„Santaka“ / Suteikia nau­ją gy­vy­bę au­to­mo­bi­lių va­rik­liams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-25 18:54

Dalinkitės:  



Suteikia nau­ją gy­vy­bę au­to­mo­bi­lių va­rik­liams


Automobilio variklis – tai jo širdis. Be darnaus jo darbo automobilis gali virsti niekam nereikalinga metalo laužo krūva.

Brangus automobilių variklių bei kitų agregatų remontas vis dažniau verčia pamąstyti apie galimybes restauruoti automobilio „širdį“ ir kitas svarbias dalis ekonomiškesniais būdais, pritaikant naujas technologijas. Vienas iš efektyviausių variklių ir kitų besitrinančių detalių – pavarų dėžių, reduktorių, vairo stiprintuvų, aukšto slėgio dyzelinių degalų siurblių, dvitakčių motociklų variklių, kitų agregatų restauravimo būdas jų neišardžius – unikali Suomijos firmos „RVS-Tec Oy“ technologija.

RVS – tai smulkios dispersijos, daugiakomponentis mineralų ir specialiųjų priedų bei katalizatorių mišinys. Paruoštas jis supilamas į variklio karterį per alyvos įpylimo angą. Susimaišęs su tepalu karteryje, mišinys patenka ant trinties veikiamų paviršių: stūmoklių-cilindrų grupės, alkūninio ir paskirstymo velenų kakliukų, tepalo siurblio ir t.t.

Dirbant varikliui, RVS reaguoja su metaliniais paviršiais ir sudaro ant jų metalokeramikos sluoksnį. Tai visai kitas poveikis, nei įpylus į variklį bet kokio tepalo priedo. Tiesą sakant, RVS technologija jau buvo sukurta prieš gerus dvidešimt metų, bet įslaptinta. Subyrėjus Sovietų Sąjungai ir laisvosios rinkos santykiams įsiskverbus į visas gyvenimo sritis, Rusijoje moksliniai institutai ir karinės gamyklos, gelbėdamiesi nuo bankroto, pradėjo gamyboje taikyti anksčiau įslaptintas ir tik karinei technikai naudotas technologijas. Teko girdėti, jog karo metu Afganistane rusų tankai į bazę grįždavo susprogdintais karteriais, be alyvos, o varikliai likdavo sveiki ir „neužkalę“. Tik dabar paaiškėjo, kad visi jie naudojo RVS technologiją.




Revoliucija variklių ir kitų mechanizmų remonte

Prieš ketvirtį amžiaus rusų geologai, darydami gręžinius Kolos pusiasalyje, pastebėjo, kad grąžtai, skverbdamiesi per tam tikros sudėties uolienų sluoksnį, tarytum „atjaunėja“ – tampa daug atsparesni trinčiai ir savaime pasigalanda. Šiuo reiškiniu susidomėję mokslininkai ėmė slapta tai tyrinėti. Rezultatai apstulbino – jie reiškė tikrą technologinę revoliuciją.

Remiantis šių tyrinėjimų rezultatais bei panaudojus ypatingų uolienų medžiagas, buvo sukurta susidėvėjusių automobilių detalių atnaujinimo technologija. Tai – tikra revoliucija variklių ir kitų mechanizmų remonto srityse. Jos sutrumpintas pavadinimas – RVS. RVS – tai technologija, atkurianti susidėvėjusias variklių ir kitų mechanizmų detales, jų neišardžius, tai yra eksploatuojant. Dar nebuvo tekę girdėti, jog automobilio kapitalinis remontas būtų atliekamas vos per keletą minučių. Masiškai gaminti šį produktą pradėjo suomiai.

RVS technologijos veikimo principas nesudėtingas. Kiekvienas automobilio šeimininkas gali pats atlikti atnaujinimo darbus. Tereikia į varikio alyvą įpilti apie 10 miligramų mišinio, kurio, be katalizatorių ir įvairių priedų, didžiąją dalį sudaro mineralai, randami tik Kolos pusiasalyje. Mikroskopinės mineralų dalelės, pakliuvusios tarp besitrinančių detalių (variklyje tarp cilindro ir žiedo), sukelia reakciją, kurios metu, esant aukštai temperatūrai, jos lydosi. Taip formuojasi naujas metalo keramikos sluoksnis, galintis siekti iki 0,7 mm storio. Naudojant šią technologiją, sąveikaujančių detalių trintis sumažėja nuo 100 iki 300 kartų, padidėja variklio galingumas, kompresija cilindruose išauga nuo 4–6 iki 11,5–12,5 atmosferų, o dyzeliniuose varikliuose – nuo 15 iki 27 arba nuo 21 iki 32 atmosferų. Sutaupoma 5–20 procentų degalų (kartais ir daugiau), o variklio alyvos sunaudojimas sumažėja nuo 1,5 litrų 1000 kilometrų iki nulio. Taip pat sumažėja variklio keliamas triukšmas ir vibracija, 2–3 kartus mažiau teršiama aplinka. Pagerėjus variklio darbui, mažiau apkraunami ir kiti automobilio mazgai, pailgėja starterio, akumuliatoriaus, generatoriaus veikimo laikas. Automobilis, kuriame naudojama RVS technologija, lengvai užsiveda net ir šalčiausią žiemą.




Variklis be tepalo veikė 12 valandų

2006 m. sausio 13 dieną buvo surengtas seminaras. Jame, dalyvaujant UAB „Vilniaus autobusai“ technikos direktoriui J.Grabiui, UAB „Kėdbus“ direktoriui L.Bliūdžiui, UAB „Mažeikių autobusų parkas“ direktoriui J.Kelmeliui, UAB „Šakių autobusų parkas“ direktoriui G.Didjurgiui, UAB „Autalis“ direktoriui A.Tamošiūnui bei žiniasklaidos atstovams, bendrovės „RVS technologija“ darbuotojai pademonstravo, kaip automobilis, prieš tai variklį apdorojus RVS, veiks be alyvos. Tam buvo pasirinktas senas automobilis „Mazda 323“. Išleidę visą variklio alyvą, organizatoriai užvedė automobilio variklį. Visų nuostabai, automobilis be tepalo veikė 40 minučių ir jam nieko neatsitiko. Baigus bandymą, į variklį vėl atgal buvo supilta alyva ir atomobilis sėkmingai toliau eksploatuojamas. Tai jau nebe pirmas šio automobilio bandymas. Suskaičiavus visų bandymų laiką, paaiškėjo, jog šio automobilio variklis jau 12 valandų yra veikęs be tepalo.

Bendrovės „Vilniaus autobusai“ direktorius Juozas Grabys pasakojo, jog jų bendrovė RVS sėkmingai naudoja jau ketverius metus. Prieš tai jie atliko bandymus. RVS technologija buvo apdorotas autobuso „Ikarus 260“ variklis. Fiksuota autobuso rida, dūmingumas ir kompresija. Prieš bandymą autobuso dūmingumas buvo 43 procentai, kompresija cilindruose tesiekė 22–23 atmosferas. Meistrai vairuotojui tokiu atveju pasakytų, jog varikliui jau reikalingas kapitalinis remontas. Panaudojus RVS technologiją, dūmingumas sumažėjo iki 27 procentų, o kompresija pakilo iki 28–29 atmosferų. Bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ direktorius Juozas Kelmelis pasakojo, jog šią technologiją išbandė ir pradėjo naudoti prieš trejus metus. Jis buvo vienas iš tų, kurie į tokias naujoves žiūrėjo labai skeptiškai, bet kai pamatė stulbinančius bandymų rezultatus – patikėjo. Prieš trejus metus tai išbandė automobiliuose „VW Passat“ ir „Ford Scorpio“.


Rezultatai buvo tiesiog neįtikėtini, nes savo dienas bebaigiantį automobilio „Ford“ variklį RVS prikėlė antram gyvenimui. Bendrovė šią technologiją išbandė trijuose senuose „Ikarus“ autobusuose. Po kurio laiko jie nustojo dūmyti bei padidėjo jų galia. Nuo tada bendrovė jau drąsiai RVS technologiją naudoja ir kitose savo transporto priemonėse. Jie pradėjo apdoroti ne tik automobilių variklius, bet ir pavarų dėžes, reduktorius bei degalų siurblius.

Liudvikas Bliūdžius, bendrovės „Kėdbus“ direktorius, pasakojo, jog, sugedus autobuso „Neoplan“ variklio tepalo siurbliui, vairuotojai, nieko nepastebėję, nuvažiavo visą dienos maršrutą be tepalo slėgio (apie 70 kilometrų). Vėliau buvo pastebėta dar ir tai, kad dėl RVS poveikio alkūninis velenas liko visiškai sveikas.

Suomijos bendrovės, gaminančios RVS, atstovė Lietuvoje – įmonė „RVS technologija“. Jos direktorius Antanas Pocius sakė, kad iš pradžių daugelis skeptiškai žiūrėjo į šią technologiją, tačiau šiuo metu sparčiai daugėja klientų, kurie yra išbandę ir patikėję šia naujove. Pakeitę savo transporto priemones kitomis, jie vėl apdoroja agregatus su RVS.

Daugybę bandymų atlikęs A.Pocius sakė, jog ši technologija Lietuvoje jau išbandyta ir pritaikyta daugiau nei 30 tūkst. lengvųjų automobilių ir 3 tūkst. sunkvežimių, autobusų, kombainų, traktorių bei įvairiems mechanizmams pramonėje. Žmonės nuoširdžiai džiaugiasi ir dėkoja, rekomenduoja kitiems šį atradimą, kuris naujam gyvenimui prikelia kombainus, vilkikus, autobusus, katerius, šienapjovės, benzininius pjūklus ir kt. Vis labiau RVS technologija pasitiki ir ūkininkai. Plačiu mastu RVS technologiją pritaiko ūkininkai Antanas Dobrovolskis iš Kupiškio, Eugenijus Mikalauskas iš Joniškio, Antanas Laukaitis iš Šakių rajono.



RVS technologijos prezentacija

Įmonių technikos specialistai, autoservisų darbuotojai, vairuotojai bei kiti, norintys išsamiau susipažinti su RVS technologija, kviečiami atvykti į seminarą rugpjūčio 30 dieną 11 val. UAB „Rytas“ teritorijoje (Žemdirbių g. 5, Vilkaviškis). Su RVS technologija supažindins Suomijos firmos atstovas Lietuvoje Antanas Pocius. Prezentacijos metu atvykusieji galės įsitikinti šios technologijos efektyvumu, stebėdami, kaip per keliolika minučių pasikeičia variklio kompresija bei kiti parametrai. Bus demonstruojamas be tepalų dirbantis variklis. Prezentacijos dieną panorusiems įsigyti RVS ar juo apdoroti variklį, pavarų dėžę, reduktorių, vairo stiprintuvą, benzopjūklą ir kt., bus taikomos ypatingos nuolaidos.



Prezentacija vyks rugpjūčio 30 d. 11 val. Žemdirbių g. 5, UAB „Rytas“ teritorijoje.



Oficialus „RVS-Tec-OY“ atstovas Lietuvoje – IĮ „RVS Technologija“, mob. tel. (8 686) 55 528, www.rvs.-tec.com, www.rvstechnologija.lt el.p.: transrvs@one.lt; transrvs@takas.lt.

RVS produkcijos galima įsigyti ir Vilkaviškyje: UAB „Neda“ (Kapų g. 110) ir autoservise (Pilviškių g. 5) arba pas įgaliotą atstovą, paskambinus tel. (8 698) 46 285.




Užsk.12525



Publikuota: 2006-08-25 18:54:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai