„Santaka“ / Miestas gyveno Vilkaviškio vyskupijos jubiliejaus džiaugsmu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 95 a sklypą Gižų Daržininkų k., Marijampolės g. 46, Gižų sen., Vilkaviškio r. Tel. 8 646 08 542.
Galioja iki: 2020-01-23 08:05:48

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, TA dvejiems metams, sidabro spalvos, geros būklės), lygiavamzdį pusiau automatinį 12 kalibro medžioklinį šautuvą MC-12-21. Tel. 8 687 46 413.
Galioja iki: 2020-01-23 11:40:59

Parduodu 4 vasarines padangas R16 lengvajam auto (20 Eur už vnt.). Tel. 8 673 00 963.
Galioja iki: 2020-01-25 11:48:56

Parduoda 6,8 a sodą Agrastų g. 15, Vilkaviškyje, automobilį SAAB (2007 m., 2,7 l, benzinas, 184 kW, TA iki 2020 m. spalio mėn.). Tel. 8 616 76 717.
Galioja iki: 2020-01-26 13:57:02

Atlieka vidaus apdailos darbus Vilkaviškio rajone. Dirba pagal naujausias technologijas. 20 metų darbo patirtis. Tel. 8 624 88 933.
Galioja iki: 2020-01-30 08:24:38

Pirktų 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-01-30 09:05:54

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (I a., atskiras įėjimas). Šalia yra parduotuvė, ambulatorija, vaistinė, vandentiekis, sava pakura. Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2020-01-31 13:03:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-06-13 16:25

Dalinkitės:  


Vilkaviškio vyskupijos 90-metį katedroje šventė garbūs dvasininkai ir aukšti politikai.

Autorės nuotr.


Miestas gyveno Vilkaviškio vyskupijos jubiliejaus džiaugsmu

Renata VITKAUSKIENĖ

Praeito savaitgalio abi dienas mieste buvo švenčiamas Vilkaviškio vyskupijos 90-metis. Šeštadienį vyko Jaunimo diena, o sekmadienį – vyskupijos globėjo šv. Antano Paduviečio iškilmės.

Vilkaviškio katedra pilnutėlė buvo ir šeštadienio pavakarę, kai į pamaldas susirinko vyskupijos dekanatų jaunuomenės atstovai, ir sekmadienio vidurdienį, kai vyko vyskupijos globėjo šv. Antano Paduviečio iškilmės. Sekmadienio šv. Mišias aukojo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Iškilmingose liturginėse apeigose dalyvavo vyskupas emeritas Juozas Žemaitis MIC, Vilkaviškio vyskupijos katedros kapitulos nariai. Sykiu meldėsi įvairių kongregacijų seserys vienuolės, vyskupijos parapijų, „Carito“ organizacijos atstovai, Palaimintojo Jurgio Matulaičio draugijos nariai. Iškilmingumo katedroje vykusioms sekmadienio pamaldoms suteikė jose giedoję du chorai. Bažnytinėse iškilmėse dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo narys Albinas Mitrulevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas su žmonomis.

Per abi 90-mečio iškilmių dienas ne kartą buvo prisiminta Vilkaviškio vyskupijos istorija. Trys pranešimai buvo perskaityti sekmadienį prieš pamaldas, vienas – Jaunimo dieną, šeštadienį. Vyskupijos tapatybės esminius dalykus sekmadienio mišiose išryškino ir vyskupas R. Norvila.

„Vilkaviškio vyskupija jungia apie 300 tūkst. tikinčiųjų. Tikrovėje šie žmonės, save pripažįstantys Katalikų bažnyčios dalimi, yra labai skirtingi savo tikėjimo patirtimi ir praktika. Uolūs tikintieji labiausiai palaiko ir išlaiko Bažnyčią, vyskupiją, parapijas. Nemažai esama vadinamųjų proginių katalikų, yra ir tokių, kurių tikėjimas – labiau privataus pobūdžio, – kalbėjo vyskupas. – Nė vieno pakrikštytojo ir nors kokiu būdu pripažįstančiojo savo krikščionišką tapatybę neturime atstumti. Mes juos laikome Bažnyčios nariais ir vyskupijos dalimi. Kiekvieno žmogaus santykis su Dievu, su Bažnyčia, kiekvieno asmens tikėjimo kelionė turi daug skirtingų etapų, ieškojimų ir vingių. Nemažai pakrikštytų žmonių kartu su gyvenimo branda atranda, jog labai palaiminga būti uoliu Bažnyčios nariu, stiprintis sakramentinėmis malonėmis. Labai svarbu, kad nė vienoje gyvenimo situacijoje nė vieno neatstumtume, nelaikytume nevertais Dievo ieškoti, prie jo artintis. Popiežius Pranciškus neseniai palygino, kad Bažnyčia – tarsi karo lauko ligoninė, kuri po gyvenimo kovų padeda išsigydyti vidines skausmingas žaizdas. Vieni kitus stiprinkime, priimkime, palaikykime, drąsinkime.“

Anot vyskupo R. Norvilos, šiame krašte Bažnyčia nuolat patiria pozityvų valdžios žmonių požiūrį, krikščioniškų vertybių supratimą, vertinimą, palaikymą, o neretai – ir konkrečią pagalbą.

Sekmadienį į Vilkaviškio katedrą buvo iškilmingai įnešta vyskupijos globėjo šv. Antano relikvija – kaulo dalis. Ji bus saugoma relikvijoriuje, kurį iškilmių proga šventovei dovanojo premjeras A. Butkevičius.

Šeštadienio vakarą pirmąsyk buvo įjungtas Vilkaviškio katedros apšvietimas. Tiesa, jis dar nėra toks, kokį yra sumanę projektuotojai, tačiau dalis šviestuvų vakarais jau išryškina miestą puošiančios šventovės grožį. Šiam sumanymui įgyvendinti skirta Savivaldybės biudžeto lėšų.

Seimo vardu iškilmėse kalbėjęs parlamentaras A. Mitrulevičius akcentavo, kad Vilkaviškio vyskupija globoja ligonius ir senjorus, rodo iniciatyvų bei užsiima šviečiamuoju darbu, rūpindamasi jaunimo veikla.

Būtent Jaunimo diena pirmiausia ir buvo organizuota vyskupijos 90-mečio proga. Šeštadienį keli šimtai paauglių ir jaunuolių iš visų septynių Vilkaviškio vyskupijos dekanatų sykiu keliavo, meldėsi, giedojo giesmes, klausėsi tikėjimo liudijimo.

Gausus būrys Jaunimo dienos dalyvių šeštadienį važiavo į Seinus. Ten jaunimas lankėsi prie Lietuvos Respublikos konsulato, Dievo Motinos stebuklingos statulos, apžiūrėjo Seinų katedrą, kurioje palaidotas lietuvių poetas ir vyskupas Antanas Baranauskas. „Prie vyskupui pastatyto paminklo dainavome pagal A. Baranausko eiles. Gražu buvo, kai Seinai skambėjo nuo mūsų balsų! – džiugius įspūdžius pasakojo alytiškė Viktorija Kalinauskaitė. Jaunimas sužinojo, kaip Seinuose palaikoma lietuvybė, kaip Lenkijos lietuviai stengiasi nepamiršti savo šaknų.

Punsko bažnyčioje lietuvaičiai sugiedojo Tautišką giesmę. „Mūsų kelionės pabaiga buvo tokia stipri! Lietuvių etninėse žemėse Lenkijoje, Seinuose ir Punske, mes buvome tikrai laukiami, tautiečių kuo nuoširdžiausiai sutikti!“ – tvirtino grįžusieji iš kelionės.

Jaunuolius, kurie vos tilpo į Vilkaviškio kultūros centro didžiąją salę, vyskupas R. Norvila kvietė išgyventi visos Dievo tautos, vyskupijos ir Jaunimo dienose susirinkusių tikinčių žmonių bendrystę, patirti, jog būti kartu, nebijoti būti tikinčiais yra džiugu ir gera.

Jaunimui buvo priminti svarbiausi vyskupijos istorijos faktai, pavyzdžiui, kad Vilkaviškio vyskupijos globėjas yra šventasis Antanas Paduvietis. „Šis dangiškasis globėjas pasirinktas todėl, kad pirmuoju Vilkaviškio vyskupijos ganytoju tapo buvęs Seinų vyskupas Antanas Karosas, – priminė vyskupijos kurijos kancleris kun. Linas Baltrušaitis. – Linkiu, kad ir jūs prisidėtumėte prie šios vyskupijos kūrimo ir istorijos.“

Jaunuoliai dalyvavo viktorinoje apie vyskupijos istoriją, Jaunimo dieną džiugiomis emocijomis papildė Kybartų parapijos vaikų ir jaunimo choras, vilkaviškiečių merginų šokio kolektyvas „Norija“.

Daugybė tikinčiųjų šeštadienį ir sekmadienį Vilkaviškio katedroje žengė pro Gailestingumo jubiliejaus Šventąsias duris, vienas iš penkiolikos, atvertų vyskupijoje. Dalis maldininkų šį veiksmą užfiksavo savo „Piligrimo pase“.

Po sekmadienio mišių visi buvo laukiami agapėje – bendrystėje prie vaišių stalų. Kad jie būtų pilni gardaus maisto, pasirūpino rajono kaimų bendruomenės.

Galerija: Vilkaviškio vyskupijos 90-metis

Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žaliosios rodyklės grįžo į Vilkaviškio sankryžas
* Apgautas ūkininkas teisybės žada ieškoti teisme
* Gyvenusi Lietuvos kultūra mecenatė pelnė nuoširdžią pagarbą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar „pamirksite“ automobilio šviesomis, perspėdami apie policiją kelyje?
Taip, dažniausiai.
Retkarčiais.
To niekada nedarau.
Aš nevairuoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodžių junginys „dvigubas dublis“?
Junginys dvigubas dublis (angl. double double ) gali būti vartojamas kalbant apie žaidėją, kuris per vienas rungtynes pelnė dviženklį skaičių taškų, atkovojo dviženklį skaičių kamuolių ir kt. Verta žinoti, kad bendrinėje kalboje pirmenybė teiktina junginiui dvigubas (trigubas) dviženklis.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas