„Santaka“ / Arboristai gelbsti dvaro parko senolį / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Arboristai gelbsti dvaro parko senolį

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ



Paežerių dvaro parke jau nuo praeitos savaitės vyksta senojo ąžuolo gelbėjimo darbai. Prieš kelis dešimtmečius betonu ir vielomis „gydytas“ senolis šiuo metu gana prastos būklės.

Pratęsti jo gyvenimą bando profesionalūs arboristai UAB „Arbovita ir Ko“. Be šio ąžuolo specialistai tvarkys dar tris, šįmet į saugomų gamtos objektų sąrašą įtrauktus mūsų rajono medžius. Tam lėšų skyrė Aplinkos ministerija. Konkursą darbams arboįristyai laimėjo susikooperavę su UAB „Gintrėja“, atliksiančia darbus, kuriems reikalinga technika.

Įmonės direktorius Renaldas Žilinskas sakė, kad Paežerių dvaro ąžuolą gelbėti reikėjo jau seniau, nes šįmet suvešėjusi medžio laja savo svoriu pradėjo plėšti galiūną pusiau. Praeitą savaitę darbus pradėję specialistai apgenėjo ąžuolo šakas, apipjaustė sausus „strampus“ ir išretino pavojingai augančias šakas. Palengvėjus medžio vainikui imtasi kitų darbų. Šią savaitę padaryta daugiausia nerimo kėlusi dalis - betono krapštymas iš medžio kamieno. Tačiau, atrodo, viskas baigėsi sėkmingai.

- Buvo neaišku ką ten rasime, - aiškino R. Žilinskas.- Juk tuo metu medžius „remontavo“ ne tik betonu, bet ir plytomis, armatūra. Iš karto nematyti, kaip giliai jo prilieta. Būtų blogai jei būtume radę dar ir armatūros. Mat betonas savo juodą darbą jau padarė. Jis sulaiko drėgmę, nuo temperatūtų svyravimų keičia tūrį, trina medžio kamieną ir daro daugiau žalos nei naudos. Laimei, jo buvo pripilta iki išsišakojimo, medis labai giliai neišpuvęs, tad dar gyvens ilgai. Sprendžiant pagal jo storį, siekiantį daugiau nei 6 metrus, senoliui jau gali būti daugiau nei 300 metų.

Atlikę šitą darbą lają sutvirtinsime specialiais lynais.

Pabaigus medžio gelbėjimo darbus, po juo bus paklotas storas mulčo sluoksnis, kuriuo žmonėms vaikčioti nebus galima, mat, pasirodo, kad galiūną medį, kaip ir visus kitus, maitina paviršinės šaknys, kurios iki šiol, ypač per dvare rengiamas šventes, mindomos ir niokojamos.

Kaip sakė arboristas, kai žemė aplink kamieną suplūkta, į aktyviąją šaknų zoną sunkiau patenka drėgmė bei maistingosios medžiagos. Todėl iš po ąžuolo iškelti ir jį juosę suolai. Ant jų pasėdėti galima visai greta, po liepa. Tvarkymo projekte užsakovo - Valstybės saugomų teritorijų tarnybos - pageidautos tvorelės atsisakyta, mat ji buvusi numatyta po visa laja, 15–20 metrų spinduliu nuo kamieno. Su tokia „puošmena“ nesutiko Kultūros paveldo departamento specialistai.

Sutvarkę šį medį arboristai imsis Jašinsko liepos, Kybartuose esančio maumedžio ir Daukšaičių ąžuolo, kuris auga ūkininko laukuose ir yra apsėtas javais. Tad prieš imantis darbų teks palaukti, kol bus nuimtas derlius.





Publikuota: 2016-07-26 09:35:37

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Greičiau užbaigti darbus siekia ir patys rangovai
* Per metus ūkininkų sąjunga tapo aktyvi ir matoma
* Grandine užtverta teritorija gyventojams kelia klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai