„Santaka“ / Linkėjimai ir užduotys rajono mokytojams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda triukų paspirtuką (žalios spalvos, 15 Eur), riedlentę (5 Eur). Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2020-05-28 13:06:44

Perka žemės ūkio paskirties žemės (pageidautina Klampučių, Stolaukio, Gražiškių, Virbalio, Bartninkų, Užbalių vietovėse). Galima siūlyti ir kitose vietovėse, bet ne mažiau kaip 5 ha. Tel. 8 647 00 978.
Galioja iki: 2020-05-31 16:41:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-30 21:16

Dalinkitės:  


Prieš konferenciją Švietimo ir mokslo ministerijos atstovę Salomėją Gongapševienę užkalbino kol kas vienintelės rajone Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius.

Autorės nuotr.


Linkėjimai ir užduotys rajono mokytojams

Birutė NENĖNIENĖ

Sveikindami rajono mokytojų rudens konferencijos, kuri antradienį vyko Vilkaviškio kultūros rūmuose, dalyvius, „Aušros“ vidurinės mokyklos moksleiviai linkėjo kelionę į naują darbų etapą pradėti sąžiningumu, viltimi, meile, jausmais ir tikėjimu, savo džiaugsmą dalyti be atokvėpio, būti sušildančia saule. Vilkaviškio dekanas prelatas Vytautas Gustaitis sakė, jog mokytojams ruduo – sėjos metas. „Sėkite nepavargdami, sėkite mylėdami tą žmogų, į kurio širdį beriate žinias. Mokydami kitus, nepavarkite mokytis patys“, – kalbėjo prelatas.

Švietimo darbuotojų profsąjungos rajono susivienijimo pirmininkas Romualdas Ramanauskas kolegoms mokytojams linkėjo ištvermės, kantrybės, išreiškė viltį, jog šiais mokslo metais gausės profsąjungos narių gretos. Jose esantiems lengviau ir drąsiau kovoti už savo teises.

Rajono meras Algirdas Bagušinskas, priminęs, jog didžioji rajono biudžeto dalis skiriama švietimui, apgailestavo dėl nerimą keliančios demografinės situacijos, dėl to, kad kasmet vis mažiau moksleivių ateina į pirmas klases. Šiemet toliau bus įgyvendinama mokyklų atnaujinimo programa, skiriama dėmesio mokytojų perkvalifikavimui, tobulinama stipendijų skyrimo studentams sistema. „Mane, kaip buvusį pedagogą, džiugina tai, kad mokyklos tapo savarankiškos, jų vadovai, spęsdami bendruomenės reikalus, pakilo į kitą kokybės lygį,“ – sakė meras ir Savivaldybės administracijos vardu linkėjo darnos kolektyvuose, rasti kelius į vaikų širdis.

Naujųjų mokslo metų pradžios proga meras įteikė padėkos raštus Vaikų ir jaunimo centro direktorei Elenai Čepaitei, Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ direktorei Danutei Žilinskienei, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytojai Onutei Šarakauskaitei.

Švietimo skyriaus vedėjas Arūnas Serneckas mokytojams palinkėjo kantrybės atsakingame darbe. „Tegul jus stiprina mokinių meilė, dėkingumas ir pagarba“, – sakė jis ir apdovanojo padėkos raštais Pilviškių vidurinės mokyklos mokytojas Dainą Kovalčikienę, Daivą Paškauskienę, Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinės mokyklos direktorių Zigmą Vasaitį, Vaikų muzikos mokyklos mokytoją Kristiną Beržanskienę, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytoją Juozą Jurkyną, Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos mokytoją Jolitą Sinkevičienę, Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos mokytoją Viliją Žalienę. Kai kurie apdovanotieji trumpai išsakė savo mintis bei linkėjimus kolegoms naujųjų mokslo metų proga. Konferencijos viešnia, Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Švietimo organizavimo skyriaus specialistė Salomėja Gongapševienė teigė, jog, pasikeitus ministrams, valstybės švietimo politika nesikeičia, tik tęsiama anksčiau pradėta kaita. Birželio mėnesį buvo patvirtintas vidurinio ugdymo programos aprašas.

Palaipsniui bus mažinami mokinių mokymosi krūviai. Esminė naujovė ta, jog nuo kitų metų rugsėjo vienuoliktokai mokysis pagal patobulintą profilinio mokymo modelį. Neliks skirstymo į profilius, mokymas bus labiau individualizuotas, mokiniams bus privaloma tik 60 procentų ugdymo turinio, o 40 procentų jie galės rinktis laisvai.

Plojimai palydėjo žinią, jog ruošiamasi bent iš dalies mokytojus išvaduoti iš popierizmo, nes mokyklose bus galima steigti sekretoriato etatus. Viešnia akcentavo švietimo ir mokslo ministrės išsakytą rajonui aktualią mintį apie profesinių mokyklų perdavimą savivaldybėms, apie švietimo paslaugų suaugusiems plėtojimą, neformalųjį ugdymą.

S.Gongapševienė, žinodama Vilkaviškio „skaudžią vietą“ dėl mieste niekaip neatsirandančios gimnazijos, akcentavo, jog šito dalyko ministerija nereguliuoja. Ši procedūra būtų neskausminga, gimnaziją įkuriant Savivaldybės numatytoje patalpoje. Tačiau reikia atsižvelgti į prieinamumą, todėl sklandanti nuomonė, jog gimnazija galėtų kurtis Vilkaviškio pagrindinėje mokykloje, yra nepriimtina. „Mano nuomone, gimnaziją reikėtų steigti vienoje iš dabartinių vidurinių mokyklų, kuri turi geresnius ugdymo rezultatus“, – sakė ministerijos atstovė.

Ministerija ir toliau laikysis tos pozicijos, kad mokyklos privalo suteikti pagalbą iš užsienio grįžusiems vaikams, pasirūpinti jų integravimusi, bus kreipiamas didesnis dėmesys psichologinei–socialinei pagalbai. Bus peržiūrima pedagogų rengimo sistema. Tačiau, pasak kalbėtojos, ir rajone reikia sudaryti sąlygas mokytojams kelti savo kvalifikaciją, nes tam resursų yra pakankamai. Iš mokinio krepšelio šiam tikslui skirtų lėšų Vilkaviškio rajonas teišnaudojęs 18,3 proc. (Šakių savivaldybė – 12,7 proc., Marijampolės – 20,9 proc.).

Pasak Švietimo skyriaus vedėjo Arūno Sernecko, šiandien labiausiai džiugina daugumos mokyklų bendruomenių pastangos kurti ugdymui palankią aplinką. Paminėjęs keliolika mokytojų pavardžių, vedėjas sakė, jog galėtų išvardyti daugiau nei šimtą kūrybiškai, novatoriškai dirbančių pedagogų. Nors dauguma mokyklų viena į kitą panašios, bet galima būtų išskirti Klampučių pagrindinę mokyklą – kaip dainuojančią, Alvito – kaip ugdančią pilietiškumą bei tautiškumą ir t.t. Vedėjas atkreipė dėmesį į tai, jog šių metų brandos egzaminų rezultatai buvo geresni nei 2005-ųjų. Lyginant dvejų metų rezultatus, didžiausių pokyčių pasiekta Pajevonio, Pilviškių ir Sūdavos vidurinėse mokyklose, geri rezultatai Vilkaviškio „Aušros“, Salomėjos Nėries, Virbalio vidurinėse mokyklose.

Vedėjas pasižiaugė, jog rajono Savivaldybė steigia naujas darbo vietas mokytojams, skiriamas dėmesys persikvalifikavimui, ikimokykliniam ugdymui, prailgintos dienos grupių tinklo plėtojimui. Mokyklos organizuoja respublikinius ir tarptautinius renginius, metodines dienas, konferencijas, žinių sklaidą ir t.t. Pastaraisiais metais milijoninės sumos skiriamos mokyklų pastatams atnaujinti. Mokyklų išorė keičiasi, tačiau, pasak vedėjo, įtampą mokytojams sukelia didėjantis darbo krūvis, auganti atsakomybė. Dalies mokytojų darbo krūviai siekia maksimalią ribą, todėl jau antrą-trečią naujųjų mokslo metų mėnesį pedagogai pradeda jausti nuovargį. Todėl labai didėja mokyklų vadovų vaidmuo, kuriant ir palaikant kolektyvuose palankią atmosferą. Nepakankamai išspręstas mokyklų bendruomenių vaidmuo mokyklų savivaldoje. Viena aktualiausių problemų ir toliau išlieka mokymosi individualizavimas. Prie pastaraisiais metais skaudžios demografinės „rykštės“ prisideda ir antroji – emigracijos problema, kuri paliečia kiekvieną mokyklą, atsiranda socialinės pasekmės. Nėra gerai, kad apie pusantro šimto vaikų į mokyklas ateina nelankę priešmokyklinio ugdymo įstaigų.

Šiais mokslo metais juntamas kvalifikuotų mokytojų stygius – anglų kalbos, informacinių technologijų, istorijos ir kai kurių kitų dalykų. Mokyklose dirba apie 10 procentų pensinio amžiaus mokytojų – daugiausia lietuvių kalbos, istorijos, matematikos, biologijos. Yra daug gražių patirčių, kai mokyklos pačios organizuoja mokytojų kvalifikacijos kėlimo kursus.

Vedėjas paminėjo, jog 2005 metų pabaigoje patvirtintame Bendrajame švietimo plane numatyti konkretūs žingsniai, kaip pagerinti švietimo paslaugas. A.Serneckas savo kalbos pabaigoje komentavo, kaip šios konferencijos pavadinime atsirado žodis „paradigma“. Jis kilęs iš graikų kalbos ir reiškia pavyzdį, modelį, mąstymo būdą.

Konferencijos „Vertinimo ir įsivertinimo paradigma mokyklų tobulėjime“ temą savo pranešimuose plėtojo Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros Mokyklų veiklos kokybės įsivertinimo skyriaus vedėja Laima Gudaitė, Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Birutė Urbutienė, Alvito pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vida Kaukaitė, Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja metodininkė Violeta Zajankauskienė, „Aušros“ vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vaida Kainauskienė.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartuose pagerbtas kunigas altarista Vaclovas Stakėnas
* Vilkaviškiečio kadruose – snaudžianti voverė ir naktinėjantys barsukai
* Naujas pirmininkas planuoja darbus
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar iš solidarumo šiuo metu perkate Lietuvos gamintojų prekes?
Stengiuosi tą daryti.
Perku, jei jos pigesnės.
Visada taip elgiausi.
Gamintojas man nesvarbu.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas