„Santaka“ / Baigėsi beveik parą trukusi tremtinių pavardžių skaitymo akcija / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Akcijos #Ištark #Išgirsk #Išsaugok skaitymai vyko visą naktį.

Baigėsi beveik parą trukusi tremtinių pavardžių skaitymo akcija


Minint 75-ąsias masinių trėmimų pradžios metines, projektas „Misija Sibiras“ įgyvendino tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją #Ištark #Išgirsk #Išsaugok, kurios metu buvo perskaityta 22 000 vardų, pavardžių ir likimų.

Tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akcija startavo birželio 14-tą dieną, 13 valandą. Ji tęsėsi tol, kol buvo perskaityta 22 000 pavardžių - iki birželio 15-osios dienos, 12 valandos. Per 23 valandas prie akcijos prisidėjo 333 žmonės.

Prie skaitymų prisidėjo ir aktorius, humoristas, laidų vedėjas Justinas Jankevičius. Pakalbintas po skaitymų Justinas papasakojo, kodėl ši akcija jam pasirodė svarbi: „Labai ačiū „Misija Sibiras“ komandai už progą prisidėti. Tremtiniai už Lietuvą atidavė viską, ką turėjo - savo gyvybes. Mūsų, jaunosios kartos, pareiga yra užtikrinti, kad ši auka niekada nebūtų pamiršta, nes kiekviena tremtyje prarasta gyvybė, kiekvienas sugriautas gyvenimas yra pamatinis akmuo, ant kurio stovi mūsų tautos identitetas.“

„Mano tėvas buvo tremtinys. Jį ištrėmė 13 metų. Mano senelis buvo policininkas, močiutė - mokytoja, Šaulių sąjungos narė. Birželio 14 visa šeima buvo nuvežta iki Laptevų jūros. Neišgyveno jauniausioji sesutė Teresė. Todėl ir buvau akcijoje.“ – pasakojo žurnalistas, didžėjus Rimas Šapauskas.



Pavardžių skaitymo akcijoje sudalyvavo ir Azarbaidžiano bendrijos pirmininkas Mahiras Gamzajevas. „Esu Lietuvos pilietis. Kaip pilietis jaučiu moralinę ir žmogišką pareigą pagerbti tautos juoduosius istorijos puslapius. Azarbaidžianiečiai taip pat buvo tremti, tad tuo pačiu skaitydamas šias pavardes, mintyse aš pagerbiu ir savo kraštiečius. Ši akcija tarsi dvasinis tiltas tarp Vilniaus ir Baku, juk nepaisant skirtingų tautybių, žmonių širdys ir kraujas yra panašūs.“

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“, įgyvendinančio projektą „Misija Sibiras”, direktorius Ignas Rusilas dalijosi mintimis apie įvykusią akciją: „Likus savaitei iki renginio pradėjome išankstinę registraciją į skaitymus. Iš anksto užsiregistravo labai daug žmonių, tiek dienos, tiek nakties valandomis. Bet dar labiau nustebino kiekis tų, kurie panoro skaityti neužsiregistravę. Mes turėjome trumpinti vieno žmogaus skaitomą pavardžių kiekį, kad tik galėtų paskaityti visi norintys. Gyvojoje eilėje stovėjo ir skaityti norėjo tiek vaikai, dar nė nepasiekiantys skaitymo pakylos, tiek senjorai, kurie patys yra grįžę iš tremties. Ši akcija svarbi visiems be išimties, tad džiaugiamės ją įgyvendinę. Bet to padaryti vieniems mums nebūtų pavykę. Ačiū norime pasakyti visiems, kurie prisidėjo prie šios akcijos. Dėkojame skaičiusiems, dėkojame klausiusiems, dėkojame tiems, kurie palaikė ir padėjo. Tik suvienijus jėgas galime išsaugoti istoriją gyvą!“



Tremtinių ir politinių kalinių atminimo akciją inicijuoja projektas „Misija Sibiras“. Projekto metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Projekto tikslas - jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymas.

Prisidėti prie pilietiškumo idėjų sklaidos galite paremdami projektą „Misija Sibiras“. Tai padaryti galite projekto paskiroje portale Aukok.lt, arba siųsdami SMS žinutę numeriu 1405, įrašę tekstą 1255 (auka 2 €).

Ištark vardą, išgirsk likimą, išsaugok istoriją

#Ištark #Išgirsk #Išsaugok



Raminta KĖŽELYTĖ

Ryšių su visuomene koordinatorė

Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“



Galerija: #Ištark #Išgirsk #Išsaugok




Publikuota: 2016-06-15 14:03:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai