„Santaka“ / Kelionės – dar viena galimybė vaikams tobulėti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  



Kelionės – dar viena galimybė vaikams tobulėti


Kelionės – tai proga vaikams ir jų tėvams pasisemti naujų įspūdžių, praleisti kartu daug kokybiško laiko, išgyventi įvairias emocijas – ne tik susižavėjimą, džiaugsmą, bet kartais ir nuovargį, susierzinimą. Per atostogas šeima pasitikrina ribas, nusigludina aštrius kampus, sužino apie save ir savo vaikus naujų dalykų. „ Mažųjų ekspertų mokyklos “ ambasadorė, istorikė ir keliautoja Živilė Mikailienė sako, kad kelionės – tai būdas pamatyti ir save, ir vaikus kitoje šviesose, tobulėti fiziškai, emociškai, dvasiškai.

Du vaikus – aštuonerių dukrą ir dvejų sūnų – auginanti keliautojų šeima, išmaišiusi visą Europą ir apsilankiusi visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą, į pirmąją ilgą kelionę su vaikais leidosi tuomet, kai dukrai buvo dveji metukai. Tąkart šeima mėnesį keliavo po Argentiną, Čilę, Braziliją.

Ž. Mikailienė įsitikinusi, kad kelionės vaikus subrandina, aktyvina jų pojūčius, smegenis. „Prisimenu, kaip pirmosios kelionės metu dukra ėmė kalbėti rišliais, ilgais sakiniais, nors išvažiavo dar tik dėliodama vieno – dviejų žodžių sakinukus. Tikiu, kad patirti įspūdžiai, nematyti vaizdai, žmonės, skoniai, pojūčiai išjudina vaiko smegenis, padeda jam tobulėti, – sako keliautoja. – Turbūt niekas geriau už keliones negali ugdyti ir tolerancijos . Keliaujantys vaikai nesistebi gatvėje pamatę kitaip apsirengusį ar kitos odos spalvos žmogų. Tad ir darželyje, mokykloje jie priima „kitokius“ vaikus, moka bendrauti su įvairiais žmonėmis, yra drąsesni, atviresni pasauliui.“


Keliautojos Živilės Mikailienės patarimai, kaip ugdyti vaikus kelionėse

  • Prieš kelionę papasakokite vaikui apie šalį, į kurią keliaujate. Raskite tos šalies vietą žemėlapyje, pasidomėkite jos vėliava, gyventojais, įdomiais faktais, objektais, kuriuos aplankysite.
  • Išnaudokite kelionių laiką. Ilgi skrydžiai, kelionės automobiliu , autobusu – puikus laikas užduotėlėms , žodžių, pirštukų žaidimams , pasakoms.
  • Pasakokite apie tai, ką matote. Mažasis kodėlčiukas kelionėje gali klausinėti dar daugiau nei namuose. Daug nematytų dalykų žadina smalsumą. Pasistenkite jį patenkinti, kalbėkite su vaiku apie tai, ką matote, ką veikiate, kur keliaujate, kokie žmonės čia gyvena, kuo skiriasi jų tradicijos, maistas, papročiai.
  • Raginkite paliesti, paragauti, išbandyti. Paisykite saugumo, tačiau jei tik galima, leiskite vaikui paragauti, paliesti, įbristi, įsiropšti. Tegul kelionėje tobulėja visi vaiko pojūčiai, dalyvauja visos juslės.
  • Skatinkite vaiko socializaciją. Vaikai ypač lengvai užmezga kontaktą su kitais vaikais, nesvarbu, kokia kalba jie kalbėtų. Leiskite vaikams draugauti, žaisti, drauskite tik tai, kas tikrai pavojinga.
  • Mokykitės iš iššūkių. Visko kelionėse pasitaiko – ir nuleistų padangų, ir vėluojančių lėktuvų , ir mažų šeimos barnių. Tai – irgi vertinga patirtis. Kalbėkite su vaiku apie tai, kas nutiko, pasiūlykite jam padėti surasti sprendimą. Ką galėtumėte nuveikti, kol laukiate kito skrydžio? Ką kito mažylis galėtų suvalgyti, jeigu nėra jo mėgstamo maisto?
  • Pildykite kelionės žurnalą, pieškite tai, ką matote, kurkite eilėraščius apie aplinką, kurioje esate, fotografuokite, dainuokite dainas, mokykitės įdomių nežinomos kalbos žodžių.
  • Sugrįžę leiskite vaikui pasidžiaugti namais – jis tikriausiai bus pasiilgęs savo kambario, žaislų, lovos. Pasikalbėkite apie tai, kaip gera sugrįžti, kuo skiriasi gyvenimas kelionėje ir namuose.
  • Kalbėkite apie patirtus įspūdžius, padalinkite lauktuves draugams ir artimiesiems, likusiems namuose. Skatinkite vaiką prisiminti patirtus įspūdžius – taip lavinsite jo atmint į ir vėl patirsite kelionės džiaugsmą.




Publikuota: 2016-08-05 10:31:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai