„Santaka“ / Smagiai pažintinei kelionei į už­sie­nį tūks­tan­čių ne­rei­kia

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-28 19:46

Dalinkitės:  


Jaukus Trenčino miestelis Slovakijoje su didinga ant kalno iškilusia pilimi, skaičiuojančia ištisą tūkstantmetį.

Autorės nuotr.


Smagiai pažintinei kelionei į už­sie­nį tūks­tan­čių ne­rei­kia

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Kai saulė vis mažiau įspįsta į langą ir jau smarkiai nevargina vasaros karštis, verta pagalvoti apie kelionę automobiliu. Per atostogas pasivartę paplūdimiuose, pasisvečiavępas giminaičius kaime ar šiaip patinginiavę namuose, šiltu, kiek rudenėjančiu oru dar galime pasidžiaugti keliaudami ir apžiūrinėdami nematytas vietas, semdamiesi pažinimo džiaugsmo.



Arčiausiai – panemunės kraštas

Pirmiausia vertėtų prisiminti, kad Lietuvoje dar daug neaplankytų, bet tikrai vertų dėmesio vietų. Tikram lietuviui kasmet reikėtų bent vieną iš jų apžiūrėti.

Sūduvos kaimynystėje – Jurbarko rajonas. Ten savo vėsa pasitiks Panemunės pilis, Raudonė, Belvederio dvaras nustebins kažkada buvusia didybe ir dabartinio jį privatizavusio šeimininko pasiryžimu viską atstatyti.

Ištvermingiems patiks kopimas į panemune besidriekiančius piliakalnius, artimas tolimos istorijos alsavimas.



Užtenka keleto dienų

Bet kuriuo metų laiku verta pakeliauti ir po Žemaitiją, Aukštaitiją, aplankyti Palūšę, Ladakalnį, apžiūrėti Videniškių bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, unikalią Labanoro medinę bažnyčią, pasimaudyti nuostabaus švarumo ežeruose. Žiemą šios vietos taip pat nuostabios – apsnigti miškai, užšalę ežerai, po baltais kupolais paslėptos architektūros detalės. Aišku, tai galima padaryti ir savaitgalį – juk Lietuva ne tokia didelė.


Na, o jei visa tai jau matyta, aplankyta, apžiūrėta ir patirta, galima pasisvečiuoti už mūsų šalies sienos. Tie, kas pažvelgę į kelionių katalogus mano, kad laukia didelės išlaidos, gali nusiraminti. Pamatyti Slovakiją, Čekiją, Vengriją per penketą dienų galima ir už kelis šimtus litų.



Pravers banko kortelė

Kelionei prireiks techniškai tvarkingo automobilio, patyrusio bei ištvermingo vairuotojo ir keleto šimtų litų kišenėje. Svarbu nepamiršti galiojančių ir tvarkingų dokumentų. Visas santaupas galima ramiai palikti banko kortelėje („Visa Electron“ ir „Mastercard“). Išvardytose šalyse gausu bankomatų, kuriuose mūsiškė valiuta konvertuojama į tenykščius pinigus. Aišku, reikia nepamiršti PIN kodo ir šiek tiek mokėti vokiečių arba anglų kalbą.



Užburia aukšti kalnai

Daugelis keliaujančių per Lenkiją žino, kokie keliai keleliai šioje šalyje. Tik Mažąja Lenkija vadinamoje šalies dalyje atsigauna širdis – gražūs vaizdai ir pritrenkianti Krokuvos architektūra atperka visus dulkėtos kelionės nepatogumus. O net ir vasarą snieguoti Tatrų kalnai Zakopanėje užgniaužia kvapą – tokio grožio Lietuvoje nerasi ir su žiburiu.

Zakopanėje pagrindiniai statiniai – trijų aukštų trišlaičiai nameliai su gražiai sutvarkyta aplinka. Visur yra nuorodos į kempingus. Iš tikrųjų tai vietos ne palapinėms statyti, o apartamentai jau minėtuose nameliuose.




Svetingoji Slovakija

Ir pervažiavus Lenkijos sieną su Slovakija, kalnai lydi visą kelią. Tiesa, į Slovakijos gilumą, važiuojant Vengrijos link, jie šiek tiek kitokie – nematyti snieguotų viršūnių, visur sodri žaluma, ganosi avys.

Degalų kainos Lenkijoje ir Slovakijoje už lietuviškas didesnės vos keliomis dešimtimis centų. Slovakijoje, įvažiavus į greitkelį, reikia nusipirkti kelio kortelę. Tai galima padaryti bet kurioje degalinėje.

Šioje svetingoje šalyje smagiai galima praleisti keletą dienų: pigus maistas, nakvynė, nuostabios kalnuotos vietovės ir gausybė pilių. Kartais važiuojant net reikia geriau įsižiūrėti – laiko „apkramtyti“ pilies kontūrai ant kalno keteros būna visiškai susilieję su uolomis.



Vengrijoje veši vynuogynai

Keliaujant į Budapeštą, nakčiai verta apsistoti prie pat Vengrijos sienos slovakiškame Shahy miestelyje. Pigus kempingas, kur galima pastatyti palapinę, dušas, tualetai ir rami aplinka. Miestelyje yra jaukus viešbutukas, pavadintas „Villa Romain“. Čia galima pernakvoti, už keturvietį apartamentą sumokėjus apie 140 litų. Soti vakarienė su desertu, alumi ir vynu kainuoja apie 20 litų.

Gerai pailsėjus ir pasigėrėjus Slovakijos kalnais, galima traukti į netoli, už kokių 60 kilometrų, įsikūrusį Budapeštą. Pakeliui, kirtus sieną, vaizdas kiek kitoks nei Slovakijoje. Šalis atrodo turtingesnė. Miesteliai labai tvarkingi. Namukai pastatyti kalvelėse, uždarais kiemais, dažnai bendrais su šalia gyvenančio kaimyno. Siauri kelių viražai, vynuogynai, gausu žirgynų.


Pakeliui vienas iš didesnių – Vaco miestas, iš kurio galima keltis keltu per upę į jaukų Visogradą.



Dunojus gražus naktį

Netoli sienos – ir Vengrijos sostinė Budapeštas. Čia jau yra į ką pažiūrėti. Senoji miesto architektūra pritrenkia savo didybe. Pačiame centre esantys parlamento rūmai vos telpa į aparato objektyvą. Gražiame pastate senamiestyje įsikūrę ir kolegos televizijos žurnalistai.

Tiesa, keliaujant automobiliu į Budapeštą, taip pat reikia kelių kortelės. Slovakijoje dar galima susikalbėti pusiau rusiškai, lenkiškai, vokiškai ar angliškai, o čia jau geriau išmokti vengrišką pavadinimą. Kelių kortelė vadinama „Autopalya matrica“ ir kainuoja šiek tiek daugiau nei slovakiška.

Dieną Budą su Peštu jungiantis Dunojus atrodo labia drumzlinas ir neišvaizdus, užtat vakare, jau patamsėliais plaukiant laivu, atrodo neapsakomai. Žvelgiant į krantinėse apšviestus didingus pastatus, įspūdis lieka neišdildomas. Įdomu, kad senamiestyje visi pastatai vienodo aukščio.

Pasižvalgius po Budapeštą, naktį reikėtų skubėti atgal į Slovakiją, mat šiame didžiuliame mieste nakvynė ir mokesčiai už automobilio stovėjimą – ne visai eilinio lietuvaičio kišenei…



Nuostabios pilys ir maistas

Kirtus sieną ties Šturovo miesteliu, galima pasižvalgyti po kitą šios šalies kraštą. Pakeliui nedaug restoranų ar kavinių, užtat nevažiuoja sunkiasvorės mašinos. Vakarienės verta sustoti Kalna nad Hronom miestelyje, „Gazdovsky dvor“ restorane, įsikūrusiame privačiame name. Tokio aptarnavimo, nuostabių nacionalinių patiekalų, jaukios aplinkos ir šilto priėmimo pas mus vargu ar galima būtų tikėtis net už nemažus pinigus. Čia už tuos pačius 20 litų galima prisivalgyti tokių patiekalų ir tiek, kad reikia džiaugtis po to pasiekus savo automobilį.

Grįžtant Lenkijos link, verta aplankyti Trenčino pilį. Prieš tūkstantį metų pastatytas statinys nuostabiai išsilaikęs. Iš trečiojo aukšto kiemo ir pilies bokšto kaip ant delno matomos Trenčino apylinkės – visas jaukus miestelis su atvirais baseinais, aerodromu ir savita architektūra.



Pakeliui – žavioji Čekija

Toliau traukiant Lenkijos link, visur plyti Oravijos kalnynas. Pakeliui galima grožėtis įspūdingais šlaitais, nepakartojamais vaizdais, nuostabiomis apylinkėmis.

Didžiulis privalumas – kelionė automobiliu. Panorėjus galima sustoti, išlipus pasigrožėti nematyta pilimi, vaizdais, pasižvalgyti po patikusius miestelius. Žinoma, be gido gal kiek sunkoka susivokti, bet jei moki anglų ar vokiečių kalbas – maža bėda. Visur yra informaciniai stendai.


Slovakų kalbą tiems, kurie moka lenkiškai, suprasti galima visai pakenčiamai. Be to, sudarant maršrutą, visada galima panaršyti po internetą ir pasižiūrėti, kuo garsėja vietovės, per kurias ruošiatės važiuoti. Grįžtant galima dar pasiekti ir Čekiją, apžiūrėti bent kraštelį šios šalies ir įspūdžių tikrai pakaks ilgam.

Degalams (šiuo atveju dujoms ir pilnam bakui benzino, skirto važiuoti labai kalnuotomis vietovėmis) penkių dienų kelionėje išleisite apie penketą šimtų litų, dar porą trejetą šimtų paklosite maistui ir nakvynėms bei šiek tiek išleisite nedideliems suvenyrams.



Publikuota: 2006-08-28 19:46:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai