„Santaka“ / Tapybos pleneras „Esamasis laikas“: pažinti nauja

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-08-12 20:14

Dalinkitės:  


Prie Vištyčio ežero surengto tapybos plenero dalyviai.

Vilmos ANISIMAVIČIŪTĖS nuotr.


Tapybos pleneras „Esamasis laikas“: pažinti nauja


„Esamasis laikas“ – tai Kybartų kultūros centro direktoriaus Sauliaus Juozapo Černevičiaus ir menų studijos „Smiltys“ inicijuotas tapybos pleneras-edukacinė programa, liepos 25–31 dienomis įgyvendinta „Viktorijos“ poilsiavietėje prie Vištyčio ežero.

Menų studijos „Smiltys“ tapytojos mėgėjos Irena Abraitienė, Ilona Mikalainienė, Irena Šunokienė ir Aušrinė Dubauskienė vasaras jau skaičiuoja plenerais. Kiekvienas jų – ypatingas.

Kadangi menų studija siekia profesionalumo, į plenerus teikti meistriškumo pamokų atvyksta profesionalūs dailininkai. Šįkart likimas apdovanojo tapytojos Gražinos Janinos Vitartaitės vizitu. Tai gerai žinoma peizažo meistrė, poetinių gamtos vizijų interpretatorė, suformavusi savitą abstrahuoto peizažo tipą, kurio daugiaprasmės variacijos toli peržengė tradicines šio žanro ribas, praplėsdamos lietuviško peizažo kontekstą.

Kūrybiniuose užsiėmimuose menininkė demonstravo tapybos principus, specifiką, dosniai dalijo patarimus. Gal kiek ir gąsdino virtuoziška tapyba, tapytojoms mėgėjoms neįprastais būdais išgaunama faktūra, tačiau projekto tikslas ir buvo pažinti, pamėginti, pajausti kitokią tapybos techniką, faktūrą bei kompoziciją. Per virtualių parodų peržiūras diskutuota apie kompozicijos filosofiją, spalvų ir formų moduliaciją.



Menų studija „Smiltys“ praturtėjo dailininkės studijai dovanotais jos darbų katalogais, įrašais. Išsipildė viena svajonių pamatyti dokumentinį filmą „Vidinės laisvės link“ apie tapytoją G. J. Vitartaitę.

Kad tapybos tradicijos Kybartuose gyvuotų, kultūros centras siekia į tapybos apžavus įtraukti jaunimą. Tikimasi, jog menų studija pasipildys „smiltelėmis“. Šįkart prie „Smilčių“ prisidėjo Benita Mickevičiūtė, Ieva Antanavičiūtė, Skaistė Navickaitė. Gimnazistės tapė „lengvesniais“, akriliniais, dažais, kūrybiniame procese patyrė ir nepasitenkinimo, ir kančios, ir visa vainikuojančio džiaugsmo.

Studentėmis „Esamajame laike“ buvusios „Smiltys“ kūrė aliejiniais dažais. Šįkart buvo išbandytos tapytojos rekomenduotos naujos spalvos, tokios kaip „kaput mortum“, kraplakas raudonas permanentinis, ultramarinas rožinis ir daug kitų. Taigi, turint tiek spalvų ir esant prie vandens, atsiranda ypatingas sąlytis ir su dangumi, su visa supančia erdve – ta mistinė pajauta „čia ir dabar“.

Tapybos plenere-edukacinėje programoje tapytoja G. J. Vitartaitė demonstravo ir siekė perteikti gebėjimą sujungti tradicinio peizažo principus su šiuolaikine, abstrakčia, konceptualizuota menine mąstysena. Ar mums drobėse tai atspindėti pavyko? Tegul tai vertina būsimų parodų lankytojai.





Aušrinė DUBAUSKIENĖ

Menų studijos „Smiltys“ vadovė





Publikuota: 2016-08-12 20:14:55

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai