„Santaka“ / Entuziastė planuoja pasienyje įkurti paslaugų kompleksą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-16 19:23

Dalinkitės:  


Nijolė Senkuvienė sakė, jog bet kuris verslas prasideda nuo didelės svajonės.

Autorės nuotr.


Entuziastė planuoja pasienyje įkurti paslaugų kompleksą

Birutė PAVLOVIENĖ


Vilkaviškietė, „Žalumos“ klubui vadovaujanti Nijolė Senkuvienė neslėpė, kad jos kuriamus verslo planus daug kas, net ir vyras, vadina projektu iš fantazijų srities. Už Vištyčio ežero, prie pat Lenkijos sienos, šeima turi keletą hektarų nuosavos žemės. Joje buvusi medikė pasiryžusi įkurti sporto, rekreacijos ir turizmo paslaugų centrą.



Be veiklos – nuobodu

Pašnekovė sakė, kad jai būtų nuobodu sėdėti be veiklos tarp keturių sienų arba dirbti ten, kur kiti nurodinėtų, ką reikia daryti. Erdves užmojų laisvei atveria tik privatus verslas.

Nijolei, kilusiai iš Ignalinos rajono, į kraują įaugo suvokimas, kokia didelė vertybė yra graži gamta. Tokioje aplinkoje malonu gyventi. Graži gamta gali duoti ir kitokią naudą. N.Senkuvienė pasakojo, kad Vilkaviškio rajono ir Lietuvos pakraštyje žemė jai buvo pamatuota mainais į senelių nuosavybę, turėtą Ignalinos krašte. Taip sakant, vienas kalvas pakeitė kitos.

Vilniaus universitete tarptautinį verslą studijuojanti dukra Rasa lankė žemdirbiams skirtus kursus, įregistravo jaunojo ūkininko ūkį. Bendromis jėgomis buvo tvarkomi dokumentai pirkti greta esantį valstybei priklausantį sklypą. Kartu su juo bendras Senkų šeimos žemės plotas – 7 hektarai.




Draudimų barjerai

Didžiausia kliūtis realizuoti čia bet kokius planus yra tai, jog žemė priklauso Vištyčio regioninio parko teritorijai. Jau seniai kalbama, kad Aplinkos ministerija ruošia naują parko planavimo schemą, kurią turi tvirtinti Seimas. Tai gal įvyks kitų metų rudenį.

„Mūsų žemė yra geomorfologiniame parko draustinyje. Jame nieko negalima daryti, net sodinti medelių. Buvome nusiteikę savo plotus apželdinti mišku. Europos Sąjunga šimtu procentų kompensuoja visas išlaidas. Bet ši parama mūsų „nešildo“, nes miško draustinyje užveisti neleidžiama“, – kalbėjo Nijolė.

Prie čia esančio Liepinio ežero „Žalumos“ klubas, propaguojantis natūralius medicinos produktus, sveiko gyvenimo būdą, kartu su lenkais planavo įrengti poilsio zoną su šildomu lauko baseinu ir kt. Marijampolės apskrities valdžiai siūlė steigti bendrą viešąją įstaigą. Teigiamo atsako, deja, nesulaukė, visur atsimušama į įvairiausių draudimų barjerus.



Kas teikia vilties

Nijolė Senkuvienė įsitikinusi, kad jos iniciatyva rengiamo projekto „Sporto, rekreacijos ir turizmo paslaugų kompleksas – Wellness“ įgyvendinimas turi savo ateitį. Šį tikėjimą entuziastė grindžia Marijampolės regioninės plėtros plano, euroregiono „Nemunas“ veiklos, pasienio regionų bendradarbiavimo ir kada nors vis vien atsiversiančios Šengeno erdvės perspektyvomis. Paskutinis faktorius, ko gero, labiausiai privers valdžią keisti šio pasienio kampelio įvaizdį. „Numatyta, kad ruože iki Kalvarijos bus keturios turistų perėjos. Čia eis slidinėjimo ir dviračių trasos. Pirmoji turistų perėja bus prieš mūsų žemę.


Tai paskatino galvoti apie kompleksą, kuriame mes pirmieji sutiktume į šalį atvyksiančius turistus bei kitus svečius. Be to, iš čia esančių Liepinio, Ingelio ežerų upeliais galima pasiekti Lenkijos Mozūrijos vandens trasas, kurios vingiuoja per 40 ežerų“, – kalbėjo Nijolė.

Ji sakė, kad per pastaruosius trejus metus dalyvavo daugybėje seminarų, lankė įvairius užsiėmimus, kuriuose sėmėsi žinių projektų vadybos, finansavimo, administravimo klausimais. N.Senkuvienė teikė pasiūlymus Vištyčio regioniniam parkui, rajono Savivaldybei, Marijampolės apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros departamentui. Savo idėjomis statyti kompleksą arčiausiai Lenkijos ir Rusijos valstybių esančioje teritorijoje sudomino ne tik minėtą departamentą. Buvo pakviesta ir į respublikinę televizijos laidą „Tarp miesto ir kaimo.“ Dalyvavo susitikime su užsienio valstybių atašė.

Mat projektui įgyvendinti lėšų planuoja ieškoti ne tik Europos Sąjungos fonduose, šalies bankuose. Ieškoma ir investitorių paramos. Savo projekto viziją N.Senkuvienė išdėstė šveicarams, vokiečiams, italams, lenkams. Iš Šveicarijos tuoj pat atsiliepė projektu susidomėjęs investitorius. Bet pirmiausia jis paklausė, kokia čia yra infrastruktūra. Ogi jokios! Senkų žemė – vien kalvoti dirvonai ir krūmynai. Gražiajame kampelyje – nei kelio, nei takelio, nei vandens, nei elektros.


„Bet aš matau perspektyvą, jog, atsidarius perėjoms ir populiarėjant turistinėms trasoms, jose turės būti civilizacijos patogumai: kelias, elektros linija. Tai prieis iki mūsų sklypo“, – aiškino N.Senkuvienė.



Apartamentai ir žirgai

Moteris pasakojo, kad projekto pavadinime esantis žodis „Wellness“, išvertus iš anglų kalbos, reiškia, jog tai būtų daugiau nei sporto, rekreacijos ir turizmo paslaugų kompleksas. Jį sudarytų viešbutis, sveikatingumo, verslo ir turizmo informacijos centrai, „VIPvila“ – apartamentai ypatingiems svečiams ir renginiams, vėliau – ir žirgynas bei mini zoologijos sodas.

Komplekse savo veiklą plėtotų ir „Žalumos“ klubas. Orientuojamasi į pramogas visai šeimai, ne mažiau kaip keturių žvaigždučių servisą. Taigi ir į didesnes nei vidutines pajamas gaunančius tautiečius bei savo pinigus čia paliksiančius užsieniečius.

Abejodami šiomis vizijomis, pašnekovės klausėme, apie kokią realybę galima kalbėti, kai geomorfologiname draustinyje negalima jokia veikla ir dar neaišku, kokia bus patvirtinta Vištyčio regioninio parko planavimo schema.

Nijolė Senkuvienė sakė, kad ant buvusių senų pastatų pamatų statyba nedraudžiama. Anksčiau šioje teritorijoje žmonės gyveno, buvo vokiečių ūkiai. Tik šį juridinį faktą reikia įrodyti teisme. „Liudininkų jau turime. Ūkį ir alternatyvų kaimo turizmo verslą įregistravusi dukra čia galės kurtis, statyti savo sodybą, o kaip bus toliau – matysime“, – kalbėjo N.Senkuvienė, neabejodama savo užmojais.



Publikuota: 2006-08-16 19:23:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai