„Santaka“ / Socialinio būsto laukiančių gyventojų eilė sutrumpėjo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-07-13 15:05

Dalinkitės:  


Algimantas Simanynas paaiškino, kad išbraukti iš eilės asmenys, norėdami vėl pretenduoti į socialinį būstą, privalės iš naujo teikti prašymus, o tai padarę bus įrašyti tik į eilės galą.

Autoriaus nuotr.


Socialinio būsto laukiančių gyventojų eilė sutrumpėjo

Andrius GRYGELAITIS


Šiuo metu 174 mūsų rajono gyventojai pretenduoja į socialinį būstą. Tiesa, dar visai neseniai laukiančiųjų eilė buvo žymiai ilgesnė.



Nedeklaravo turto ir pajamų

Visiems asmenims, pretenduojantiems į socialinį būstą, iki šių metų gegužės 1 d. Valstybinėje mokesčių inspekcijoje reikėjo deklaruoti savo turtą ir gaunamas pajamas. Anksčiau to daryti nereikėdavo, toks reikalavimas šiemet įteisintas pirmą kartą. Iki minėtos datos turto ir pajamų nedeklaravę gyventojai buvo pašalinti iš vadinamosios būsto eilės. Iš jos mūsų rajone išbrauktas net 81 asmuo.

„Apie būtinybę deklaruoti turtą ir pajamas ne kartą skelbėme rajoninėje spaudoje, seniūnijose, kiekvienam asmeniškai išsiuntinėjau laiškus. Deja, kai kurie žmonės gyvena savo komforto zonoje ir niekuo nesirūpina. Jiems atrodo, kad už juos viską padarys Savivaldybė, tereikia tik paprašyti. Patingėję ar dėl kitokių priežasčių turto ir pajamų nedeklaravę gyventojai dabar gali kaltinti tik patys save. Norėdami vėl pretenduoti į socialinį būstą jie privalės iš naujo teikti prašymus, o tai padarę bus įrašyti jau tik į eilės galą“, – sakė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Simanynas.



Jis taip pat pabrėžė, kad laukiantieji socialinio būsto savo turto ir pajamų deklaraciją nuo šiol privalės pildyti kasmet.

Kol kas nepatenkintųjų, kurie neteko teisės į socialinį būstą, dar neatsirado. Vis dėlto A. Simanynas spėjo, kad dalis gyventojų dėl pasikeitusios situacijos susivoks vėliau ir reiškiančiųjų tam tikras pretenzijas dar neabejotinai atsiras. Jis prisiminė, kad 2003 m. jau buvo panašių nutikimų.

„Tuomet taip pat keitėsi įstatymai ir laukiantieji socialinio būsto privalėjo dar sykį pateikti visus reikiamus dokumentus. To nepadariusieji, kaip ir šiemet, buvo šalinami iš eilės. Įdomu tai, kad atsirado asmenų, kurie tik po dešimtmečio ar net dar vėliau apsižiūrėjo, jog jų nebėra tarp pretendentų į socialinį būstą“, – sakė A. Simanynas.



Kreipsis į teismą

Pateikti metinę turto bei pajamų deklaraciją turėjo ne tik laukiantys eilėje, bet ir socialiniuose būstuose jau gyvenantys asmenys. To nepadarė per 90 mūsų rajono gyventojų. Dėl visų jų jau yra arba netrukus bus kreiptasi į teismą, siekiant pradėti sutarčių su Savivaldybe nutraukimą. Šiuos asmenis bus siekiama iškeldinti iš gyvenamųjų patalpų, nes, pagal įstatymus, nedeklaruojantieji savo turto neturi teisės gyventi socialiniuose būstuose.



Pasak A. Simanyno, iškeldinimo procesas paprastai būna ilgas ir sunkus. Sulaukus teismo sprendimo su asmenimis bandoma tartis gražiuoju. Deja, ne visi socialinių būstų nuomininkai geranoriškai sutinka užleisti gyvenamąsias patalpas. Tokiu atveju į pagalbą pasitelkiami antstoliai, kurie bando spręsti problemas. Tiesa, antstolių paslaugos Savivaldybei kainuoja nepigiai.

„Esame turėję ne vieną atvejį, kai teko prievarta iškeldinti gyventojus iš socialinio būsto. Yra tekę net laužtis pro duris. Tiesa, dėl to, kad žmonės nedeklaravo savo turto, dar neteko iškeldinti nė vieno, tačiau situacija gali greitai pasikeisti“, – sakė pašnekovas.



Tik penktadalis

Pretenduoti į Savivaldybei priklausančias gyvenamąsias patalpas gali mūsų rajone gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, neturintys nuosavo būsto. Jų pajamos negali viršyti įstatymuose numatytų dydžių.

Seniau visi pretendentai būdavo klasifikuojami į tam tikras kategorijas (našlaičiai, jaunos šeimos, neįgalieji, daugiavaikės šeimos ir kt.), pagal tai išskirstomi į atitinkamas eiles. Kitaip tariant, eilių buvo ne viena, o skiriant būstą tam tikros kategorijos asmenims būdavo suteikiama pirmumo teisė. Dabar viskas yra kiek pasikeitę. Laukiantys gyvenamosios vietos asmenys ir toliau klasifikuojami į atitinkamas kategorijas, tačiau jokių prioritetų nėra taikoma. Eilė sudaroma pagal prašymo pateikimo datą.



Seniau kasmet valstybės lėšomis mūsų rajono gyventojams būdavo nuperkama 10–12 būstų.

Pastaruosius dvejus metus naujų gyvenamųjų patalpų neįsigyta, o žmonės įleidžiami tik į atlikusius ir laisvus Savivaldybei priklausančius būstus.

„Laisvų būstų yra, tačiau negalime žmonių įleisti į visiškai nudėvėtas ir gyventi netinkamas patalpas. Privalome jas suremontuoti. Gaila, kad didžioji dalis nuomininkų visiškai nesaugo Savivaldybei priklausančio turto, jį niokoja. Neseniai lankėmės Klausučių seniūnijoje esančiuose socialiniuose būstuose. Padėtis – tragiška. Tik kas penkta šeima padoriai tvarkosi, prižiūri savo namus. Likusiesiems galėtume pritaikyti sankcijas, teismo keliu mėginti išsireikalauti atlygį už padarytą žalą, tačiau taip būtų galima elgtis, jei tokių pažeidėjų būtų keli ar keliolika, o ne keturi šimtai“, – apgailestavo A. Simanynas.





Galerija: Socialinis būstas




Publikuota: 2016-07-13 15:05:35

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai