„Santaka“ / Posėdis baigėsi pareiškimu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-28 19:08

Dalinkitės:  


Posėdis baigėsi pareiškimu

Laima VABALIENĖ


Nors ir keitėsi darbotvarkė, penktadienį vykęs rajono Taybos posėdis neužtruko. Jis prasidėjo tradiciškai – nuo sveikinimų. Po rožę buvo įteikta gimtadienius rugpjūčio mėnesį švenčiantiems Tarybos nariams Birutei Bieliauskienei, Linai Kochanskienei ir Juozui Stumbriui.

Posėdyje buvo numatyta svarstyti vienuolika klausimų, tačiau posėdžiui pirmininkavęs rajono Savivaldybės meras Algirdas Bagušinskas porą jų („Dėl savaitinių tarifikuotų valandų Vilkaviškio rajono sporto mokykloje, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre“ bei „Dėl psichologo etatinės pareigybės patvirtinimo Pilviškių vidurinėje mokykloje“) paprašė nenagrinėti. Šie reikalai bus išspręsti kitais būdais, be Tarybos sprendimo. Posėdžio nariai neprieštaravo ir tam, kad darbotvarkė būtų papildyta kitais keturiais punktais. Svarstant papildomus klausimus, diskusijų kilo tik dėl leidimo žemės savininkui pakeisti tikslinę žemės Totorkiemio k., Vištyčio sen., naudojimo paskirtį ir joje numatomo įrengti smėlio–žvyro karjero pripažinimo svarbiu Vilkaviškio rajono savivaldybės infrastruktūros objektu. Dėl sprendimų atlikti auditą Vilkaviškio ir Kybartų kultūros centruose bei Karklinių kaimo bendruomenei perduoti Karklinių mokyklos patalpas prieštaraujančių nebuvo.



Ilgiausiai tribūnoje teko stovėti Švietimo skyriaus vedėjui Arūnui Serneckui – pusė posėdyje svarstytų klausimų siejosi su prasidedančiais mokslo metais. Tarybos nariai patvirtino tarnybinius atlyginimo priedus priešmokyklinio ugdymo pedagogams: 10 proc., jei grupėje yra 15 priešmokyklinio amžiaus vaikų, ir 15 proc, jei jų yra daugiau. Išklausius Švietimo darbuotojų profsąjungos rajono komiteto pirmininko R.Ramanausko bei kai kurių Tarybos narių nuomones, buvo pakoreguotas sprendimo projektas dėl tarifinių atlyginimų priedų ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir bendrojo lavinimo mokyklų mokytojams, kurie dirba ir su specialiųjų poreikių vaikais. Mokytojams, kurių ugdomoje grupėje (klasėje) yra 1–4 specialiųjų poreikių vaikai, atsižvelgiant į realų jų skaičių, nustatytas nuo 5 iki 10 proc. tarifinio atlygio priedas, jei tokių vaikų daugiau – 15 proc. priedas. Taip pat patvirtinti 5 proc. tarnybinių ir tarifinių atlygių priedai Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktoriaus pavaduotojams ugdymui bei mokytojams.

Vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorės pavaduotojui ugdymui patvirtintas 10 proc. tarnybinio atlyginimo priedas, specialiesiems pedagogams, specialiųjų grupių auklėtojams, muzikos pedagogui – 15 proc. tarifinio atlygio priedas. Tarybos nariai pritarė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos ir Pilviškių vidurinės mokyklos dalyvavimui Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamame konkurse dėl finansinės paramos steigiant mokytojo padėjėjo ir (ar) specialiojo pedagogo etatus bei numatė jų finansavimą projektui pasibaigus.



Posėdžiui baigiantis, J.Mačys perskaitė dešiniųjų frakcijos (R.Žiemys, A.Z.Berenta, R.A. Žvirblis, J.Mačys) pasirašytą pareiškimą. Jame teigiama, kad nors Lietuvoje žemės ūkis paskelbtas stichinės nelaimės zona, Vilkaviškio savivaldybė niekaip nereagavo į susidariusią kritinę situaciją rajono žemės ūkyje. Padėti žemdirbiams galimybė yra. Tai – žemės ūkio mokesčių sumažinimas. Tačiau svarstant šį klausimą, pareiškėjų nuomone, Savivaldybės taryba pasielgė neprincipingai, atmesdama siūlymus visiems žemdirbiams sumažinti šį mokestį. Pareiškime prašoma atsižvelgti į tai, kad situacija žemės ūkyje dar pablogėjo, ir siūloma mokesčio klausimą svarstyti iš naujo bei priimti nutarimą, mažinantį mokesčių naštą.

Atsakydamas į šį pareiškimą, posėdžio pirmininkas A.Bagušinskas priminė, kad jo iniciatyva stichinės nelaimės padariniai buvo aptarti rajono Tarybos posėdyje, yra priimtas sprendimas prie šio klausimo grįžti, kai bus nuimtas derlius, aiškūs rezultatai ir turima žalos skaičiavimo metodika. Ši metodika iš Žemės ūkio ministerijos gauta neseniai – rugpjūčio 19 d. Seniūnijose dirbantiems žemės ūkios pecialistams pavesta iki spalio 15 d. surinkti prašymus iš nukentėjusių ūkininkų. Pasak mero A.Bagušinsko, būtų nelogiška atskirai priiminėti sprendimus dėl šalčių, dėl sausros padarinių ar dėl to, kad palijo. Turint visą informaciją, Tarybos posėdyje vėl bus grįžta prie šio klausimo.



Papildydamas atsakymą į dešiniųjų frakcijos pareiškimą, pirmadienį rajono vadovas redakcijai pateikė išsamesnę informaciją, bylojančią apie Savivaldybės dėmesį nuo gamtos negandų nukentėjusiems žemdirbiams. Respublikoje dar net nebuvo kalbama apie šią problemą, o mūsų Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija balandžio 21 d. rinkosi į posėdį dėl padarytos žalos ir žieminių pasėlių būklės įvertinimo. Savivaldybės meras į rajono ūkininkų laukus pakvietė Lietuvos televiziją, padėtį rajone komentavo Žemės ūkio skyriaus vedėjas A.Pilipavičius. Balandžio pabaigoje Admistracijos direktoriaus paskirta komisija surinko ūkininkų prašymus dėl žalos atlyginimo. Suvestinė buvo pateikta Žemės ūkio ministerijai. Gegužės pradžioje mūsų Savivaldybės iniciatyva įvyko penkių Marijampolės apskrities savivaldybių Žemės ūkio skyrių vedėjų ir ūkininkų susitikimas su Žemės ūkio ministerijos atstovais. Buvo aptarta žieminiams javams padaryta žala, priimtas sprendimas dėl žalos paskaičiavimo metodikos parengimo ir kt.



Publikuota: 2006-08-28 19:08:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai