokų už liūties padarytą žalą 2005 metai prie įprastų metų nepriskiriami.

Sodų ir uogynų vidutinei bendrajai produkcijos apimčiai apskaičiuoti įprastais metais laikomi 2002, 2003 ir 2005 metai, kadangi dėl pavasarinių šalnų 2004 metais buvo teikiama valstybės pagalba. Pareiškėjai, pretenduojantys gauti paramą, bendrosios produkcijos apimtį apskaičiuoja savarankiškai (nuo viso atitinkamų augalų deklaruoto ploto), naudodamiesi šiais duomenimis:


– pareiškėjai, pildantys derliaus nuėmimo ataskaitą (ŽŪ-07), tvirtinamą Statistikos departamento generalinio direktoriaus įsakymu, – šios ataskaitos duomenimis;

– pareiškėjai, tvarkantys dvejybinę buhalterinę apskaitą, – šios ataskaitos duomenimis. Atsižvelgiant į tai, kad registrų (žurnalų ir žiniaraščių) formos, kuriose kaupiama informacija apie žemės ūkio augalų pasėlių ir kitų naudmenų plotus, derlingumą, gautą produkciją, gali būti skirtingos ir į tai, jog reikalinga dar ir papildoma informacija, rekomenduojama, kad tokie pareiškėjai prašymus priimantiems specialistams pateiktų pažymas apie įprastais ir 2006 metais augintų žemės ūkio augalų, pievų ir ganyklų, sodų ir uogynų plotus, derlingumą ir bendruosius derlius. Jos turi būti patvirtintos savininko ir buhalterio, tvarkančio ūkio veiklos buhalterinę apskaitą, parašais;

– pareiškėjai, tvarkantys apskaitą supaprastintu metodu arba jos netvarkantys iš viso, apskaičiuodami deklaruotų augalų, pievų ir ganyklų, sodų ir uogynų vidutinį svertinį derlingumą įprastais metais, vadovaujasi atitinkamų metų rajono pagal ūkių kategorijas statistiniais derlingumo duomenimis, nurodytais Statistikos departamento leidiniuose „Žemės ūkio augalų pasėliai, derlius ir derlingumas“ bei „Žemės ūkio produkcijos supirkimas“ nurodytomis vidutinėmis supirkimo kainomis.


2006 metų bendrajai produkcijai apskaičiuoti taikomos VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro rinkos informacinės sistemos apskaičiuotos atitinkamų augalų derliaus nuėmimo mėnesio vidutinės supirkimo kainos, kurios skelbiamos interneto svetainėje (www.ris.lt).

Apskaičiuojant patirtus nuostolius pievose ir ganyklose, paraiškoje reikės nurodyti 2006 m. birželio 1 d. sutartinių gyvulių, tenkančių 1 ha deklaruotų pievų ir ganyklų, skaičių. Šie duomenys bus naudojami apskaičiuojant išmokas. Prašymus nuostoliams apskaičiuoti ir paramai gauti reikia pateikti seniūnijų žemės ūkio specialistams ne vėliau kaip iki spalio 15 d.

Smulkesnę informaciją teikia seniūnijų žemės ūkio specialistai arba Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius. Tel. pasiteirauti 60 008, 60 007.



Valentinas GRAŽULIS

Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas



Publikuota: 2006-08-30 21:25:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai