Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.
Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su čiaupu (švarus, gali atvežti), SEAT LEON (po eismo įvykio, 2000 m., 1,4 l, benzinas, TA iki 2021 m. birželio mėn., 500 Eur). Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-12-15 09:23:16 Vieniša 68 metų moteris išsinuomotų 1 kambario butą pirmame aukšte renovuotame name Vilkaviškyje (pageidautina su baldais). Tel. 8 689 05 975.
Galioja iki: 2019-12-15 16:37:14 Parduoda naudotą šaldytuvą „Whirpool“ (100 Eur), 3 stalčių šaldiklį „Dea“ (50 Eur). Tel. 8 614 43 227.
Galioja iki: 2019-12-16 14:22:48
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2016-07-01 16:42
Miško savininkė tikisi, kad vieną dieną vietoje žolių tarp medžių nusidrieks pasivaikščiojimo takai. Autoriaus nuotr. Į tūkstantmečio girią patekti gana sunku
Andrius GRYGELAITIS
Perskaitęs birželio 9 d. „Santakos“ laikraštyje išspausdintą straipsnį „Paežerių kaime žaliuoja tūkstantmečio giria“ ne vienas rajono gyventojas nusprendė aplankyti minėtą vietą. Deja, sulaukėme kelių atsiliepimų, kad miško teritorija nėra prižiūrėta, o norint į ją patekti reikia prasiskinti kelią per žoles.
|
Žmonės skundėsi, jog neprižiūrėta ne tik tūkstantmečio giria, bet ir greta esanti istorinė vieta – Vinco Kudirkos klėtelė-muziejus.
„Girios gamta apleista, netvarkoma, į pačią klėtelę sunku patekti per nenušienautą žolę. Kiemo teritorija prie klėtelės yra sutvarkoma tik prieš renginius. Už pastatų, ežero link, teritorija taip pat apaugusi žolėmis“, – piktinosi esama padėtimi nepatenkintas Žilvinas Kirilevičius.
Marijampolės miškų urėdijos Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Ramūnas Mažėtis sakė, kad prižiūrėti bei tvarkyti tūkstantmečio girios teritorijos jos savininkė marijampolietė Alvyra Taujinskienė neprivalo. Anot inžinieriaus, jei teritorija turi miško statusą, ją prižiūrėti ir žolę šienauti bei šalinti kitą augmeniją reikia tol, kol ši stelbia medelius.
„Aišku, jei tai būtų rekreacinis miškas, situacija būtų kita. Dabar medžiams jau yra apie dešimt metų, todėl žolės bei kiti augalai jų augimui įtakos neturi, tad ir prižiūrėti teritorijos nebūtina“, – sakė R. Mažėtis.
Pati miško savininkė A. Taujinskienė neneigė, kad giria jau keletą metų netvarkyta, tačiau, anot jos, tam ir nėra poreikio. Moteris tikino medelius puoselėjusi ir žolę šienavusi pirmus penkerius metus, o dabar ten leidžia vykti natūraliems gamtos procesams.
„Žolės auga, krenta, pūva. Žiemą į mišką patekti lengviau, be to, ir vaizdas tuomet būna daug gražesnis. Pasodintos girios kontūrai tikrai niekur nedings tol, kol kas nors nepradės kirsti medžių“, – sakė A. Taujinskienė.
Ji pasakojo, kad yra užsakiusi projektą, pagal kurį tūkstantmečio miškas būtų pritaikytas rekreacijai. Čia turėtų būti pastatytos pavėsinės, įrengti pasivaikščiojimo takai. Anot pašnekovės, tai įgyvendinus mišką būtų privalu prižiūrėti, jį nuolat šienauti.
Marijampolietė apie šį savo sumanymą jau yra kalbėjusi ir su Vilkaviškio valdžios atstovais, todėl viliamasi, kad visa tai vieną dieną bus įgyvendinta. Tiesa, moteris tikina, jog sutvarkyti reikėtų ne vien mišką, bet ir šalia esančią V. Kudirkos klėtelę-muziejų bei paversti visą teritoriją gausiai turistų lankoma vieta.
Ji neneigė, kad klėtelės-muziejaus teritorija taip pat šiek tiek apleista, neprižiūrima taip, kaip derėtų.
A. Taujinskienė apgailestavo, kad surasti ir pasamdyti žmonių, norinčių dirbti lauko darbus, yra labai sunku.
„Klėtelę esu perdavusi Vilkaviškio krašto muziejui. Jis dabar viskuo ir rūpinasi. Kol tai buvo mano nuosavybė, viską prižiūrėdavau, savo teritoriją nuolat šienaudavau. Dabar esu susitarusi su rajono valdžios atstovais, kad jie pasirūpintų teritoriją nušienauti bent du kartus per metus: gegužės pabaigoje, kai būna didžiausias žolės augimas, ir prieš Mindaugo karūnavimo šventę, kai čia paprastai giedamas himnas. Mačiau, kad šiemet teritorija nėra tinkamai nušienauta. Vietomis žolė didesnė, vietomis – mažesnė. Bandysiu ieškoti būdų, kaip prieš liepos 6-ąją viską sutvarkyti“, – sakė A. Taujinskienė.
Ji turi ir daugiau planų. Marijampolietė nori lauke, prie jau esančio suolo, pastatyti ir stalą, klėtelės lankytojams įrengti biotualetą. Ji viliasi, kad rajone atsiras verslininkų, kurie galėtų padėti įgyvendinti šiuos sumanymus.
Komentarai:
|
 
* Mobilieji laiškininkai išriedėjo
į kaimiškąsias rajono vietoves
* Mokykloje susitiko jaunystė ir branda * Abiturientui muštynės kainuos tūkstančius
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Kaip tarti „informacinių technologijų“ santrumpą IT?
Lietuvių kalbos raidžių pavadinimai vartojami tariant raidines žodžių santrumpas, plg.: JAV [jot - a - vė], taigi ir IT [i - tė].
Šūksniai
Statistika
|