„Santaka“ / Renkatės medines grindis? Štai ką turite žinoti / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Grindys - ramus fonas baldams.

Baldų katalogo Jessen nuotr.


Renkatės medines grindis? Štai ką turite žinoti


Grindys yra be galo svarbus ne tik interjero, bet ir visų namų gerovės elementas.

Sienas galima perdažyti, baldus – pakeisti naujesniais, o grindų taip paprastai nepakeisite – tam reikia ne tik didelių investicijų, bet ir tinkamo laiko. Dėl šių priežasčių daugelis naujakurių ar darančių generalinį namų remontą renkasi laiko patikrintas medines grindis, kurios daugeliui asocijuojasi su kokybe. Tačiau vien žinojimo, kokio tipo grindys bus dedamos, nepakanka, yra bent keli svarbūs aspektai, kuriuos reikia žinoti dar prieš renkantis medines grindis.

„Medinės grindys namų erdvei suteikia šilumos, jaukumo – natūralus medis tiek vizualiai, tiek vaikštant basomis yra šiltas net šaltą dieną, – sako interjero dizainerė Viktorija Emde. – Kuriant interjerą, grindys yra svarbi jo dalis, nes tampa pagrindu, fonu baldams, aksesuarams ir kitoms detalėms, todėl svarbu apgalvoti medienos ir jos paruošimo tipą, spalvą.“

Ne mažiau svarbūs ir techniniai aspektai – pirmiausia, gero tiekėjo pasirinkimas, domėjimasis grindų savybėmis. „Nemažai grindų salonų Lietuvoje tiesiog importuoja gaminius iš užsienio gamintojų ir perparduoda juos klientui dažniausiai net neišpakavę ir neįvertinę realios kokybės. Norint įsigyti kokybiškas grindis, reikėtų nepagailėti laiko tiekėjo paieškai, – pataria rankų darbo medines grindis gaminančios įmonės „Bonum Wood“ komercijos ir plėtros vadovas Rytis Nemanis. – Grindis reikėtų rinktis likus maždaug 3 mėnesiams iki planuojamos jų montavimo datos. Taip pakaks laiko išsirinkti patinkančios išvaizdos parketlentes, koreguoti jų atspalvį, išsiaiškinti mažiausius niuansus – nuo ilgaamžiškumo iki priežiūros. Prieš užsisakant parketlentes įprastai siūlome kelias savaites „pagyventi“ su jų pavyzdžiu ir „įsimylėti“ arba kitu atveju – keisti pasirinkimą.“


Yra ir dar keli svarbūs aspektai, kuriuos, specialistų nuomone, reikėtų žinoti renkantis medines grindis:

Kaina. Parketlenčių kainą lemia kelios paprastos detalės: parketlenčių plotis (kuo platesnė, tuo brangesnė), paviršiaus apdirbimas (pigiausios yra šlifuoto paviršiaus, tačiau gali būti ir šukuoto, kai matomas ryškesnis medienos raštas, ar nestandartinio paviršiaus, pavyzdžiui, banguotos. Tokios, atitinkamai, kainuoja brangiau), šakų ir balanų kiekio (kuo parketlentė švaresnė, tuo ji brangesnė), spalvos sudėtingumo (kuo įmantresnė spalva, tuo daugiau darbo jai išgauti reikia įdėti, o tai kelia kainą).
Sienas galima perdažyti, baldus – pakeisti naujesniais, o grindų taip paprastai nepakeisite – tam reikia ne tik didelių investicijų, bet ir tinkamo laiko.


Didieji medinių grindų gamintojai medieną skirsto į 3 pagrindines klases (pradedant žemiausia ir baigiant aukščiausia): „Rustic“, „Classic“, „Select“. Šio skirstymo esmė ta, kad kuo aukštesnė klasė, tuo galutinio gaminio išvaizda yra vienodesnė, tolygesnė, mediena turi mažiau spalvų svyravimų, mažesnes šakas. Kuo aukštesnė klasė, tuo didesnė kaina.


Pasak R. Nemanio, paprastai parketlenčių įsigijimas sudaro vos 2–3 proc. bendros būsto įsigijimo ir įrengimo sąmatos, todėl tai nėra vieta, kurioje galima sutaupyti nemažą pinigų sumą. Specialistas rekomenduoja geriau pasirinkti kokybišką, ilgaamžį produktą iš patikimų rankų ir džiaugtis medine grindų danga ilgus metus, nei taupyti ir po 5 metų dangą keisti.

Patvarumas. „Bonum Wood“ eksperto teigimu, Lietuvoje dėl savo tvirtumo, rašto bei kitų savybių yra populiariausios ąžuolo parketlentės, tačiau daug kas priklauso ir nuo parketlenčių paviršiaus padengimo. Populiariausi būdai – dengimas natūralia alyva su kietuoju vašku arba dengimas laku. Alyva padengtas grindis atnaujinti reikia maždaug kas 5 metus, procedūra yra nesudėtinga ir nebrangi, po jos paslepiami įbrėžimai ar kiti paviršiaus pažeidimai, grąžinama originali parketlenčių išvaizda. Lakuotos grindys iki pirmo nusidėvėjimo tarnauja ilgiau (gali ir 10 metų), tačiau norint jas atnaujinti, privaloma laką nušlifuoti iki pliko medžio ir tuomet uždėti naujo lako sluoksnį. Šis atnaujinimas yra gerokai sudėtingesnis ir brangesnis.


Spalva. Interjero dizainerė Viktorija Emde, renkantis grindų spalvą, pataria nesivaikyti madų ir labiau atsižvelgti į savo poreikius, namų spalvas, patalpų išdėstymą, stilių.

Pasak dizainerės, šviesesni ir pilkesni atspalviai didina erdvę, tamsesni ir intensyvūs – mažina. Svarbu atkreipti dėmesį į langų dydį: jei langai iki pat žemės – grindims tenka daug šviesos, todėl jos gali būti ir tamsesnės spalvos, tokiu atveju jos ne taip stipriai „sugers“ erdvę. Jei langai maži ar į šiaurinę, tamsią pusę, dizainerė siūlo vengti tamsių atspalvių – riešuto, degintų ar juodų grindų. Jeigu namuose norisi ramybės, erdvės jausmo, reikėtų rinktis neintensyvias spalvas. Norint, kad namai atrodytų itin natūraliai, grindys turėtų būti šukuotos, kad medienos raštas dar labiau išryškėtų.

Viktorija Emde pasirinkta grindų spalva siūlo dengti visus namus, o sienų spalvas, baldus ir aksesuarus rinktis įvairesnius – taip bus išlaikytas vientisas namų stilius. Tam tikrose vietose, pavyzdžiui, tambūre, vonioje, vaikų kambaryje, grindų dangą galima keisti į plyteles, kiliminę dangą ir pan. Jeigu norisi įvairovės, galima žaisti ir pačių grindų forma bei raštais – pastaruoju metu itin atgijo įdomesnių raštų grindys



Publikuota: 2016-08-05 10:03:22

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai